Tavo LRT

2021.06.08 11:19

LRT kino gidas: nuo Berlyno kino festivalio filmo iki klasika tapusios komedijos su Stallone

LRT.lt2021.06.08 11:19

Šią savaitę LRT kino gidas rekomenduoja nepraleisti dokumentinio filmo „Westwood: pankė, ikona, aktyvistė“ bei mėgautis „Elito kinu“ – vokiečių drama „Tranzitas“. LRT PLIUS „Kino žvaigždžių alėjos“ rubrikoje bus parodyta komiška drama „Melvinas ir Hovardas“, o penktadienį lauks žvilgsnis į seserų Brončių gyvenimus filme „Vaikščioti nemačiomis“.

Trečiadienis, birželio 9 d.

Trečiadienio vakarą kviečiame žiūrėti dokumentinį filmą „Westwood: pankė, ikona, aktyvistė“ (Westwood: Punk, Icon, Activist, 2018, rež. Lorna Tucker) apie garsią Didžiosios Britanijos pankę, pripažintą kūrėją ir mados ikoną Vivian Westwood. Kadaise pradėjusi pankų judėjimą ir išskirtiniu stiliumi sudrebinusi mados pasaulį, šiandien ji vadinama viena įtakingiausių kūrėjų.

Filme matysite Vivian gyvenimą iš labai arti – išskirtiniai dokumentiniai kadrai fiksuoja mados ikonos kasdienybę, pokalbius, mados namų užkulisius. Filme kūrėja prisimena ryškiausias gyvenimo akimirkas, dalijasi mintimis apie kūrybą, maištą, savo santykį su mada ir ekologija. Artimiausių žmonių pasakojimai ir unikali archyvinė medžiaga padės dar geriau pažinti šią išskirtinę asmenybę.

Šį įkvepiantį filmą žiūrėkite 21.30 val. per LRT PLIUS.

Ketvirtadienis, birželio 10 d.

„Elito kine“ – vokiečių drama „Tranzitas“ (Transit, 2018, rež. Christian Petzold). Filmas rodytas Tarptautinio Berlyno kino festivalio pagrindiniame konkurse, apdovanotas Bavarijos kino prizu kaip geriausias filmas bei pelnė 9 kino apdovanojimus ir 27 nominacijas.

Šis didelio populiarumo sulaukęs filmas sukurtas pagal vokiečių rašytojos Annos Seghers romaną, kuriame pasakojama apie jauną vokietį Georgą, šiais laikais bėgantį iš nacių okupuotos Europos. 1942-ųjų metų įvykius režisierius vaizduoja šiuolaikiniame Paryžiuje.

„Tranzite“ Franzo Rogowskio suvaidintas Georgas, slėpdamasis nuo fašistų, okupacijos ir reidų, bando gauti tranzitinę vizą ir iš Prancūzijos miesto Marselio keliauti už Atlanto, tačiau tam jam reikia perduoti į viešbutį kelis laiškus valdžiai nepalankiam rašytojui. Gelbėdamas savo gyvybę ir bandydamas pabėgti Georgas įsimyli žymaus rašytojo žmoną Mari (aktorė Paula Beer), o ši neseniai užgimusi meilė istoriją padaro dar labiau mįslingą ir intriguojančią.

Filmas bus rodomas 21.30 val. per LRT PLIUS. LRT.lt mediatekoje filmą rasite dar 30 d. po juostos parodymo.

Penktadienis, birželio 11 d.

LRT PLIUS Europos kino rubrikoje kviečiame žiūrėti 2015 m. biografinę dramą „Vaikščioti nemačiomis“ (To Walk Invisible, rež. Sally Wainwrigh), pasakojančią apie sudėtingus seserų Brončių santykius su broliu Branvelu bei jų gyvenimus.

Filme pasakojama apie sunkiai gyvenančią šeimą, daugiausiai dėmesio skirta 3 seserims Šarlotei, Emili ir Anai bei jų broliui, kuris po nelaimingos meilės ištekėjusiai aukštuomenės damai paskutinius trejus gyvenimo metus smarkiai gėrė, vartojo opiatus ir piktnaudžiavo azartiniais žaidimais. Šis laikotarpis buvo be galo sudėtingas seserims, tačiau tai buvo metas, kada jos parašė visame pasaulyje išgarsėjusius romanus.

Seserų Brončių gyvenimas buvo pilnas iššūkių – mergaitės anksti neteko mamos ir vyresniųjų seserų, tad dar visai jaunoms seserims ir broliui teko patiems galvoti, kaip išgyventi. Raktu į sėkmę tapo rašymas. Šitaip gimė slapyvardis Bel ir pirmieji literatūriniai merginų bandymai, pradėję jų kelionę į anglų literatūros klasikų gretas.

Juostą LRT PLIUS rodys penktadienį 21 val.

Šeštadienis, birželio 12 d.

Nuotaikingam šeštadieniui kvies LRT PLIUS „Kino žvaigždžių alėja“, kurioje – komiška drama „Melvinas ir Hovardas“ (Melvin and Howard, 1980, rež. Jonathan Demme). Filmas rodytas Venecijos kino festivalio konkurse, gavo „Oskarą“ už geriausią scenarijų. Aktorė Mary Streenburgen už antrojo plano moters vaidmenį apdovanota „Oskaru“ ir „Auksiniu gaubliu“. Iš viso filmas gavo 17 kino apdovanojimų ir 9 nominacijas.

Ekscentriškas milijonierius Hovardas Hjuzas nutaria pasivažinėti po dykumą motociklu, tačiau kelionėje patiria avariją. Sužeistą pagyvenusį vyrą randa eilinis darbininkas Melvinas Diumaras, kuris vyrą nuveža į Las Vegasą. Kelionėje jie susipažįsta ir susidraugauja.

Sužeistasis prisipažįsta esąs milijonierius, tačiau gelbėtojas juo nepatiki ir netrukus šį faktą pamiršta. Po kurio laiko Melvinas netikėtai sužino, kad Hjuzas testamente paliko jam didžiulę sumą pinigų. Filmas sukurtas pagal tikrą istoriją, kuri 1976 m. sujaudino Ameriką, o iki šių dienų stebina ir filmo žiūrovus.

Filmą žiūrėkite 21 val.

Šeštadienio vakarą su kinu 22.40 val. per LRT TELEVIZIJĄ tęs veiksmo komedija „Stok! Arba mano mama šaus“ (Stop! Or My Mom Will Shoot, 1992, rež. Roger Spottiswoode). Jame vaidmenį atliko žiūrovams puikiai pažįstamas aktorius Sylvester Stallone, kuris filme įkūnija šaunųjį Los Andželo policijos detektyvą Džo.

Pareigingą policininko gyvenimą pralinksmins į miestą sūnaus aplankyti atvykstanti mamytė. Ji nutaria sutvarkyti visas sūnaus problemas. Pagyvenusi smarkuolė kišasi visur: tiek į meilės, tiek į darbo reikalus. Jos ir sūnaus nuotykiai taps puikia šeštadienio vakaro komedija žiūrovams.

Sekmadienis, birželio 13 d.

Savaitę baigs amerikiečių komedija „Tai... sudėtinga“ (It`s Complicated, 2009, rež. Nancy Meyers). Filme vaidina talentingi, daugybę apdovanojimų pelnę aktoriai Maryl Streep, Steve`as Martinas, Alecas Baldwinas. Filme pasakojama apie trijų jau beveik suaugusių vaikų mamą ir verslininkę Džein, kuriai priklauso restoranas Santa Barbaroje.

Vaikų tėvas, advokatas Džeikas, žmoną paliko prieš dešimt metų dėl gerokai jaunesnės moters. Tarp buvusių sutuoktinių ryšys buvo palaikomas tik dėl vaikų, tačiau per dešimtmetį jų santykiai virto šiltu bendravimu. Istorija pasisuka įdomia linkme, kai Džein nusprendžia atnaujinti virtuvę ir pasamdo architektą Adamą, tarp kurių netrukus užsimezga romantiškas ryšys. Atsiradus kitam vyrui Džein gyvenime, buvęs sutuoktinis Džeikas taip pat suvokia, jog jaučia romantiškus santykius buvusiai žmonai. Prasideda labai keistas, bet juokingas meilės trikampis.

Šią romantinę komediją žiūrėkite 22.50 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Kad visada pirmieji sužinotumėte kino industrijos naujienas bei gautumėte kokybiškas filmų, serialų rekomendacijas, kviečiame prenumeruoti kas savaitę pasirodantį LRT kino, serialų ir dokumentikos naujienlaiškį. Savo kokybiško turinio gidą jau dabar prenumeruokite čia: www.lrt.lt/kinonaujienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.