Tavo LRT

2021.07.09 17:45

LRT radijai keliauja į Neringą – kultūra, gyvenimas ir Thomo Manno festivalis

LRT.lt2021.07.09 17:45

LRT KLASIKA ir LRT RADIJAS klausytojus šį savaitgalį kviečia nusikelti į šių metų kultūros sostinę – Neringą, susipažinti su jos architektūra, renginiais, gyventojais ir sudalyvauti Thomo Manno festivalio koncertuose.

Liepos 10–17 dienomis Neringoje vyksta Thomo Manno festivalis, tradiciškai vidurvasarį suburiantis intelektualus ir atlikėjus, kurie kasmet mielai savaitę praleidžia diskutuodami ar koncertuodami Nidoje, ir šio festivalio gerbėjus, kurie atostogas derina būtent prie festivalio datų. Šiais metais LRT KLASIKA transliuos ypatingą atidarymo koncertą bei dar du festivalio muzikinius pasirodymus. LRT RADIJO laida „10–12“ bei LRT KLASIKA vasaros laida „Pakeliui su vasara“ apžvelgs 2021-ųjų kultūros sostinės gyvenimą iš jos gyventojų, svečių ir kultūros veikėjų perspektyvų.

„Tampa gražia tradicija, kad kasmet perkeliame dalelę Thomo Manno festivalio į radijo eterį, šis festivalis turi ypatingą atmosferą. Kartu per šias dienas mūsų bendradarbiai, žurnalistai ir laidų vedėjai išnaršo visą Kuršių neriją, kalbina įdomius žmones, renka istorijas, dalyvauja renginiuose. Todėl šios išvykos atgarsius LRT KLASIKOS laidose girdėsite ir vėliau”, – sako LRT KLASIKOS vadovas Julijus Grickevičius.

Koncertų transliacijas ves Gabija Narušytė ir Rasa Murauskaitė.

Programa:

Šeštadienis, liepos 10 d.

19.00 val. LRT KLASIKA radijo transliacija tiesiogiai iš Nidos evangelikų liuteronų bažnyčios. Iškilmingas festivalio atidarymo koncertas.

Programoje: A. Mozarto Serenada pučiamųjų oktetui Es–dur, KV 375 ir A. Dvořáko Serenada pučiamiesiems, violončelei ir kontrabosui d–moll, Op. 44. Atlieka specialiai šiam renginiui susibūrę mūsų šalyje bei užsienyje kuriantys lietuvių atlikėjai – 12 pučiamųjų, violončelininkas ir kontrabosininkas. Originalią programą festivaliui pasiūlė fagotininkas Povilas Bingelis, gyvenantis ir dirbantis „Geneva Camerata“ orkestre.

Sekmadienis, liepos 11 d.

20.00 val. LRT KLASIKA radijo transliacija tiesiogiai iš Nidos evangelikų liuteronų bažnyčios. Koncertas „Kvintetų vakaras“.

Programoje: Luigi Boccherini Gitaros ir styginių kvintetas D-dur, D. 448 ir Edwardo Elgaro Fortepijoninis kvintetas a-moll, op. 84. Atlieka Saulius S. Lipčius (gitara), Albina Šikšniūtė (fortepijonas) ir Kauno styginių kvartetas.

Pirmadienis, liepos 12 d.

10.05 val. LRT RADIJO laida „10–12“ tiesiogiai iš Nidos prieplaukos.

Laidoje bus apžvelgiama, kaip Neringai sekasi pateisinti Lietuvos kultūros sostinės vardą, bei kaip šiemet kultūrinį gyvenimą pakeitė pandemija.

Pokalbis su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos atstovais – apie didėjantį invazinių augalų skaičių bei grėsmes, karštą vasarą ir gaisrų pavojų. Laidoje taip pat apsilankys ir Neringos meras Darius Jasaitis.

Turizmo tendencijos Neringoje – ar pailsėti Nidoje gali tik turtingiausieji šalies gyventojai, ar poilsis kurorte prieinamas kiekvienam? Kokios nakvynės bei maitinimo kainos karščiausiu vasaros metu bei kada vykti ilsėtis į Neringą – pigiausia?

16.05 val. LRT KLASIKA laida „Pakeliui su vasara“ tiesiogiai iš Nidos prieplaukos.

Pokalbis su Neringos savivaldybės vicemeru, projekto „Neringa – Lietuvos kultūros sostinė“ vadovu Narūnu Lendraičiu.

XXV tarptautinio Thomo Manno festivalio tema – „Kultūros kraštovaizdžiai: pakrantės“. Apie literatūrines Baltijos regiono konstrukcijas – Vilniaus universiteto rektorius Rimvydas Petrauskas, moderuosiantis Michaelo Northo paskaitą „Baltijos jūra: literatūrinės regiono konstrukcijos“.

Mintimis apie Thomo Manno festivalį dalysis Klaipėdos kamerinio orkestro vadovas Mindaugas Bačkus, 13-ą kartą festivalyje grosiantis pianistas Daumantas Kirilauskas ir nuolatinio dalyvio – Kauno styginių kvarteto – nariai.

Kaip šiame gražiame krašte gyvena skirtingos kartos, ar pakanka įdomių veiklų, kaip keičiasi gyvenimas ir pati Neringos dvasia – pasakos Virginijos ir Laimono Markuščenko šeima.

Apie Neringos unikalų urbanistinį kraštovaizdį, jo išsaugojimą ir naujas architektūrines idėjas diskutuos Neringos savivaldybės vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas ir Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos valdybos pirmininkė Gerda Antanaitytė.

20.00 val. LRT KLASIKA radijo transliacija tiesiogiai iš Nidos evangelikų liuteronų bažnyčios. Koncertas „Puslapis iš Hermanno Blode’s viešbučio istorijos“.

Programoje: Johanneso Brahmso Sonata violončelei ir fortepijonui Nr. 1 e-moll, op. 38.

Loretos Narvilaitės (1965*) Artimos tolumos (festivalio užsakyto kūrinio premjera).

Atlieka Mindaugas Bačkus (violončelė), Daumantas Kirilauskas (fortepijonas), Konrad Levicki (smuikas).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.