Tavo LRT

2016.07.28 15:13

J. Milius apie STT kratą: tai yra gyvenimas, dalyvausiu tame procese asmeniškai

Živilė Kropaitė, LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2016.07.28 15:13

Labai gaila įstaigos prestižo, tačiau tai yra gyvenimas, LRT RADIJUI sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius. Tokia situacija, anot jo, yra apmaudi: „Mes su tuo aktyviai kovojame, [...] o dabar aš, vadovas, labiausiai įtariamas [korupcija].“

– Ar jums žinoma, dėl ko atliekamos kratos jūsų darbo vietoje?

– [...] Ketvirtadienio rytą mūsų tarnyboje apsilankė specialiosios tarnybos. Žinoma, turėjome gana ilgą pokalbį. Turėjau ketvirtadienį dalyvauti tarptautiniame susitikime, todėl įtampa jaučiama. Žinoma, man labai apmaudu, nes mūsų tarnyba ne tik deklaruoja vykdanti, bet ir vykdo antikorupcines priemones, ir štai – aš asmeniškai esu kažkuo kaltinamas.

Na, ką darysi, tai yra gyvenimas, viską reikia pabandyti. Tikrai, jei nors vienas verslo atstovas pasakytų, kad J. Miliui kažką siūlė ar davė, man būtų labai apmaudu, nes to Lietuvoje tikrai nėra buvę. Man atrodo, kad aš to negaliu įvardinti, kuo esu kaltinamas. Mes su ta įmone daug bendravome. Gal daugiau esu pavaišinęs kava ar arbata negu jie mane. Galvoju, kad toks yra gyvenimas. Žinoma, dar nebaigtas tyrimas. Dalyvausiu tame procese asmeniškai.

– Portalas 15min.lt kaip šaltinį įvardija įmonę „Judex“, kurios patalpos yra Kaune ir kurios vienas iš įkūrėjų – Petras Gražulis, Seimo narys. Jo kabinete taip pat atliekamos kratos.

– Kaip minėjau, pasirašiau pasižadėjimą, kad nieko neįvardysiu, tad jokios įmonės tikrai negaliu [nurodyti]. Kadangi vėliau gaučiau kitą nuobaudą, už kitus dalykus bus pareikšti įtarimai, tikrai negaliu apie tai kalbėti.

– Bet jūs galite patvirtinti, kad kyšio nesate gavęs ar jis jums nebuvo siūlytas?

– Galite daryti visuomeninę apklausą visų verslo atstovų. Labai apmaudu. Mūsų įstaiga nurodoma kaip antikorupcinė komisija, kuri su tuo aktyviai kovoja, aktyviai dirba. Mes su tuo aktyviai kovojame, [...] o dabar aš, vadovas, labiausiai įtariamas [korupcija].

– Ką galite pasakyti apie įmonę „Judex“ – kokie jūsų ryšiai su ja?

– Su šia įmone mes daug bendravome, jos atstovai nemažai kartų pas mane lankėsi dėl eksporto reikalų, kai vyko prekyba su Rusija. Žinoma, aš jų nelydėjau į Rusiją, tačiau paskambindavau, padėdavau. Mano darbas yra padėti įmonėms, kurios į mane kreipiasi. Kiekvieną dieną sulaukiu skambučių iš 200 įmonių. Be to, aš priimu jų atstovus, geriu su jais kavą ar arbatą, kalbuosi. Tai vyksta kasdien, tad tuomet mane ir apklausti derėtų kiekvieną dieną. Mano darbe tokių susitikimų labai daug, taip aš padedu verslui įeiti į rinką, supažindinu su vadovais iš kitų valstybių ir pan. Mano telefonas tiesiog netyla, sulaukiu šimtų skambučių.

– Kiek iš tų skambučių yra Petro Gražulio?

– Negaliu sakyti, kad jis man nėra skambinęs. Tačiau pastaruoju metu jis man skambino gal prieš pusę metų. Esu sulaukęs daugybės skambučių iš įvairių Seimo narių. Negaliu nebendrauti su Seimo nariais ar su verslo atstovais. Ir iš įmonės „Judex“ kartą ar du yra skambinęs jos direktorius, taip pat  technologė. Esu su jais bendravęs, visad dalijamės patarimais.

– Tad šią minutę galima patvirtinti, kad kratos yra baigtos, išsami apklausa – bent jau kol kas – yra baigta. O su teisėsauga bendradarbiausite ir toliau?

– Manau, kad išsami apklausa dar nebaigta. Man žadėjo paskambinti ir aš dar į ją eisiu. Bet tai yra gyvenimas. Nesitikėjau, kad bus taip, man labai gaila dėl savo įstaigos prestižo, labai apmaudu. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.