Tavo LRT

2021.07.26 14:52

Per LRT KLASIKĄ – Wolfgango Amadeaus Mozarto „Don Žuanas“ pradeda Zalcburgo festivalio operų programą

LRT.lt2021.07.26 14:52

Pirmadienį, liepos 26 d., 19.00 val. Zalcburgo festivalis pradeda operų programą Wolfgango Amadeaus Mozarto „Don Žuanu“. Tiesiogine transliacija galės mėgautis ir LRT KLASIKA klausytojai.

Zalcburgo festivalyje „Don Žuanas“ pirmą kartą nuskambėjo 1922 m. ir iš viso buvo atliktas 217 kartų. Garbė režisuoti Mozarto operą jo gimtajame mieste šį kartą teko Romeo Castelluccis, apdovanotam už 2018 m. festivalyje rodytos operos „Salomėja“ pastatymą. Režisierius išduoda, kad šis „Don Žuano“ pastatymas bus gyvybingas ir modernus: „Mano tikslas – scenoje atspindėti dirigento Teodoro Currentzio muzikos interpretaciją, kurią išgirdęs supratau, kad mūsų vizijos sutampa.“

Pastatymo muzikos vadovas Teodoras Currentzis teigia, kad šis kūrinys sukurtas būtent Zalcburgo festivalio šimtmečiui ir gali būti atliktas tik čia. Deja, bet jis bus parodytas tik šešis kartus. Dirigento teigimu, šioje operoje Mozartas tikrina mūsų ribas, užduodamas svarbius klausimus, bet nepateikdamas atsakymų: „Ar vertybes, kurias vertiname kaip gerąsias ir blogąsias, iš tiesų yra nuoširdžios? Ar geri žmonės keliauja į rojų, o blogieji – į pragarą?“

Pastatyme Don Žuano vaidmenį atliks Davide'as Luciano, Donos Anos – Nadežda Pavlova, Donos Elviros – Federica Lombardi, kitus vaidmenis atliks Michaelis Spyresas, Vito Priante, Davidas Steffensas ir Anna Lucia Richter.

Meilė – tai didžiausia galia Don Žuano gyvenime, dėl kurios jis pasiruošęs imtis net neleistinų veiksmų. Viliotojas, malonumų ieškotojas, plevėsa, norintis sugundyti visas pakeliui sutiktas moteris ir kovojantis su jas ginančiais keršytojais – jo veiksmai tiesiog lengvabūdiški ar destruktyvūs, griaunantys kitų ir savo gyvenimus?

Pats Castelluci sako, kad jam Don Žuanas įkūnija dvilypiškumą ir asmenybės sudėtingumą, gyvybingumą ir destrukciją: „Jo personažas lenktyniauja su mirtimi. Jis jos trokšta, bet kartu mėgaujasi gyvenimu ir nori jį visiškai išnaudoti. Pražūtis yra ir jo išsigelbėjimas.“ Romeo Castellucci scenoje pasirodys 150 moterų iš Zalcburgo, kurios atspindės pagrindinio herojaus aistrą ir vienišumą.

Operos „Don Žuanas“ tiesioginę transliaciją iš Zalcburgo festivalio LRT KLASIKOS eteryje bus galima girdėti pirmadienį 19.00 val. Koncerto įrašą rasite ir LRT audiotekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.