Tavo LRT

2021.06.14 16:43

LRT kino gidas: tikra istorija apie itališkas mafijos paslaptis ir britų karališkosios šeimos intrigos

LRT.lt2021.06.14 16:43

Šią savaitę LRT visus kino gerbėjus ragins nepraleisti 10 apdovanojimų pelniusios dramos „Patersonas“ bei stebėti britų fantastinę dramą „Karalius Karolis Trečiasis“. LRT PLIUS „Kino žvaigždžių alėjos“ rubrikoje bus parodyta karinė drama „Mano priešų akivaizdoje“ ir kritikų liaupsių sulaukęs filmas „Išdavikas“.

Ketvirtadienis, birželio 17 d.

„Elito kino“ rubrikoje – drama „Patersonas“ (Paterson, rež. Jim Jarmusch, 2016). Juosta pelnė 10 kino apdovanojimų ir 43 nominacijas, puikiai įvertinta Bostono, Londono, Ajovos valstijos, Dublino, Lenkijos kino kritikų.

Filme vaidina aktorius Adamas Driveris, kuris įkūnija autobuso vairuotoją ir poetą vardu Patersonas. Kiekviena jo diena panaši į vakarykštę: anksti keliasi, pusryčiauja, dirba autobuso vairuotoju, o laisvomis akimirkomis rašo eiles. Pagrindinis veikėjas patenkintas savo ramiu, monotonišku gyvenimu, tačiau, skatinamas žmonos, jis užsinori publikuoti savo eilėraščių knygą.

Deja, šuo sudrasko ant sofos paliktus vienintelius užrašus. Sekmadienio rytą liūdnas Patersonas eina į mėgstamą vietelę prie šaltinio ir susitinka paslaptingą japoną, kalbasi su juo apie patinkantį poetą. Japonas padovanoja vyrui naują sąsiuvinį ir Patersonas vėl ima kurti eiles...

Šiame filme poezija skleidžiasi net pačiose mažiausiose kasdienėse detalėse. Kanų kino festivalyje pristatytame Jimo Jarmuscho darbe atsispindi ypatinga režisieriaus gyvenimo filosofija, kantriai apmąstomas gyvenimo procesas ir atsitiktinių sutapimų reikšmė.

Filmą bus galima žiūrėti 21.30 val. per LRT PLIUS. LRT.lt mediatekoje filmą rasite dar 30 d. po juostos parodymo.

Penktadienis, birželio 18 d.

Penktadienį LRT PLIUS eteryje – britų fantastinė drama „Karalius Karolis Trečiasis“ (King Charles III, rež. Rupert Goold, 2017). Juosta pelnė specialų „BAFTA TV“ apdovanojimą už geriausią muziką. Filmas sukurtas pagal populiarią Mike`o Bertletto pjesę, kurioje vaizduojamas karališkos šeimos ateities gyvenimas ir intrigos.

Juostoje po ilgų valdymo metų miršta karalienė Elžbieta II, po jos mirties karūna atitenka sūnui princui Charlesui, kuris ilgai laukė šios akimirkos. Deja, vos tapęs karaliumi Karoliu III, monarchas iš karto įtraukiamas į parlamento ir ministro nesutarimus.

Naujas karalius verčiamas palaikyti įstatymus, kurie prieštarauja jo moralei. Visa karališka šeima yra visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio centre, o tai tik dar labiau kelia įtampą, intrigas karališkoje šeimoje. Pats Charlesas bando suvokti, ar XXI amžiuje karalius gali turėti realią valdžią, ar jis tik politinė figūra, kuri negali priimti sprendimų.

„Karalius Karolis Trečiasis“ – penktadienį, 21.00 val. per LRT PLIUS.

Penktadienio vakarą su kinu 22.25 val. per LRT TELEVIZIJĄ tęs kriminalinė drama „Išdavikas“ (Il Traditore, rež. Marco Bellocchio, 2019) tikrais įvykiais paremtas įtempto siužeto epas. Filmas pelnė didelį populiarumą ir aukštą įvertinimą įvairiuose kino apdovanojimuose Prancūzijoje, Italijoje. Iš viso gavo 21 kino apdovanojimą ir 33 nominacijas. Vaidmenis filme sukūrė Pierfrancesco Favino, Luigi Lo Cascio, Fausto Russo Alesi ir kiti.

Filme vaizduojamas Siciliją drebinantis žiaurus mafijos karas. Tomasas Bušeta, vienos kariaujančių grupuočių vadas, pabėga iš šalies ir pasislepia Brazilijoje. Veikėjas ieškomas ne tik Italijos policijos ir mafijos, bet ir JAV bei pačios Brazilijos teisėsaugos, nes yra įtariamas narkotikų prekybos organizavimu.

Suimtas Tomazas Bušeta priima sprendimą, kuris pakeičia garbės kodeksą pažeidusios mafijos istoriją, nusprendžia sulaužyti šeimai duotą priesaiką ir atskleisti mafijos paslaptis. Tai tikra istorija apie mafijos narį, kuris išliko ištikimas principams ir padėjo sutramdyti Sicilijos mafiją.

Šeštadienis, birželio 19 d.

LRT PLIUS „Kino žvaigždžių alėjos“ rubrikoje kviečiame žiūrėti 1997 m. karinę dramą „Mano priešų akivaizdoje“ (In the Presence of Mine Enemies, rež. Joan Micklin Silver, 1997). Filme vaizduojamas žmogus, kuris karo metais bando išgelbėti savo šeimą nuo nelaimingų karo padarinių.

Veiksmas vyksta 1942 m. Varšuvos gete, kuriame rabinas Adamas Hitleris savo komunoje stengiasi išlaikyti ramybę, nepasiduoti baimei dėl bręstančio sukilimo ir nacių žiaurumo. Netikėtas sūnaus pasirodymas ir stebuklu dvelkiantis dukters išgelbėjimas suteikia jėgų priešintis tikėjimo krizei. Kai mažiausiai to tikisi, Hitlerį išgelbėja jo priešas.

Nepraleiskite šio filmo 21.00 val. per LRT PLIUS.

Gera žinia romantinių komedijų žanro mėgėjams – laukia nuotaikinga prancūzų juosta „Dėl visko kalta meilė“ (Tout le Monde Debout, rež. Franck Dubosc, 2018). Žavingas verslininkas Žoslenas yra nepataisomas mergišius, kurio moterų viliojimo meno išradingumui nėra ribų.

Vyro akį patraukia graži, jauna slaugė. Norėdamas su ja susipažinti Žoslenas apsimeta neįgaliojo vežimėlyje įkalintu vyru, bet tada mergina jam pristato savo neįgalią seserį, kuri dienas taip pat leidžia vežimėlyje. Pamažu apsimetėlis pamilsta naujai sutiktą moterį, o atskleisti tiesą darosi vis sunkiau.

Filmas bus rodomas šeštadienį, 22.25 val. per LRT TELEVIZIJĄ. LRT.lt mediatekoje filmą rasite dar 14 d. po juostos parodymo.

Sekmadienis, birželio 20 d.

Linksmai savaitės pabaigai rekomenduojame romantinę komediją „Madam“ (Madame, rež. Amanda Sthers, 2017).

Ana (akt. Toni Collette) ir Bobas (akt. Harvey Keitel) yra pasiturinti amerikiečių pora, gyvenanti Paryžiuje. Ana rengia prabangią vakarienę, kurioje turi dalyvauti 12 svečių, tačiau netikėtai pasirodęs Bobo sūnus iš pirmosios santuokos tampa tryliktuoju svečiu.

Prietaringa namų šeimininkė Ana mano, kad velnio tuzinas gali atnešti nesėkmę, todėl įtikina kambarinę Mariją tapti vakarienės viešnia ir apsimesti kilminga ponia. Vakarienės metu Marija sužavi meno ekspertą Deividą, o jos tapatybės paslapties išlaikymas Anai ir Bobui tampa sudėtinga misija.

Šią romantinę komediją žiūrėkite 21.55 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Kad visada pirmieji sužinotumėte kino industrijos naujienas bei gautumėte kokybiškas filmų, serialų rekomendacijas, kviečiame prenumeruoti kas savaitę pasirodantį LRT kino, serialų ir dokumentikos naujienlaiškį. Savo kokybiško turinio gidą jau dabar prenumeruokite čia: www.lrt.lt/kinonaujienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.