Tavo LRT

2016.08.13 16:41

Policijos generalinis komisaras: neturime kiekvienu pasipriešinimo atveju šaudyti

LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2016.08.13 16:41

Prokurorai ketina teismo prašyti suimti Telšių policininko Liudo Šimkaus nužudymu įtariamą vyrą. 26 metų Telšių rajono gyventojas šeštadienį buvo apklaustas policijoje, jam pateikti įtarimai.

Sekmadienį turėtų būti svarstoma, ar patenkinti prokurorų prašymą skirti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą. Įtariamąjį planuojama prašyti suimti trim mėnesiams.

Tuo metu Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas teigia, kad tokios situacijos tarnyboje yra dažnos ir neišvengiamos, o problema, kurią reikia spręsti, – kaip išvengti pasekmių.

„Tokių įvykių išvengti negalime, nes turime pareigą reaguoti į tokius ir panašius įvykius. Mes reaguojame, jeigu kalbame apie smurtą artimoje aplinkoje, į maždaug 30 tūkst. tokių įvykių. Kasmet turime apie 5 tūkst. atvejų, kai yra priešinamasi policijos pareigūnams. Tai tų įvykių tikrai neišvengsime.

Aišku, reikia galvoti, ką daryti, kad išvengtume tokių pasekmių. Privalėsime susėsti prie apvalaus stalo su socialiniais partneriais ir ieškoti būdų, kaip apsaugoti policijos darbuotojus tokiose ir panašiose situacijoje. Pernai papildomai nupirkome pusę tūkstančio neperšaunamų liemenių, kurios išdalintos policijos pareigūnams. Žinau, kad ir šis ekipažas tą liemenę turėjo. Matyt, pagrindinis klausimas – kodėl ta liemenė nebuvo dėvima“, – sako L. Pernavas.

Tačiau policijos generalinis komisaras nemano, kad policininkai turėtų naudoti šaunamuosius ginklus kiekvienu atveju, kai jiems priešinamasi.

„Negalima taip pat vertinti Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lietuvos. JAV turbūt yra trečdalis visų pasaulio ginklų ir ten policijos pareigūnai iš esmės kasdien žudomi gatvėje. Mes tikrai neturime tokios situacijos. Be abejo, vakar turėjome tikrai labai skaudų įvykį, tačiau esu įsitikinęs, kad neturime kiekviename įvykyje šaudyti ir kiekvienu atveju nušauti“, – sakė L. Pernavas.

Be to, jo teigimu, visiškai normalu, jog į iškvietimus dėl smurto vyksta kelių patruliai: „Kelių policijos patruliai į tokius įvykius vyko, vyksta ir, manau, vyks. Supraskime – jeigu jis yra arčiausiai įvykio, tai negali policijos pareigūnas nereaguoti“.

Vidaus reikalų ministras kitą savaitę su policijos generaliniu komisaru ir profesinių sąjungų atstovais tarsis, kaip užtikrinti pareigūnų saugumą. Po šio pasitarimo, Tomo Žilinsko teigimu, bus imamasi konkrečių veiksmų.

Policijos patrulis buvo nudurtas penktadienį vakare, kai atvyko į Telšių rajono gyventojo namus – čia, įtariama, buvo smurtaujama prieš įtariamojo motiną.