Tavo LRT

2016.07.24 15:48

Klausiate – atsakome. Kaip kontroliuojami mėlynių rinkėjai?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2016.07.24 15:48

Mėlynių braukimas ir plėšymas šukomis ar savadarbiais įtaisais yra labai žalingas gamtai, todėl toks uogų rinkimo būdas Lietuvoje yra uždraustas, o uogautojai yra baudžiami. Taip sako gamtininkas Selemonas Paltanavičius.

LRT RADIJO klausytoja Ona iš Ignalinos raj. domisi uogautojų kontrole. „Kiek žinau, rinkti mėlynes šukomis negalima. Kas kontroliuoja, kad uogautojai uogas rinktų įprastu būdu, o ne šukomis? Ūrėdijose, girininkijose eigulių nebeliko, rajone esantys du ar trys Aplinkos apsaugos inspektoriai nespės sužiūrėti visų pažeidimų. Tad kas prižiūri, kad mėlynės būtų renkamos tinkamai?“ – klausia ji.

Anot gamtininko S. Paltanavičiaus, neteisėtu būdu uogas renkančius asmenis kontroliuoti gali įgalioti valstybės pareigūnai, o jiems pagelbėti – visi piliečiai.

„Šis procesas yra kontroliuojamas. Šiemet yra šimtai nubaustų asmenų, neteisėtu būdu rinkusių mėlynes, ir kasdien jų skaičius auga. Tokius mėlynių rinkėjus gali bausti visi miškininkai be išimties, policijos pareigūnai ir Aplinkos apsaugos inspektoriai.

Be to, norėčiau pabrėžti, kad visi mes esame gamtos draugai, todėl pastebėjus neleistinu būdu mėlynes renkančius uogautojus, reikėtų pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. Pranešant galima neatskleisti savo tapatybės, tačiau labai svarbu įvardyti vietą, kurioje neleistinu būdu braukiamos mėlynės, kad miškininkai ar aplinkosaugininkai galėtų šiuo uogautojus lengvai surasti ir įvertinę jų daromą žalą gamtai, atitinkamai nubausti“, – teigia gamtininkas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.