Naujienų srautas

Tavo LRT2016.08.18 18:18

„Laba diena, Lietuva“ eksperimentas: tiesioginė transliacija be operatoriaus

LRT.lt 2016.08.18 18:18

Techologinių TV inovacijų generatorius Juras Jankevičius ryžosi: LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“ šį penktadienį iš pajūrio transliuos be operatoriaus. Kamerą laikys pats J. Jankevičius, tuo pat metu kalbindamas pašnekovus. Tai – pirmas kartas, kai tiesioginės aktualijų laidos vedėjas dirbs be operatoriaus – jo funkciją atliks pats laidos vedėjas.

„Nuogi į dilgėles tikrai nešokame ir žiūrovų negąsdinsime, – šypsosi J. Jankevičius, – kaip tai turėtų veikti, jau išbandžiau, tik, žinoma, dar ne tiesioginiame eteryje. Man iššūkis – išsiaiškinti galimybes dirbti ne šiltnamio, o ekstremaliomis sąlygomis, jei po ranka operatoriaus tiesiog nebūtų.“

Tiesiogiai transliuoti J. Jankevičiui padės ir dar viena stacionari kamera, pastatyta transliacijos vietoje – Nidoje, tapsiančioje laikina laidos „Laba diena, Lietuva“  studija. J. Jankevičiaus penktadienio laidos tema – kurorto ekonomika. Kodėl Prancūzijos Alpėse, net ne Turkijos kurorte, atostogauti yra gerokai pigiau, negu Lietuvos pajūryje? Apie tai laidoje – ekonomistai, verslininkai ir poilsiautojai. Taip pat laidoje – TV tiltas nuo Nidos švyturio iki Šventosios Švyturio – pasaulinės Švyturių dienos proga.

Transliuoti be operatoriaus – ne pirmoji J. Jankevičiaus televizinė inovacija. Šiemet jo iniciatyva laida „Laba diena, Lietuva“ pirmoji Lietuvoje pradėjo transliuoti 360° formatu.

„Laba diena, Lietuva“ – šiokiadieniais nuo 14 iki 16 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą