Tavo LRT

2016.06.23 12:52

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – radijo devyniasdešimtmetis bei tiesioginė laida iš pajūrio

LRT.lt 2016.06.23 12:52

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai LRT mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė laida „Laba diena, Lietuva“, transliuota tiesiogiai iš Nidos. laidoje kalbėta apie gintarą bei jo kasybos darbus. Nuo pirmadienio iki rugpjūčio vidurio už įvažiavimą į Neringą teks mokėti 20 eurų. Apie tai – dar viena laidos tema. „Ši kaukė verta kiekvieno išleisto skatiko“, – gegužės devynioliktąją sakė Candace Payne ir buvo teisi: vos per kelias dienas jos juoku užsikrėtė minios interneto vartotojų ir tai moteriai uždirbo apie pusę milijono dolerių. Apie interneto įžymybes – kolegų pasakojimas. Laidos vedėjas – Juru Jankevičiumi.

Aktyviai mediatekoje žiūrėtas ir koncertas „Alio, alio – Lietuvos radijas – Kaunas“, kuriame Lietuvos scenos žvaigždės, pritariant orkestrui, minėjo LRT RADIJO 90-metį. LRT RADIJO gimtadienio šventę pradėjo vedėjai – LRT OPUS vadovas Darius Užkuraitis, LRT RADIJO laidų vedėjos Aistė Plaipaitė ir Živilė Kropaitė. LRT RADIJUI sveikinimo žodį perdavė dabartinė šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, prisiminimais apie radiją dalijosi kadenciją baigęs ir taip pat devyniasdešimtmetį švenčiantis prezidentas Valdas Adamkus, legendinė Lietuvos radijo diktorė Undinė Nasvytytė. Garsiausi devynių dešimtmečių lietuviški šlageriai skambėjo kitaip. Naujausiomis technologijomis „ginkluotoje“ scenoje juos pristatė Virgilijus Noreika, Eduardas Kaniava, Vladimiras Prundnikovas, „Nerija“, „Rondo“, „Antis“, Andrius Mamontovas, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Jurga Šeduikytė, grupė ŽAS, Mantas Jankavičius ir kt.

LRT žiūrovai domėjosi laida „Stilius“. Joje – pasakojimas apie architektę Jurgitą Liubartaitę, kuri savo namus vadina meno prieglauda. Pagrindinė jos namų interjero ašis – iš užmaršties dulkių iškelti meno kūriniai. Architektės namuose sugulė šeimos paveldėtos ir sukauptos relikvijos, meno darbai, kurie ilgą laiką buvo suvynioti ir paslėpti, kol neatsirado ši jiems eksponuoti tinkama erdvė. Visi namai įrengti taip, kad netrukdytų atsiskleisti meno darbams. 

KItas laidos pasakojimas apie žurnalistę ir rašytoją Vitą Vilimaitę, kuri šiuo metu gyvena Prancūzijos sostinėje Paryžiuje. Pernai ji pristatė knygą apie daugybę metų, praleistų Saigone, o dabar gilinasi į prancūziško gyvenimo subtilumus ir vėl rašo knygą. Prisitaikyti gyventi ne taip, kaip tau įprasta – šių dienų realybė. Rašytoja sako, kad emigracija, kad ir kokia ji būtų, ekonominė ar meilės, išmoko žmones atvirai žvelgti į kitokį pasaulį, jame atrasti savo vietą ir išgyventi. Kokie to sunkumai ir ar pavyksta save perlaužti, V. Vilimaitė, daug keliavusi ir gyvenusi Rytų kultūros šalyse, atsako be iliuzijų. 

Daug dėmesio sulaukė ir paskutinės Europos futbolo čempionato antrojo turo rungtynės, kuriose susikovė Portugalija ir Austrija. F grupės komandų susitikime Paryžiaus „Parc des Princes“ stadione abi komandos pasidalijo po tašką – galutinis rezultatas 0:0. Šios rungtynės buvo 128-osios C. Ronaldo rungtynės atstovaujant Portugalijos rinktinei. Tai reiškia, kad jis aplenkė iki šiol daugiausiai mačų už Portugalijos rinktinę sužaidusį Luisą Figo. C. Ronaldo tai yra jau ketvirtasis Europos čempionatas.

LRT mediatekoje populiari praėjusią savaitę buvo ir laida „Šiandien“. čia aptartos svarbiausios naujienos: Rukloje iškilmingai pradėtos vienos didžiausių tarptautinių pratybų „Geležinis Vilkas“, Jungtinėse Valstijose per šaudymą naktiniame klube žuvo dvi dešimtys žmonių, beveik pusšimtis sužeista, UEFA pradėjo drausminį tyrimą dėl rusų aistruolių sukeltų riaušių, Vidaus reikalų ministerija atsisako siūlymo visiems vairuotojams taikyti visiško blaivumo reikalavimą, Rytų Ukrainoje gyvenantys lietuviai buriasi į bendruomenes ir puoselėja lietuviškas tradicijas.

1. „Laba diena, Lietuva“ 

2. „Alio, alio – Lietuvos radijas – Kaunas“

3. „Stilius“

4. Europos futbolo čempionatas

5. „Šiandien“