Tavo LRT

2021.06.18 13:27

LRT KLASIKA pristato Alvydo Šlepiko pjesės premjerą

LRT.lt2021.06.18 13:27

Birželio 20 d., sekmadienį, 18.50 val. LRT KLASIKA pristato Alvydo Šlepiko pjesės „Piemuo“ premjerą, kurią režisavo radijo teatre debiutuojanti Eglė Vertelytė.

Pjesės tematika, aktoriaus profesijos nepastovumas, kuris skverbiasi ir į asmeninį gyvenimą, kūrėjams surezonavo su pandemijos laikotarpiu menininkų patiriamais iššūkiais – nežinia, laukimo būsena ir neužtikrintumu, ir tuo norėjosi pasidalinti.

Paklaustas, apie ką ši pjesė, dramaturgas Alvydas Šlepikas pasakoja: „Rašiau komediją apie teatro laivą ir juo plaukiančius žmones. Jie trokšta meilės ir vaidmenų, nori būti svarbūs ir reikalingi, todėl leidžiasi nešami teatrinių vėjų, bet realybė kaip inkaras neleidžia jiems nutolti nuo kranto.“

Alvydo Šlepiko personažai klausytojus užburs tikrumu – nors ir šaržuoti, bet labai atpažįstami, sudėlioti iš girdėtų istorijų ir anekdotų. Juos vaidins aktoriai Dainius Kazlauskas, Ainis Storpirštis, Rimantas Bagdzevičius, Eglė Mikulionytė, Elvinas Juodkazis, Digna Kulionytė ir Aistė Gramantaitė.

„Turiu pasakyti, kad aktoriaus darbas Radijo teatre yra labai sunkus: kai pagrindinis judesys ir veiksmas kuriamas vėliau montaže, balsui tenka labai didelė reikšmė, o stovėdamas prie mikrofono aktorius turi ne tik sukurti personažą, bet ir aiškiai įsivaizduoti erdvę ir veiksmą“, – E. Vertelytė džiaugiasi pjesėje vaidinusių aktorių kolektyvu.

Režisierė liko sužavėta Radijo teatro idėjos: „Čia galima labai daug atrasti, eksperimentuoti. Kine ar teatre sukurti laivo katastrofą būtų beprotiškai brangu, o čia – įmanoma. Garsu galima nusikelti net į Mėnulį, keliauti laiku, todėl manau, kad ir dramaturgai, ir režisieriai turėtų atkreipti dėmesį į šią istorijų pasakojimo platformą, nes ji siūlo dideles kūrybines galimybes ir kartu laisvę eksperimentams.“

LRT garso režisierė Sonata Barčytė-Jadevičienė išduoda, kad radijo spektaklio kūrimas visada yra jaudinantis, kruopštus, įtraukus ir be galo įdomus procesas. „Pažintis su šia talentinga režisiere, nuo pjesės analizavimo iki galutinių taškelių sudėliojimo, buvo tikras džiaugsmas ir kūrybinių atradimų pilnas etapas. Ir įrašo, ir montažo metu daug diskutuodavom, apgalvodamos kiekvieno epizodo vaizdą, tempą, charakterių įvairumą, personažų santykį, didelį dėmesį skyrėm erdvės kūrimui, balsų išdėstymui patalpoje“, – dalinasi S. Barčytė-Jadevičienė.

Komedijos žanro pjesė sieks klausytojams praverti šydą į teatro, aktorių ir kuriančių žmonių gyvenimus bei priversti klausytoją nusišypsoti. Kviečiame klausytis – Radijo teatro salėje telpa visi ir ji gali būti bet kur.

Pjesės „Piemuo“ premjera per LRT KLASIKĄ – birželio 20 d. 18.50 val. Įrašo bus galima pasiklausyti ir LRT audiotekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.