Tavo LRT

2016.06.30 11:21

Per LRT KULTŪRĄ – ypatingiems apdovanojimams nominuotos kino juostos

LRT.lt 2016.06.30 11:21

Liepos mėnesį LRT KULTŪRA savo žiūrovams Elito kine pristatys ypatingus apdovanojimus gavusias arba jiems nominuotas kino juostas. Kviečiame susipažinti su liepos mėnesio programa. 

Trečiadienis  2016  07  06

Elito kinas

Paskutinis mūšis

(Le dernier combat / The Last Battle)

Fantastinis filmas

Prancūzija

1983

N-14

Režisierius: Luc Besson

Vaidina: Pierre Jolivet, Jean Bouise, Jean Reno, Fritz Wepper, Christiane Krüger, Maurice Lamy

Buvo teisūs tie, kurie pranašavo civilizacijos nuopuolį ir žūtį. Žemė išgyveno globalinę katastrofą ir nugrimzdo į tamsą. Civilizacijai atėjo galas. Išgyveno tik nedaugelis ir dar mažesnė dalis išsaugojo protą. Žmonės prarado gebėjimą kalbėti ir bendrauja tik ženklais. Likę gyvi įsikūrė miestų griuvėsiuose ir kasdien kovoja, kad išgyventų. Taip gyvena ir filmo herojai – vis atmušinėdami banditų atakas prieš paskutinę tvarkos buveinę, psichiatrijos kliniką, sugriauto mieto širdyje. Tai jų paskutinis mūšis su chaosu ir mirtimi.

Filmas nominuotas „Cezario“ apdovanojimui už geriausią debiutą. Prizai Briuselio, Taorminos kino festivaliuose. Iš viso – 8 tarptautiniai kino apdovanojimai ir 3 nominacijos.

Trečiadienis  2016  07  13

Elito kinas

Lili Marlen

(Lili Marleen)

Drama

Vokietija

1981

N-14

Režisierius: Rainer Werner Fassbinder

Vaidina: Hanna Schygulla, Giancarlo Gianini, Mel Ferrer, Karl-Heinz von Hassel, Christine Kaufmann, Erik Schumann, Gottfried John, Udo Kier, Karin Baal

Nacių laikų Vokietija. Jauna vokiečių dainininkė Vili įsimyli talentingą žydų kompozitorių Robertą iš Šveicarijos. Savo tėvo vadovaujamos įmonės pavedimu jis dažnai lankosi Vokietijoje ir bando padėti į pavojų patekusiems žydams. Per karo sūkurius ryšys tarp įsimylėjėlių nutrūksta. Viki išgarsėja savo daina „Lili Marlen“, Robertas toliau dirba pagalbos organizacijoje. Vienos kelionės į Vokietiją metu jis suimamas.

Juosta nominuota 2 Vokietijos kino apdovanojimams.

Trečiadienis  2016  07  20

Elito kinas

Vareno naktis

(La nuit de Varennes / That Night in Varennes)

Istorinė drama

Prancūzija, Italija

1982

N-14

Režisierius: Ettore Scola

Vaidina: Marcello Mastroianni, Hanna Schygulla, Harvey Keitel, Aline Mess, Jean-Louis Trintignant, Jean-Claude Brialy, Laura Betti, Hugues Quester, Pierre Malet, Evelyne Dress

Prancūzų revoliucija, 1791 metų  birželio naktis. Rašytojas Nikolia Restifas pastebi įtartiną karietą, skubiai paliekančią karališkuosius rūmus. Kad išsiaiškintų, kas taip paslaptingai iškeliavo, jis vyksta paskui juos. Kartu į kelionę išsiruošia garsiausias visų laikų meilužis Kazanova, vienas iš Jungtinių Valstijų nepriklausomybės kūrėjų Tomas Peinas ir lengvabūdė dama Sofi de la Bord. Netrukus paaiškėja, kad persekiojamoje karietoje nuo įtūžusių revoliucionierių bando slėptis nekenčiamas Prancūzijos karalius Liudvikas XVI ir kaprizingoji jo žmona Marija Antuanetė. Jie skuba į Vareno miestą.

Filmas rodytas 1982 metų tarptautiniame Kanų kino festivalyje. Apdovanotas 3 garbingiausiais Italijos kino prizais „Donatelo Dovydu“ – už geriausią scenarijų, scenografiją ir kostiumus.

Trečiadienis  2016  07  27

Elito kinas

Po šėtono saule

(Sous le soleil de Satan)

Drama

Prancūzija

1987

N-14

Režisierius: Maurice Pialat

Vaidina: Gérard Depardieu, Sandrine Bonnaire, Maurice Pialat, Alain Artur, Yann Dedet, Lorge, Brigitte Legendre, Jean-Claude Bourlat, Jean-Cristophe Bouvet, Philippe Pallut

Nepaisant tėvo Menu Segrė paramos, jaunas vikaras Donisanas abejoja dėl savo pašaukimo. Jis labiau norėtų užsidaryti vienuolyne, o ne tarnauti žmonėms. Jo mokytojas pasiūlo vikarui persikelti į kitą miestelį. Keliaudamas tenai pėsčiomis  kunigas sutinka prekeivį arkliais ir jame atpažįsta šėtoną. Kelionėje jis sutinka ir nėščią šešiolikmetę. Mergina ką tik nužudė savo meilužį aristokratą. Nors buvo nutarta, kad gyvenimą jis baigė savižudybe, merginą graužia sąžinė, juolab kad įsčiose nešioja kito vyro vaiką. Tėvas Donisanas nesugeba padėti nelaimingajai.

Debiutinės prancūzų literatūros klasiko Žoržo Bernanoso apysakos ekranizacija  režisieriui Maurice Pialat  atnešė Kanų tarptautinio kino festivalio „Auksinę palmės šakelę“ ir 3 „Cezarius“: už režisūrą bei pagrindinių vaidmenų atlikėjams Gerardui Depardieu ir Sandrine Bonnaire.