Tavo LRT

2021.06.17 11:39

Atsinaujinusi LRT KLASIKA vasarą kviečia nerti į kultūros bangas

LRT.lt2021.06.17 11:39

Birželio 17 d. prasideda LRT KLASIKOS vasaros sezonas, kuriame – naujos laidos, pirmoji vaizdo tinklalaidė, kelionės po Lietuvos ir pasaulio festivalius bei atsinaujinęs LRT KLASIKOS skambesys.

LRT KLASIKOS vadovo Julijaus Grickevičiaus teigimu, didžiausias sezono akcentas — nauji LRT KLASIKOS šaukiniai, kurie pakeis eteryje nuo 2007 m. skambėjusius, Mindaugo Urbaičio ir Giedriaus Kuprevičiaus kurtus šaukinius.

„Pradėdami vasaros sezoną pristatome naujuosius programos šaukinius. Jų atnaujinimas užbaigia vieną LRT KLASIKOS atnaujinimo etapų, tai labai reikšmingas akcentas, pagal tai esame atpažįstami, šaukiniai — tai ir emocija, asociacijos, šiurpuliukai bėgantys per odą. Šiuos šaukinius sukūrė muzikas iš džiazo srities – Simonas Šipavičius, dar žinomas iš grupės „Sheep Got Waxed“, atliko gausios Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro pajėgos, kuriam dirigavo Modestas Pitrėnas. Nepaprasta išgirsti, kad labai įvairi LRT KLASIKOS tapatybė tilpo į 17 sekundžių“, – apie naujuosius šaukinius pasakoja LRT KLASIKOS vadovas J. Grickevičius.

„Didžiausias iššūkis buvo suformuoti skambesį, kuris klasiškai pakylėtų, aiškiai pasakytų, kad tai yra LRT KLASIKA, taip pat atspindėtų laikmetį, kuriame esame. Procesas buvo kupinas iššūkių, nuo melodinės linijos dėlionės iki jos perkėlimo į orkestro partitūrą, stengiantis išnaudoti kuo daugiau orkestro teikiamų spalvų. Kurdamas įsivaizdavau, kaip šis šaukinys kilsteli klausytoją nuo kėdės septyniolikai sekundžių, o po šios trumpos garsinės kelionės sugražina atgal į žemę, į LRT KLASIKOS eterį“, – teigia naujų LRT KLASIKOS šaukinių kūrėjas S. Šipavičius.

LRT KLASIKOS vasaros sezone klausytojų laukia naujos laidos ir kelionės po skirtingus miestus. „Vasarą išnaudosime kelionėms, bandysime kuo daugiau susitikti su savo klausytojais, įrašysime per 40 koncertų, mus sutiksite festivaliuose. Net mūsų pristatomos laidos susijusios su kelionėmis tiesiogine ir perkeltine prasme. LRT KLASIKA vasaros sezone prašosi į kiekvieno klausytojo kelionę, kasdienybę, lagaminą ir siūlo tapti ištikimu vasaros palydovu“, – vasaros naujienas apibendrina J. Grickevičius.

Ketvirtadieniais 11.05 val. skambančioje laidoje „Knygos, žmonės ir tolimi kraštai“ vedėja Jurgita Ludavičienė kvies kalbėtis apie knygas, per kurias galima patirti ir suprasti šalį. Tai romanai ir negrožinė literatūra, kartais netgi poezija, tai knygos, kurių autoriai perkelia mus į tolimus kraštus, nuolat atverdami mums buvimo kitur galimybę. Laidoje klausytojų lauks: viena knyga, vienas pašnekovas, viena šalis.

Vasarą klausytojų laukia išskirtinis laidos „Pašnekesiai apie Tave ir kitus“ ciklas „Kas aš? Kas tu?“. Asmenybių tipologijos atskleidžia asmenybių prisitaikymo gyvenime strategijas, nesąmoningai pasirinktas ankstyvojoje vaikystėje kaip išgyvenimo sąlygą. Laidų vedėjos Rasa Grškonytė ir Aušra Bačiulytė teigia, kad šių laidų tikslas yra padėti klausytojams geriau pažinti save ir sąmoningai kurti harmoningus tarpusavio santykius. Klausykite šeštadieniais 10.05 val.

LRT KLASIKOS klausytojams puikiai pažįstama laidų vedėja Rasa Murauskaitė kvies klausytis naujos laidos „Paslėptų lobių grojaraštis“. Kai „Tarptautinė kompozitorių tribūna“ pradėjo savo veiklą, iš 600 joje pristatytų kūrėjų vos 47 buvo moterys kompozitorės, todėl šiais metais inicijuotas „Paslėptų lobių grojaraštis“, kuriam skirtingų šalių nacionaliniai transliuotojai buvo kviečiami teikti moterų kompozitorių kūrinius, apimančius visus 66-erius tribūnos gyvavimo metus. Vasaros sezone transliuojamų „Paslėptų lobių grojaraščio“ laidų metu ne tik klausysimės šių kūrinių, bet ir bendrausime su muzikais, kitų meno, mokslo sričių atstovais, visuomenininkais, analizuodami moterų kūrėjų temą įvairiausiais rakursais. Laida transliuojama pirmadieniais 11.05 val.

Į LRT KLASIKOS eterį grįžo muzikinė pokalbių laida „Pakeliui su vasara“, kurią kas porą savaičių iš skirtingų Kauno miesto vietų ves Kotryna Lingienė. Pirmoji išvažiuojamoji transliacija skelbs vasaros sezono pradžią – klausytojų laukia pokalbiai ir gyvas grupės „Ąžuoliniai berželiai“ pasirodymas. Birželio 17 d. 16.00 val. laida „Pakeliui su vasara“ įsikurs Kaune, kavinėje „Kultūra“, o tiesioginę vaizdo transliaciją bus galima matyti portale LRT.lt ir klausytis per LRT KLASIKĄ.

LRT KLASIKOS komanda visą vasarą keliaus po skirtingus Lietuvos ir pasaulio muzikos festivalius. Transliacijos numatytos iš Kauno, Kėdainių, Biržų, Nidos ir iš pagrindinių Europos klasikinės muzikos festivalių. Pirmasis išskirtinių koncertų pranašas jau šį penktadienį — „Vasaros nakties“ koncertas iš Vienos.

Nuo liepos antrąjį sezoną pradės kelionių ir miestų pažinimo tinklalaidė „Savas mietas“. Nuo šiol klausytojai galės ne tik girdėti, bet ir šias keliones matyti. Tinklalaidės kūrėjai Austėja Kuskienė, Indrė Kaminckaitė ir Marius Eidukonis žada supažindinti su skirtingais Lietuvos miestais vietinio gyventojo žvilgsniu.

Dar viena nauja tinklalaidė „Kitas lygis“, kuriama bendradarbiaujant su Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija, Vilnius Tech ir Nacionaline kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija, kvies susipažinti kokią naudą kompiuteriniai ir vaizdo žaidimai duoda įvairiose gyvenimo srityse – mokyklose, versle, sveikatos ar netgi krašto apsaugoje.

Visus LRT KLASIKOS laidų įrašus galite rasti LRT audiotekoje.

LRT KLASIKOS galite klausytis gyvai portale LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.