Tavo LRT

2016.07.25 13:30

LRT žurnalistas: buvau krašte, kur šalia „Coca-Cola“ buteliukų kabo Marijos paveikslas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.07.25 13:30

Savaitę po Palestiną ir Izraelį keliavusį LRT žurnalistą Karolį Vyšniauską stebino daug kas: ir į hiphopo grupę susibūrusios moksleivės, ir vietinės diskotekos tradicijos, o vieną ryškiausių įspūdžių paliko viešnagė Jeruzalėje. Būtent šiame mieste susiduria trys skirtingos religijos, o visų jų atstovai  stengiasi kuo labiau pabrėžti savo tikėjimą.

LRT žurnalistas dalyvavo Europos Komisijos organizuotame projekte, kuris suteikia galimybę žiniasklaidos atstovams nuvykti į tas Europos teritorijas, į kurias žurnalistai paprastai lengvai nepatenka.

„Praleidome septynias dienas teritorijoje, kurios viena dalis priklauso Izraeliui, o kita – Palestinai. Mums pavyko patekti į Palestinos miestus – Betliejų, Hebroną, Rytų ir Vakarų Jeruzalę, ir galiu pasakyti, kad pasaulis ten yra visai kitoks.

Ten kasdien karšta, visa kultūra yra kitokia, ten susiduria skirtingos religijos – dauguma gyventojų yra musulmonai, o ne krikščionys“, – kalbėjo LRT žurnalistas.

Anot jo, religija ten matoma visur, ir skirtingų tikėjimų žmonės stengiasi parodyti, kuriam iš jų priklauso.  

„Kai mes atvykome į savo svečių namus, kurie iš pažiūros atrodo kaip eilinis viešbutis Europoje, pamatėme, kad šalia „Coca-Cola“ ir „Sprite“ buteliukų lyg niekur nieko kaba Marijos paveikslas. Taip tos vietos savininkas stengiasi pabrėžti, kad yra krikščionis. O žurnalistai musulmonai, su kuriais taip pat buvome susitikę, visur buvo prikabinę mečečių nuotraukų“, – pasakojo K. Vyšniauskas.

K. Vyšniausko parengtą dokumentiką transliuos LRT RADIJO laida „Kultūros savaitė“.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt