Tavo LRT

2016.07.12 18:57

A. Siaurusevičius: norėjau, kad mano interviu N. Savčenko atsiskleistų kaip žmogus

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.07.12 18:57

Lietuvoje viešinti Ukrainos karo lakūnė ir parlamentarė Nadija Savčenko dalyvavo įvairiuose renginiuose – savaitgalį vykusiame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime ir Užsienio reikalų ministerijos renginiuose, o išsamų interviu su ja parengė LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius. Kaip teigia pats nacionalinio transliuotojo vadovas, jo interviu tikslas buvo atskleisti N. Savčenko naujame amplua.

„Pasirengti interviu su N. Savčenko man nebuvo labai sunku, nes stebėjau visą jos kelią į laisvę nuo pat suėmimo, tad pasiruošti buvo lengva“, – LRT TELEVIZIJOS tiesioginio eterio laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbėjo A. Siaurusevičius.

Paklaustas, ar lengvai pavyko susitarti dėl interviu – mat spaudoje buvo rašoma, kad ji atsisako kalbėti rusiškai, o anglų kalbos nemoka, A. Siaurusevičius patikino, kad jokių sunkumų neiškilo, o pati ukrainietė bendravo labai šiltai ir į klausimus atsakinėjo rusų kalba.

„Matyt, kaip ir apie kiekvieną žinomą žmogų, apie N. Savčenko sklando legendos. Iš tiesų ji bendravo labai maloniai, galėjome ir dar ilgiau pabendrauti, ir ji tikrai nebūtų tam prieštaravusi. Ji nekėlė jokių sąlygų. Be to, manau, kad ji labai teisingai elgėsi pasirinkdama Maskvos teismuose nekalbėti rusiškai, ir taip nepalengvindama darbo rusų represinėms struktūroms“, – tikino LRT vadovas.

Anot jo, šio interviu tikslas buvo atskleisti Ukrainos didvyrę kaip paprastą žmogų: „Esame įpratę ją matyti kaip kovotoją. O mano tikslas buvo ją parodyti tiesiog kaip žmogų, ir manau, kad tai bent iš dalies pavyko ir ji atsiskleidė naujame amplua.“

Išskirtinis interviu su N. Savčenko – jau šį trečiadienį, 21.15 val., per LRT TELEVIZIJĄ!

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt