Tavo LRT

2016.07.09 09:45

A. Siaurusevičius apie Nacionalinę ekspediciją: Lietuva didesnė, nei įsivaizduojame

Miglė Talalytė, LRT.lt2016.07.09 09:45

Nuo penktadienio „Harmony Park“ vykstančiame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime buvo ne tik skaitoma daugybė pranešimų įvairiomis temomis, bet ir pristatytas neseniai įgyvendintas LRT projektas „Nacionalinė ekspedicija: Nemunu per Lietuvą“, kurį televizijos žiūrovai išvys jau šį rudenį. Šiųmetinės ekspedicijos dalyviai susirinkusiam jaunimui pasakojo apie savo nuotykius ir pristatė specialiai šiam projektui sukurtą venterinę valtį „Vytis“.

Ekspedicijos dalyvius – lenktynininką Benediktą Vanagą, etnomuzikologę Zitą Kelmickaitę ir istoriką Alfredą Bumblauską kalbino vienai dienai karinę tarnybą į žurnalistinę veiklą iškeitęs LRT TELEVIZIJOS laidų vedėjas Ignas Krupavičius.

Įžanginį žodį taręs LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius pasidžiaugė sėkminga ekspedicija ir papasakojo apie ją įveikusią ypatingą valtį.

„Šiandien atsivežėme parodyti valtį, kuri buvo pagaminta specialiai „Nacionalinei ekspedicijai: Nemunu per Lietuvą“. Ja buvo praplaukta daugiau nei 700 km Nemunu beveik nuo upės pradžios Baltarusijoje, kur Nemunas atrodo kaip Neris, iki Kauno. Praplaukėme ir netoli čia esančias vietas – Balbieriškio apylinkes. Deja, pernai nepavyko iki galo įgyvendinti šios idėjos, nes nepavyko gauti Baltarusijos vizų, todėl ekspedicija plaukė nuo Kauno. Džiaugiuosi, kad ekspedicija puikiai pavyko šiais metais.

Plaukėme, stebėjome ir atradome, kad Lietuva yra didesnė, nei mes įsivaizduojame. Be to, sulaukėme klausimų, ar plaukėme net ir per lietų. Galiu pasakyti, kad iš valties negali išlipti kada nori, tad teko plaukti ir per lietų, ir per audras. O visus „Nacionalinės ekspedicijos: Nemunu per Lietuvą“ nuotykius LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys jau šį rudenį“, – tikino LRT vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt