Tavo LRT

2016.07.16 17:55

LRT inovacijų vadovas: televizija – ne tik televizorius

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2016.07.16 17:55

Nors vis daugiau žmonių savo namuose atsisako televizoriaus, tačiau TNS LT atlikta apklausa atskleidė, kad šiemet televiziją Lietuvos gyventojai žiūrėjo 10 minučių ilgiau nei pernai. Tokia paradoksali situacija, anot LRT inovacijų vadovo Arno Zuikio, susidaro dėl to, kad vis daugiau žmonių televiziją žiūri ir, pavyzdžiui, mobiliojo telefono ekrane.

„Televizija – ne tik televizorius, mat ją galima stebėti ir nešiojamame kompiuteryje, ir planšetiniame kompiuteryje, ir mobiliajame telefone. Aš, pavyzdžiui, 2014 metų Pasaulio futbolo čempionatą žiūrėjau tik internetu, nes nebuvo kitos galimybės“, – savo patirtimi dalinasi A. Zuikis bei priduria, kad LRT TELEVIZIJOS žiūrėjimas internetu stipriai išaugo – šiemet vykusį Europos futbolo čempionatą internetu stebėjo pusantro karto daugiau žmonių nei 2014 metais vykusį renginį.

Prie spartesnio televizijos persikėlimo į kompiuterius ir mobiliuosius įrenginius prisideda ir intensyvi televizijos skaitmenizacija, kuri leidžia, pavyzdžiui, žiūrėti norimą televizijos laidą patogiu žiūrovui metu.

Kaip vieną to pavyzdžių, A. Zuikis minėjo LRT.lt internetiniame portale esančią mediateką, kurioje saugomi nuo televizijos atsiradimo LIetuvoje sukaupti įrašai.

„Technologijos leidžia prikelti jau pamirštą turinį naujam gyvenimui. Mediatekoje archyvinė medžiaga pateikiama pagal tematiką, o medžiaga naudojama ir edukaciniams tikslams“, – privalumus vardijo LRT inovacijų vadovas.

Taip pat daugybę žmonių pritraukia ir kokybiškas vaizdas – šiemet startavo LRT aukštos raiškos (HD) kanalas.

„Jaunimo tiesioginis televizijos žiūrėjimas krenta, tačiau auga jo žiūrėjimas per kitas priemones. 20 procentų europiečių ją žiūri per tris ekranus – mobilųjį telefoną, kompiuterį ir televizorių“, – televizijos persikėlimo į kitus įrenginius tendencijas pateikė A. Zuikis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt