Tavo LRT

2016.08.01 16:43

Klausiate – atsakome. Iš kurių Lietuvos miestų transliuoja LRT RADIJAS?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2016.08.01 16:43

LRT RADIJAS ir svarbiausios šalies institucijos yra įsikūrusios Vilniuje, tad daugiausiai naujienų transliuojama iš sostinės. Vis dėlto LRT RADIJAS stengiasi keliauti po visą Lietuvą ir transliacijas parengti iš įvairių šalies vietų, sako LRT RADIJO Naujienų tarnybos laidų prodiuserė Aušra Jūraitė.

LRT RADIJO klausytojas programoje pasigenda laidų apie Lietuvos miestų ir miestelių gyvenimą. „Gyvenu pajūryje. Pastebėjau, kad LRT RADIJO laidose kalbinami tik Vilniuje gyvenantys žmonės, o visos žinios sukasi apie Lietuvos sostinę. Ar LRT RADIJAS transliuoja ir iš kitų Lietuvos vietų?“ – klausia jis.

Anot A. Jūraitės, LRT RADIJAS transliuoja iš įvairiausių Lietuvos vietų, tačiau didžiausia naujienų dalis atkeliauja iš Vilniaus.

„Negalima nuneigti, kad didelė dalis laidų transliuojama iš Vilniaus – būtent čia ne tik įsikūręs LRT RADIJAS, bet ir susitelkusios pagrindinės institucijos. Tačiau stengiamės aplankyti įvairias Lietuvos vietas – jau vienuoliktą vasarą iš eilės transliuojame iš mažesnių šalies miestelių.

Per kelerius paskutinius metus transliavome iš Druskininkų, Nidos, Palūšės, Švėkšnos, Plungės, Medininkų, Zarasų... Šiemet netgi transliavome iš greitkelio „Via Baltica“, kalbinome aplinkinių kaimų gyventojus. Taip pat buvome Birštone, Rukloje, šiemet dar ketiname aplankyti Rusnę, Kupiškį...“ – vardija prodiuserė.

Jos teigimu, transliacijose iš įvairių Lietuvos vietų kalba vietos gyventojai, pasakojantys apie savo kasdienybę, sunkumus, su kuriais susiduria.

„Nereikėtų pamiršti, kad transliuojame ir tiesiogines laidas iš LRT studijų Kaune, Klaipėdoje. Be to, turime korespondentus ne tik prieš tai minėtuose dviejuose miestuose, bet ir Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje. Tad stengiamės apžvelgti visą Lietuvą“ – tikina A. Jūraitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt