Tavo LRT

2016.08.10 10:13

Irkluotojos D. Vištartaitė ir M. Valčiukaitė treniruojasi septynias dienas per savaitę

Vita Ličytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2016.08.10 10:13

Treniruotės septynias dienas per savaitę – tokiu rimtu jau ketverius metus gyvena olimpietės irkluotojas Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė. Dažniausiai per treniruotes ir norima paskatinti nuovargį, LRT RADIJUI sako D. Vištartaitė.

Trakai, 8:30 val. ryto. Ant Galvės ežero kranto treniruotei renkasi irkluotojai. Vienas po kito jie nešasi irklus, sudėlioja juos ant tiltelio, kur palieka batus, nes valtyje jau įtaisyti specialūs sportiniai bateliai. Valtis atsinešę ant pečių nuleidžia jas į vandenį prie tiltelio. Į valtis sportininkai įsimeta vandens, kartais su specialiais angliavandeniais energijai palaikyti, kartais šiltesnių drabužių. Visa kita, kas netelpa, pasiima treneriai.

Didelė dalis rytinę treniruotę pradedančių irkluotojų – Lietuvos olimpinės rinktinės nariai. Į olimpiadą šiemet irkluotojų išvyksta rekordiškai daug. Iš viso – net 10 žmonių. Vienos iš jų – M. Valčiukaitė ir D. Vištartaitė.

[...]

Per kiekvieną treniruotę iš katerių treneriai stebi kiekvieną sportininkų grybšnį, sėdėseną ir net nuotaiką. Treneris Kęstutis Keblys sako, kad net ir per apšilimą kiekvienas yris turi būti teisingas ir kiekvieną jų stebi treneris. Šiandien jis filmuos kai kurias sportininkų distancijas.

„Per savaitę filmuojame du, tris, keturis kartus. Patiems sportininkams dėl to geriau. Vienas dalykas, ką treneris pasakė. Jie nelabai tiki, o, kai parodai, sako – o, tikrai. Jie mato, kaip atliko elementą, kaip jis neatitiko. Visas technikos taiklumas prasideda nuo galvos. Jei mintyse turi tą techniką, sugebi ją atkartoti, tada raumenys dažniausia irgi pakartoja“, – sako treneris K. Keblys.

22 metų M. Valčiukaitė ir 27 metų D. Vištartaitė vos tik susėdusios į vieną valtį pradėjo skinti aukščiausius apdovanojimus. Nepraėjus nė metams nuo treniruočių kartu pradžios jos tapo Europos universiados ir pasaulio čempionėmis.

Septynias dienas per savaitę. Tokiu ritmu Donata ir Milda treniruojasi jau ketverius metus. Retas poilsio akimirkas jos dažniausiai išnaudoja įvairiems reikalams sutvarkyti ir susitikti su šeima.

„Dažniausiai siekiama nuovargį išprovokuoti“, – sako D. Vištartaitė.

Viso pasakojimo apie irkluotojas klausykitės įraše nuo 01:47:05.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt