Tavo LRT

2016.07.03 18:12

Į pajūrį persikrausto net dvi LRT studijos

Karolina Drigotaitė, LRT.lt2016.07.03 18:12

LRT OPUS radijo studija į Palangą išsikelia jau trečius metus, tačiau šį kartą Richardui Jonaičiui teks ne tik čia vesti radijo laidą, bet į pajūrį perkelti ir laidos „Labas rytas, Lietuva“ studiją.

„Vasarai iškeliaujame į Palangą, nes ten, prie jūros, didžiausia žmonių koncentracija. Palanga tampa Lietuvos vasaros sostine ir norisi, kad ta „opusiška“ kultūra ir muzika sklistų labai plačiai“, – tikina R. Jonaitis, darbą Palangoje pradėjęs nuo ketvirtadienio. 

LRT OPUS radijo studija įsikuria „kultūrinėje“ pievoje „I LOVE Palanga“ ir pastaroji virsta LRT OPUS terasa. Iš čia nuo 17 iki 20 val. ir vykdomos vasaros radijo transliacijos, koncertai, susitikimai su menininkais bei, kaip sako R. Jonaitis, tiesiog įdomiais žmonėmis. 

Tiesa, prie radijo laidų vedėjo patirties pridėjęs televizines pareigas, žurnalistas darbus turės derinti ir pajūryje. 

„Derinsiu ir LRT OPUS radijo laidas iš Palangos, ir „Labas rytas, Lietuva“ laidas iš pajūrio. Kitą savaitę dalį „Labo ryto“ rodysime iš Palangos, Vilniuje liks tik naujienų tarnyba ir jos pranešamos žinios, o aš savo pašnekovus kalbinsiu Palangoje – visus žmones, kurie Palangoje kažką daro: gelbėjimo tarnybos atstovus, krepšinio rinktinės atstovus, kurie dabar treniruojasi Palangoje, ir kitus“, – pasakoja R. Jonaitis. 

Jam pakeisti teko ne tik darbo vietą, bet ir prisiderinti prie Palangos ritmo, kuris, pašnekovo teigimu, nuo Vilniaus itin skiriasi. 

„Tik atvažiavus, jau pirmą dieną, reikia nusiraminti, sulėtinti tempą. Čia beveik nėra jokių kamščių, žmonės neskuba“, – miestus lygina žurnalistas.

Nors paprastomis dienomis žmonių Palangoje neatrodo itin gausu, savaitgalį miestas šurmuliuoja.

„Tačiau šiek tiek pasistengęs visada gali nuo to kažkur pabėgti. Nebūtina juk maudytis prie Palangos tilto ar vaikščioti tik Basanavičiaus gatve. Galima nuvažiuoti į Pajūrio regioninį parką, kažkur link Nemirsetos ir atrasti šiek tiek ramesnių vietelių“, – mano R. Jonaitis.

Radijo bei televizijos laidų vedėjas žada, kad visi LRT OPUS klausytojai, kurie kiekvieną dieną šią radijo stotį įsijungs nuo 17 iki 20 val., sužinos naujausią informaciją, pvz., kokia vandens temperatūra, kokios bangos, šilta ar šalta Palangoje, kiek žmonių. 

„Kalbinsiu aktorius, menininkus, muzikantus, kurie kažką rengia tomis dienomis Palangoje“, – priduria R. Jonaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.