Tavo LRT

2021.07.12 16:52

LRT kino gidas: komedijos su garsiais aktoriais ir Federico Fellinio drama, atnešusi pirmąjį „Oskarą“

LRT.lt2021.07.12 16:52

LRT kino gidas šią savaitę rekomenduoja nepraleisti išskirtinių kino juostų. Švedų komiška drama „Gyveno kartą Uvė“ ir režisieriaus Federico Fellinio juosta „Kelias“ verta kino gurmanų dėmesio. LRT PLIUS „Kino žvaigždžių alėjos“ rubrikoje numatyta istorinė drama „Hindenburgas“ nukels į didžiausią istorijoje dirižablio katastrofą, o romantinis filmas „Atostogos“ su Kate Winslet ir Cameron Diaz atvers vidinį išduotų moterų pasaulį.

Ketvirtadienis, liepos 15 d.

„Elito kine“ – švedų komiška drama „Gyveno kartą Uvė“ (En man som heter Ove, rež. Hannes Holm, 2015), rodyta Vilniaus Europos šalių kino forume „Scanorama“. Filmas pripažintas tarptautiniuose kino festivaliuose, iš viso pelnė 16 apdovanojimų ir 29 nominacijas, tarp kurių – nominacija „Oskarui“ už geriausią filmą užsienio kalba.

Juostoje vaizduojamas 59-erių metų pikčiurna Uvė. Viskuo nepatenkintas, jo nemėgsta rajono gyventojai ir net jis pats. Prieš keletą metų Uvė buvo pašalintas iš bendruomenės asociacijos pareigų, tačiau jis ir toliau stebi bei rūpinasi savo bendruomene geležine valia.

Draugų jis neturi, dienos atrodo beprasmiškos, todėl planuoja savižudybę. Gyvenimas keistis pradeda tuomet, kai besilaukianti Parvanė su šeima apsigyvena Uvės kaimynystėje ir netyčia įvažiuoja į jo pašto dėžutę. Įsižiebia netikėta draugystė, kuri pakeičia senojo pikčiurnos gyvenimą.

Filmas bus rodomas 21.30 val. per LRT PLIUS.

Penktadienis, liepos 16 d.

LRT PLIUS „Europos kino rubrikoje“ kviečiame žiūrėti italų dramą „Kelias“ (La strada, rež. Federico Fellini, 1954), pelniusią „Oskarą“ už geriausią užsienio filmą. Venecijos tarptautinio kino festivalyje filmas įvertintas specialiu komisijos prizu „Sidabrinis liūtas“ už režisūrą.

Viename žymiausių 20 a. režisieriaus Federico Fellinio filmų vaizduojama graudi istorija apie protiškai atsilikusią merginą Dželsominą ir netašytą stuobrį Dzampaną, kuris ją nusipirko už makaronų lėkštę. Jiedu klajoja po kaimus rodydami triukus, tačiau Dzampanas fiziškai ir moraliai gniuždo naivią, patiklią, geros širdies mergaitę, nors jos dvasios nepalaužia.

Prestižinis Amerikos kino institutas paskelbė šį filmą vienu įtakingiausiu visų laikų kino juostų.

Filmą žiūrėkite 21.00 val. per LRT PLIUS. Vėliau dar 7 dienas jį peržiūrėti bus galima LRT.lt mediatekoje.

Šeštadienis, liepos 17 d.

21.00 val. LRT PLIUS „Kino žvaigždžių alėjoje“ matysite amerikiečių istorinę dramą „Hindenburgas“ (The Hinderburg, rež. Robert Wise, 1975). Ši juosta vaizduoja 1973 m. įvykusią galingo dirižablio „Hinderburgas“ žūtį. Filmas sukurtas pagal žinomo autoriaus Michaelo M. Mooney kūrinį ir yra nominuotas trims „Oskarams“.

Įspūdingas dirižablis buvo sukurtas nacių kaip naujos Hitlerio valdomos Vokietijos simbolis. Skrisdamas iš Vokietijos į Ameriką jis užsiliepsnojo. Ši katastrofa tapo žymiausia orlaivio tragedija istorijoje, kurios metu žuvo 37 žmonės.

Aiškintis katastrofos aplinkybių siunčiamas vokiečių specialistas pulkininkas Francas Riteris, o jam talkininkauja nacių partijos funkcionieriai. Jie aiškinasi, ar sprogimas nebuvo iš anksto planuotas. Riteris įtaria kiekvieną keleivį, net savo gerą pažįstamą vokiečių grafienę Ursulą fon Roigen, kuri yra režimo priešininkė. Jie privalo surasti kaltininką ir jį nubausti.

Šeštadienio vakarą gerą nuotaiką garantuos romantinė komedija „Atostogos“ (The Holiday, rež. Nancy Meyers, 2006). Filme vaidina puikiai žinomi aktoriai – Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude`as law ir kiti.

Filme pagrindinės veikėjos yra dvi moterys. Deja, tačiau abi yra nepatenkintos dabartiniu savo gyvenimu, todėl nusprendžia, kad aplinkos pakeitimas joms būtų į naudą. Žavioji Amanda Vuds gyvena nuostabiame name Los Andžele, tačiau jos mylimasis prisipažįsta ją išdavęs su kita, todėl ji tenori pabėgti.

Atsitiktinai internete ji susipažįsta su Anglijoje gyvenančia Airis Simpkins, kuri patyrė panašią nelaimę. Moterys nusprendžia apsikeisti namais, o svetimame mieste jų laukia daug įdomių žmonių ir nuotykių.

Romantinių komedijų gerbėjams gerai žinomos JAV kino aktorės LRT TELEVIZIJOS eteryje – šeštadienį, 22.25 val.

Sekmadienis, liepos 18 d.

Savaitę baigti LRT TELEVIZIJA kvies su komedija „Paniurėlis Olafas“ (Mein Freund, das Ekel, rež. Marco Petry, 2019). Filme vaizduojamas senjoras mokytojas Olafas Hincas, kuris gyvenime yra tikras paniurėlis. Jau daug metų jį prižiūri jo sesuo Elfi, kuriai trūko kantrybė ir pusę jų bendro buto ji išnuomoja vienišai 3 vaikų motinai Triksi. Piktasis senjoras iškart paskelbia karą šeimai ir nori ją išvyti.

Juostą LRT TELEVIZIJA rodys 21.50 val. Dar 14 dienų po filmo premjeros jį peržiūrėti bus galima LRT.lt mediatekoje.

Kad visada pirmieji sužinotumėte kino industrijos naujienas bei gautumėte kokybiškas filmų, serialų rekomendacijas, kviečiame prenumeruoti kas savaitę pasirodantį LRT kino, serialų ir dokumentikos naujienlaiškį. Savo kokybiško turinio gidą jau dabar prenumeruokite čia: www.lrt.lt/kinonaujienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.