Tavo LRT

2021.07.28 13:45

Maestro Juozo Domarko 85-mečio koncertai LRT KLASIKOS eteryje

LRT.lt2021.07.28 13:45

Gražios maestro sukakties proga radijo programos LRT KLASIKA eteryje bus transliuojami du koncertai, kuriuose skambės ryškiausios maestro diriguojamos programos. O trečiadienį, liepos 28-ąją, Juozo Domarko gimimo dieną, laidoje „Pakeliui su vasara“ kviečiame klausytis išskirtinio interviu su dirigentu – tai pokalbis, parvežtas iš pajūrio, kur Juozas Domarkas ne tik ilsisi, bet ir ruošiasi būsimiems koncertams Plungėje ir Kaune.

Maestro – ilgametis Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas, nuo 2015 m. ir garbės dirigentas, ant savo rankų šį kolektyvą išauginęs iki prestižinio orkestro. Orkestrui J. Domarkas vadovavo net 51 metus – šis skaičius įrašytas į rekordų knygą.

„Audringos XX a. mūsų kultūros istorijos kontekste Juozas Domarkas yra figūra, kurią galime vadinti lietuviškosios dirigavimo mokyklos pradininku. Daugiau nei pusšimtis metų prie pagrindinio šalies orkestro vairo. Maestro iniciatyva įkurtos mušamųjų instrumentų ir orkestrinio dirigavimo katedros Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Mokiniai, šiandien patys tapę ryškiausiais batutos meistrais, bet dėstytojo patarimo vis dar sugrįžtantys. Džiaugiamės galėdami LRT KLASIKOS eteryje pasidalinti maestro kūrybinės veiklos viršukalnėmis, pasiūlyti smagų pokalbį su Juozu Domarku, kuriame atsiskleidžia įdomiausi daugiau nei 50-ies metų mūsų muzikinės kultūros įvykiai, taip pat – puikus maestro humoro jausmas“, – sako LRT KLASIKOS vyresnioji redaktorė Rasa Murauskaitė.

Šventinė programa:

Trečiadienis, liepos 28 d.

16.05 val. Laida „Pakeliui su vasara“.

19.00 val. Koncertas Maestro Juozo Domarko 85-mečiui. Dalyvauja Violeta Urmana (mecosopranas), Yeol Eum Son (fortepijonas, Pietų Korėja), Rūta Rikterė (fortepijonas), Zbignevas Ibelhauptas (fortepijonas) ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas Juozo Domarko. Programoje Richardo Wagnerio operos „Lohengrinas“ 3 v. įžanga, 3 dainos iš ciklo „Mathilde Wesendonck eilėraščiai“, Piotro Čaikovskio Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 1 b-moll, Johno Adamso „Grand Pianola Music“, Ottorino Respighi „Romėnų šventės“.

Sekmadienis, rugpjūčio 1 d.

19.00 val. Koncertas Maestro Juozo Domarko 85-mečiui. Dalyvauja Ingrida Armonaitė (smuikas), Indrė Baikštytė (fortepijonas), Petras Geniušas (fortepijonas) ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas Juozo Domarko. Programoje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio „Miške“, Eduardo Balsio „Dramatinės freskos“, Osvaldo Balakausko „Kalnų sonata“, Johno Adamso „Harmonielehre“.

Programų klausykite LRT KLASIKOS eteryje, o įrašus rasite ir LRT audiotekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.