Tavo LRT

2021.05.14 12:36

Vis daugiau užsienio lietuvių naujienų šaltinį renkasi LRT

LRT.lt2021.05.14 12:36

Užsienio reikalų ministerijos užsakymu visuomenės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta 2020 m. užsienio lietuvių apklausa parodė, kad vis daugiau užsienyje gyvenančių lietuvių pirmenybę teikia LRT. Lietuvos žiniasklaidos priemonę, kuria naudojasi dažniausiai, LRT nurodė 32,1 proc. respondentų, tuo tarpu 2019 m. – 26,8 proc.

„Po visą pasaulį išsibarstę išeiviai yra svarbi Lietuvos dalis, su kuria norime palaikyti dialogą, todėl vis ieškome efektyviausių būdų juos pasiekti, kuriame turinį, kuris būtų aktualus ir užsienio lietuviams: Lietuvos ir užsienio naujienos, specialiai užsienio lietuviams skirta platforma LRT LITUANICA, naujienos anglų kalba LRT ENGLISH, rusų kalba – LRT NOVOSTI. Smagu, kad atsinaujina ir jau esami projektai, kaip „Keturi milijonai” su Lietuvą garsinančių pasaulio lietuvių istorijomis. Nuo šio pavasario jis skamba trijų LRT radijų eteryje, taip pat ir naujoje LRT audiotekoje”, – teigia LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Pagrindinį naujienų šaltinį iš Lietuvos 56,8 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų nurodė lietuvišką internetinę žiniasklaidą. Tai yra 5 proc. daugiau nei 2019 m. Tai būdinga visoms socialinėms demografinėms grupėms bei gyvenantiems visose šalyse.

Paklausus, ką užsienio lietuviai dažniausiai skaito ar peržiūri portale LRT.lt, didžioji dauguma, 74,5 proc., nurodė – svarbiausias naujienas. Tuo tarpu praėjusių metų pavasarį paleistoje platformoje LRT LITUANICA, skirtoje svarbiausioms Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės naujienoms, – 7,8 proc. Naujienas anglų kalba LRT ENGLISH nurodė 6,3 proc. respondentų.

Balandžio mėnesį užsienio vartotojai, „Google Analytics“ duomenimis, sudaro apie 18 proc. LRT.lt portalo auditorijos srauto. Daugiausia vartotojų sulaukiama iš Jungtinės Karalystės, JAV, Norvegijos, Vokietijos ir Airijos.

Visuomeninis transliuotojas LRT veikia trijose žiniasklaidos platformose – radijuje, televizijoje, naujienų portale – ir vienija septynis žiniasklaidos kanalus. LRT yra vienintelė visuomenės informavimo priemonė Lietuvoje, kuri naujienas transliuoja visą parą – jas kas valandą rengia LRT RADIJO žurnalistai.

Internetinė užsienio lietuvių apklausa, kurią Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos užsakymu atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“, buvo vykdoma gruodžio 3–17 dienomis. Iš viso apklausoje dalyvavo 2288 respondentai iš 70 šalių, užsienyje gyvenę ne mažiau nei 6 mėnesius.

Ką veikia LRT? Naujausi projektai, svarbiausios visuomeninio transliuotojo naujienos, rezultatai – skaitykite šias ir kitas naujienas LRT naujienlaiškyje, kuris prenumeratorius pasiekia kiekvieno mėnesio antrą ketvirtadienį. Užsiprenumeruokite jau dabar.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.