Tavo LRT

2016.07.20 16:18

Mirė ilgametė LRT RADIJO darbuotoja J. Babiliūtė

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.07.20 16:18

Eidama 84-uosius gyvenimo metus, po sunkios ligos liepos 20 d. mirė ilgametė LRT RADIJO darbuotoja Janina Babiliūtė.

J. Babiliūtė gimė 1933 m. gegužės 28 d. Jurbarke. Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbą ir literatūrą.

Nuo 1958 m. iki 2001 m. dirbo Lietuvos radijo redaktore. Rengė laidas apie rašytojus, aktorius, režisierius „Nepamirštami vardai“, „Meno pasaulyje“, „Teatras prie mikrofono“, „Teatrinė panorama“, „Anapus rampos“, „Prie knygų lentynos“, „Vakaras su knyga“ ir kt., išvertė scenos veikalų ir radijo pjesių, parengė literatūros kūrinių radijo teatrui, paskelbė periodikoje publikacijų radijo teatro teorijos ir praktikos klausimais. Užfiksavo magnetinėje juostoje daugelio Lietuvos scenos meistrų – aktorių ir režisierių – darbus.

Vis dėlto didžiausias ir svarbiausias Janinos Babiliūtės darbas, rūpestis ir džiaugsmas buvo Radijo teatras, kuriam ji vadovavo beveik keturis dešimtmečius. Per tą laiką buvo pastatyta ir įrašyta daugybė lietuvių ir užsienio autorių kūrinių, redaktorė kvietė ryškiausius režisierius ir aktorius,  ieškojo naujų formų, radijo teatro pastatymams kėlė pačius aukščiausius reikalavimus.

J. Babiliūtę kolegos vadino paprasčiausiai Jone ir prisimena jos nuoširdumą, darbštumą, subtilų humorą ir erudiciją.  Jonės darbą primena ir daugybė radijo aukso fonde saugomų spektaklių.

Siūlome paklausyti keleto J. Babiliūtės rengtų darbų ir paskutinio redaktorės interviu. Pasitinkant radijo 90-metį rengtas radijo laidų ciklas apie mūsų istoriją. Balandžio mėnesį apie darbą radijuje, apie radijo teatrą J. Babiliūtė pasakojo Ramintai Jonykaitei.

Radijo teatro poema „Heroika, arba Prometėjo pasmerkimas“;

Laida „Svečiuose pas Moniką Mironaitę“;

Pokalbis su Galina Dauguvietyte;

Pokalbis su Nacionalinio dramos teatro aktoriumi Tomu Vaisieta.

Ji taip pat kalbėjo apie radiją sovietinės okupacijos laikotarpiu.

Ketvirtadienį 15:05 val. per LRT KLASIKĄ – interviu su J. Babiliūte įrašas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt