Naujienų srautas

Tavo LRT2016.06.28 07:51

Pasaulio įdomybės: šunų valgymo festivalį smerkia ir patys kinai

Pietinėje Kinijos dalyje prasidėjo prieštaringai vertinama šunų valgymo šventė. Daugybė kinų ir užsieniečių pasmerkė kasmet 10 dienų trunkantį festivalį „Juline“, kurio metu bus nužudyta ir suvalgyta apie 10–15 tūkst. šunų bei kačių. Vietos valdžia teigia, kad festivalis nėra palaikomas oficialiai, o yra rengiamas privačių verslininkų. Šunų mėsos valgymo tradicija Kinijoje, Pietų Korėjoje ir kitose šalyse vyrauja jau 500 metų.

Kinija iš vietinių mikroschemų sukūrė greičiausią pasaulio superkompiuterį – tai pirmas kartas, kai šalis su įrenginiu, kuriame nėra naudojamos JAV technologijos, užėmė aukščiausią vietą įtakingoje superkompiuterių apžvalgoje. „Sunway TaihuLight“ yra dvigubai greitesnis kompiuteris negu ankstesnis rekordininkas, kuris buvo sukurtas taip pat Kinijoje, bet naudojant JAV sukurtas technologijas.

Naujasis superkompiuteris bus naudojamas klimato modeliavimui ir gyvosios gamtos tyrimams. Iš dešimties greičiausių kompiuterių pasaulyje du veikia Kinijoje, keturi – JAV. Likę kompiuteriai yra eksploatuojami Japonijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje ir Saudo Arabijoje.

***

Vieno Vengrijos kaimo gyventojai nusprendė, kad nuo šiol perdirbamas atliekas derėtų rinkti ne sunkvežimiais, o vežimais, kuriuos temptų arkliai. Esą taip daryti yra daug pigiau nei naudoti visiems įprastą atliekų surinkimo metodą, be to, sunkvežimių išmetamosiomis dujomis neteršiama gamta.

Sumanymas aptariamas „YouTube“ paskelbtame vaizdo įraše, kuriame pabrėžiama, kad nusipirkti šiukšlių sunkvežimį kainuoja maždaug 160 tūkst. eurų. O vežti šiukšles dviem arkliais kainuoja vos 13 tūkst. eurų.

***

Kas vienam – lobis, kitam – šlamštas. Netikėtai JAV, Atlantoje, šešiametė tarp šiukšlių rado medalį. Paaiškėjo kad tai 1992 m. Barselonos olimpinių žaidynių aukso medalis, o tikrasis medalio savininkas – kanojų slalomo irkluotojas, Barselonos olimpinis čempionas Joe Jacobi.

Iš sportininko medalį su kitais vertingais daiktais pavogė vagys, tačiau, veikiausiai pagalvoję, kad medalis nieko vertas, jį išmetė. Olimpinis čempionas mergaitės šeimai atsilygino asmeniniu vizitu, padėka ir simboline 500 dolerių premija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą