Tavo LRT

2021.07.16 14:07

Vasaros turizmo topas: ko Lietuvoje nebuvo pernai?

LRT.lt2021.07.16 14:07

Net per karantiną Lietuvos turizmo sektorius neįšalo – atidaryti nauji pažintiniai takai, nauji muziejai, dvarai, pristatytos netikėtos iniciatyvos.

„Naujas toli yra arti. Lietuviai nesiskiria nuo kitų pasaulio šalių gyventojų, kurie šį sezoną daugiausia keliauja po savo šalį. Patirčių kolekciją šią vasarą tikrai galima papildyti žadą atimančiais atradimais. Juk ir pokarantininiai tyrimai rodo, kad atostogų prioritetas – gerai išsimiegoti – pasikeitė.

Dabar didžiajai daliai turistų svarbiausi yra nauji įspūdžiai. Išgyvename taip vadinamą sodo laistymo žarnos sindromą – pritvinkome atradimų alkio ir dabar sprogstame planuodami keliones“, – tvirtina kelionių po Lietuvą tinklalaidės „Nepasėdos“ autorės Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė ir Gerda Butkuvienė.

Tad kas šiemet Lietuvoje yra naujo, ko dar nebuvo pernai vasarą?

Kokio skonio yra svirpliai? Svirplių ūkyje „Jolvik“ (Dūkštas, Ignalinos r.) – net 9 milijonai svirplių! Čia turistams rengiamos ekskursijos su degustacijomis. Jų metu galima išragauti džiovintų svirplių, pagardintų druska, česnakais, bazilikais, šokoladu ar kondensuotu pienu.

Dviračiu į laivą. Naujas dviračių takas iš Kauno veda iki Zapyškio. Čia katamaranu galima persikelti į kitą Nemuno pusę – Kulautuvą – ir vėl dviračių taku grįžti atgal į Kauną. Iš viso numinsite apie 40 km.

Lietuviškas safaris. Lietuviškose pievose – zebrai ir kupranugariai! Nors Anykščių safario parkas (Anykščių r.) veikė ir pernai, šiemet pro visureigio langą gali pamaitinti naujus egzotinius gyvūnus.

Smėlio karalystėje. Naujas takas į 53 m Preilos kopą (Neringa) ne tik leidžia pasigrožėti marių ragais, Baltijos Sachara, kalnapušynais, bet ir turėti alternatyvą daugelio jau aplankytai Parnidžio kopai.

Mumijos Vilniuje. Prieš šimtą metų lietuviai ne tik sugebėjo keliauti po Afriką, bet ir parsigabenti Egipto mumijų! Jas apžiūrėti ir net patyrinėti galima Istorijų namuose, Lietuvos nacionalinio muziejaus filiale (Vilnius).

Misija – lobis. Naujam gyvenimui prikeltame ir dar dažais kvepiančiame Kaltanėnų svirne (Švenčionių r.) – didžiausias pabėgimų kambarys po atviru dangumi. Ar pavyks įminti užuominas ir rasti lobį?

Nauji pinigai. Molėtai turistus vilioja nauja turizmo valiuta molitais. Jais galima ne tik atsiskaityti, bet ir gauti nuolaidų. To Lietuvoje dar nėra buvę.

Instagraminis viešbutis. Šiuolaikinės aplinkybės verčia viešbučius keistis. „Esė“ Birštono kurorte – vienas pirmų pavyzdžių, kaip turi atrodyti viešbutis, skirtas tūkstantmečio kartai.

Baltų kelias. Ar girdėjote, kad kuršiai laikomi Baltijos vikingais? Šis ir kiti netikėti faktai – naujame inovatyviame Baltų kultūros pažinimo centre (Šiauliai).

Laisvalaikis už grotų. Atvertas Lukiškių kalėjimas (Vilnius) – nauja traukos vieta tiek menininkams, tiek koncertų mėgėjams. Išskirtiniame pastate tiek dieną, tiek naktį rengiamos ekskursijos.

Trečio tinklalaidės „Nepasėdos“ epizodo „Galimybių vasara Lietuvoje. Zebrai, mumijos, valgomi svirpliai. Ko dar nebuvo pernai?“ galima klausyti čia.


Visos tinklalaidės, skirtos Lietuvos gerbėjams, – LRT audiotekoje ir populiariausiose tinklalaidžių platformose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.