Tavo LRT

2016.07.31 20:33

„Pokemon Go“ gerbėjams žaidimo aksesuarų teks palaukti

Japonijos elektronikos ir žaidimų kompanija „Nintendo“, sukūrusi šiuo metu vieną populiariausių žaidimų „Pokemon Go“, paskelbė atidedanti šio žaidimo aksesuarų išleidimą. Toks sprendimas priimtas po to, kai kompanija patyrė didelius finansinius praradimus, praneša LRT RADIJAS, apžvelgdamas Azijos verslo naujienas.

Per tris mėnesius „Nintendo“ prarado daugiau kaip 200 mln. eurų. Kompanija skaičiavo, kad praradimai turėjo būti devynis kartus mažesni. Tokio nuosmukio priežastis – kompiuterinių žaidimų įrenginio „WiiU“ pardavimai smuko per pusę.

Pernai „Nintendo“ registravo geriausius pardavimus per ketverius metus, tačiau, pasirodo, naujasis įrenginys ir jo siūlomi žaidimai nepagelbėjo kompanijai išlikti aukštumose.

Šiuo metu „Nintendo“ bando orientuotis į mobiliuosius žaidimus, tačiau „Pokemon Go“ žaidimas taip pat neatnešė tikėtos sėkmės. Kompanija turėjo jau porą kartų tikslinti informaciją, kad jai priklauso tik trečdalis „Pokemon“ kompanijos akcijų.

Indija pralenkę Kiniją ir spėjo atsigauti po „Brexit“

Indija pralenkė Kiniją tapdama greičiausiai augančia didžiąja ekonomika, tačiau jos šiaurės pietryčiuose esanti kaimynė išlieka didžiausia rizika vietiniams investuotojams. Taip skelbia investicinis bankas „Morgan Stanley“. Kinija daro įtaką Indijos valiutos, rupijos, rinkai.

Paskelbus apie Jungtinės Karalystės referendumo rezultatus, rupijos vertė krito. Nuo tos dienos ji atsigavo ir pasiekė birželio pradžios lygį, tačiau vis dar išlieka menkesnė dėl Kinijos devalvuoto juanio.

Analitikai sako, kad Indijai grėsmė atkeliauja ne iš Vakarų, o iš Rytų. Jeigu reikėtų palyginti Vakarų ir Rytų įtaką rinkoms, tai, anot ekspertų, skirtumai akivaizdūs. Po „Brexit“ šoko valstybės atsigavo, tačiau prieš metus priimti Kinijos finansiniai sprendimai vis dar krečia Aziją.

Būtent todėl manoma, kad Kinija gali padaryti didžiausią įtaką Azijos rinkai, ypač Indijai. Ši pastarąjį dešimtmetį itin prisidėjo prie pasaulio ekonomikos kilimo. Jeigu Kinijos juanio vertė kris ir toliau, kentės dauguma besivystančių valstybių, ypač tos, kurios prekiauja su Kinija. Ji yra ir didžiausia Indijos prekybos partnerė.

Kinijos skolų bomba, kaip ją vadina ekspertai, yra didžiausia grėsmė ir pasaulio ekonomikai. Kinijos ekonomikai lėtėjant bent vienu procentiniu punktu, pasaulinis bendras vidaus produktas (BVP) sumažėjas puse procento.

Indijos ekspertai sako, kad jų šalies rinka vis dėl gali reaguoti kur kas švelniau į nuosmukį Kinijoje, nei gali atrodyti. Anot jų, Indija nepriklauso Azijos produktų grandžiai ir yra kur kas mažiau priklausoma nuo Kinijos lėšų.

Vietnamas gali tapti daugiausia kiaulienos suvartojančia šalimi

Vietnamo gyventojai pastaruosius ketverius metus suvalgo tiek daug kiaulienos, kad valstybė tapo viena didžiausių pasaulio sojos importuotojų, mat vis daugiau pašaro reikia didėjančioms kiaulių fermoms.

Vietname klesti ir pašarų malūnų statybos, kuriomis rūpinasi užsienio kompanijos. Jos tikisi didelio pelno, nes šalyje kasdieniame gyventojų valgiaraštyje vis didesnę dalį užimą mėsa.

Nuo 2000-ųjų vienam gyventojui tenkanti kiaulienos dalis padvigubėjo. Ekonomikos vystymosi organizacija spėja, kad per ateinančius septynerius metus Vietnamas taps daugiausiai kiaulienos suvartojančia valstybe pasaulyje.

Šiuo metu šį titulą užima Kinija. Tačiau skaičiuojama, kad ją netrukus aplenks Vietnamas. Manoma, kad iki 2023 metų vienas vietnamietis suvartos 33 kilogramus kiaulienos per metus. Tai keturiais kilogramais daugiau nei šiandien.

Vietiniams ūkininkams nesugebant išauginti reikalingo pašaro kiekio, skaičiuojama, kad kitais metais sojos importas jau bus padvigubėjęs. Pasaulinis pasėlių perteklius pastaruosius metus sumažino kainas, p didėjančios Vietnamo pajamos leidžia manyti, kad ir vietiniai gyventojai turi daugiau pinigų, kuriuos gali išleisti mėsai ir baltymams.

Nors šiuo metu daugiausia kiaulienos vartojanti valstybė yra Kinija, skaičiuojama, kad ją netrukus aplenks būtent Vietnamas. Manoma, kad iki 2023 m. vienas vietnamietis suvartos 33 kg kiaulienos per metus. Tai 4 kg daugiau nei šiandien.

Japonijos valdžią kaltina apsimetinėjimu

Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe paskelbė, kad valstybė investuos apie 260 mln. eurų šalies ekonomikos skatinimui. Galutinis finansinis paketas bus sudarytas kitą savaitę, tačiau kol kas dar neaišku, į kokias naujas sritis bus investuojama.

Naujasis ekonomikos skatinimo planas pasirodė po to, kai premjero vadovaujama koalicija prieš keletą savaičių laimėjo rinkimus. Esminė kampanijos žinutė buvo naujo finansinio paketo sudarymas.

Japonijos ekonomistai sako, kad gaunamos pajamos iš sumokamų mokesčių šiuo metu nedidėja, todėl atrasti fondų sudaryti papildomą biudžetą bus sudėtinga. Anot jų, valdžia tik apsimeta, kad turi finansinių resursų, o jų tiesiog nėra.

Šiuo metu Japonijos ekonomikos atsigavimas yra rizikoje dėl užjūrio valstybių mažesnės paklausos. Ši krito pakilus jenos vertei, kuri Japonijos produktus daro brangesnius.