Tavo LRT

2016.08.18 09:01

Pasaulio įdomybės: kiną turistą vokiečiai palaikė prieglobsčio prašytoju

Indrė Anskaitytė, LRT Radijo laida „Pasaulio laikas“, LRT.lt2016.08.18 09:01

Vienam kinų turistui Vokietijoje teko patirti, ką reiškia būti pabėgėliu, mat šis per klaidą buvo palaikytas migrantu ir beveik dvi savaites buvo laikomas pabėgėlių centre.

31-erių vyras su kuprine, nekalbantis nei vokiškai, nei angliškai, norėjo policijai Štutgarte pranešti, kad dingo jo piniginė, bet atsidūrė municipalinėje tarnyboje, kurioje jam buvo pateiktas pasirašyti prieglobsčio prašymas.

Nesupratęs, kas tai yra, šis vyras, kurio tapatybė net nebuvo patikrinta, pasirašė prašymą ir netrukus atsidūrė Dortmundo pabėgėlių centre, kur iš jo buvo paimtas pasas. Vyrui buvo atliktos įprastos pabėgėliams taikomos procedūros: paimti pirštų atspaudai, atlikta medicinos apžiūra.

Galiausiai personalas atkreipė dėmesį, kad tas žmogus pernelyg gerai apsirengęs, kad būtų prieglobsčio prašytojas. Įtarus, kad įvyko klaida, pagalbos prašyta viename kinų restoranų. Galiausiai paaiškėjo, kad kinas nenori gauti pabėgėlio statuso, o yra tiesiog paprastas turistas.

***

Italijos parlamente siūloma įteisinti bausmę tėvams veganams, kurie savo vaikus verčia laikytis veganiškos dietos. Tokį pasiūlymą iškėlė centro dešiniosios partijos „Forza Italia“ narė Elvira Savino.

Politikė rėmėsi keliais Italijoje nuskambėjusiais atvejais, kai dėl veganiškos mitybos vaikų organizmai itin nusilpo ir vaikai turėjo būti paguldyti į ligoninę. Vis dėlto, pavyzdžiui, JAV dietologų asociacija teigia, kad veganiška mityba gali būti tinkama vaikams, jei tėvai užtikrinta, kad vaikai gautų pakankamą vitaminų kiekį.

***

Švedijos evangelikų kongrecija „Gyvybės žodis“ sumanė, kad geriausias būdas suteikti viltį džihadistų išvargintiems žmonės yra teroristinės organizacijos „Islamo valstybė“ teritoriją „bombarduoti“ ne bombomis, o biblijomis.

Tikintieji ketina siųsti bepiločius orlaivius į Iraką, kur šie mėtys mažytes elektronines biblijas. Tokiu būdu švedai siekia padaryti teigiamą įtaką irakiečiams, kurie susiduria su stipriais žmogaus teisių suvaržymais.

Į Iraką siunčiamos biblijos bus tablečių dėžučių dydžio ir veiks be elektros. Tiesa, kol kas neaišku, kokia kalba elektroninės biblijos bus parašytos. „Gyvybės žodis“ atmetė kaltinimus, kad tokie jų veiksmai bus džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ puolimas.

***

Žiniasklaida bei socialinių tinklų vartotojai pastebėjo ir ėmė kritikuoti kai kuriuos sporto žurnalistus, dirbančius Rio de Žaneire vykstančiose olimpinėse žaidynėse. Žurnalistai buvo apkaltinti seksizmu.

Vienas labiausiai aptarinėtų atvejų buvo NBC sporto žurnalisto komentaras apie Vengrijos plaukikę Katinką Hosszu, kuriai sumušus pasaulio rekordą, komentatorius įvardijo, kad sportininkės sėkmę didžia dalimi lėmė jos vyras ir treneris.

Amerikietei Corey Cogdell laimėjus bronzą šaudyme, „Chicago Tribune“ savo „Twitter“ paskyroje tiesiog parašė, kad amerikietiškojo futbolo žvaigždės žmona laimėjo brondzą.

Naujausias Kembridžo universiteto tyrimas parodė, kad apie moteris sportininkes ir jų pasiekimus kalbama tris kartus mažiau nei apie sportininkus vyrus. Jei kalbama, daug dėmesio skiriama sportininkių amžiui, fizinei išvaizdai ir vedybiniam statusui.

***

Pietų ir Šiaurės Korėjos gimnastės Rio olimpinėse žaidynėse atkreipė užsienio žiniasklaidos dėmesį, kai kartu pasidarė asmenukę ir taip bent trumpam išreiškė vienybę.

Pietų ir Šiaurės Korėjos oficialiai nėra baigusios karo, o įtampos tarp šalių pastaraisiais mėnesiais išaugusios dėl Pchenjano raketų atakų. Gimnasčių, besidarančių asmenukę, nuotrauka, buvo užfiksuota daugybės olimpines žaidynes stebinčių fotografų.

Socialiniuose tinkluose šimtus kartų buvo pasidalyta šia nuotrauka. Ji jau dabar vadinama viena iškalbingiausių Rio nuotraukų, kurioje atsiskleidžia sporto ir olimpinių žaidynių prasmė.

Parengta pagal užsienio spaudą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.