Tavo LRT

2021.05.11 09:55

Portale LRT.lt startuoja kampanija „Taip suprantame žurnalistiką“

LRT.lt2021.05.11 09:55

Praėjusių metų pabaigoje įšokęs į trijų skaitomiausių naujienų portalų trejetuką, portalas LRT.lt vasarą pasitinka su nauja kampanija „Taip suprantame žurnalistiką“, kuria siekiama aiškiai pateikti visuomenei portalo viziją ir tikslus: patikimos, profesionalios, objektyvios naujienos, nuomonių įvairovė, didelis dėmesys švietimui, kultūrai ir socialinėms problemoms.

„Turbūt kiekvienas žurnalistas, įstojęs studijuoti ar gavęs pirmą darbą žiniasklaidoje, tiki, kad gali pakeisti pasaulį, jei ne pasaulį, tai bent parašęs apie dešimtmetį nenudažytą tvorą po savaitės išvys jau nudažytą. Dažnai susidūrus su realijomis tikėjimas dingsta – pokytis nėra greitas rezultatas. Portalo LRT.lt komandą sudaro profesionalai, kurie niekada nepavargsta skleisti patikimas naujienas, išlikti nešališkais, atliepti nuomonių įvairovę, ginti laisvės ir demokratines vertybes, inicijuoti teigiamus pokyčius visuomenėje. Auganti portalo auditorija yra geriausias įrodymas, kad einame teisingu keliu, todėl tvirtai tariame – taip suprantame žurnalistiką“, – teigia portalo LRT.lt vyriausiasis redaktorius Mindaugas Jackevičius.

Prieš dvejus metus įgyvendintas portalo atnaujinimas buvo didelis žingsnis LRT.lt augimo link: praėjusių metų gruodį portalas pakilo į didžiausią auditoriją turinčių naujienų portalų trejetuką. „Diskutuodami tarpusavyje, su skaitytojais, pašnekovais, susidarėme vaizdą, kad esame vis labiau matomi kaip patikimas žinių šaltinis, nepiktnaudžiaujantis dėmesiu, atliepiantis visuomenės poreikius. Mūsų siekis – dar labiau susitelkti ir demonstruoti kokybišką žurnalistiką kuriamu turiniu“, – sako M. Jackevičius.

Kampanijos idėja perteikiama vaizdo klipu, kurio filmavimas tapo tikru išbandymu visai komandai. Matyti viską, patikrinti dar kartą, tiksliai įvardyti – kertiniai žodžiai, apibūdinantys portalą LRT.lt ir redakcijos požiūrį į žurnalistiką.

„Ieškodami idėjos, kaip vaizdine išraiška perteikti tris esmines žinutes, prisiminėme percepcinį meną, kurį įvaizdinėse kampanijose naudoja ir užsienio prekės ženklai. Šio meno pritaikymas klipui būtent ir pareikalavo – matyti viską, įvardyti tiksliai, patikrinti dar kartą“, – apie kampanijos klipo idėją pasakoja LRT Savireklamos skyriaus vadovė Eglė Žižytė.

Vaizdo klipas:

Vaizdo klipas buvo filmuojamas kamera robotu, kuris turėjo judėti specialiai paruošta trajektorija, kad ekrane atsirastų vaizdas, sudėliotas iš nedidelių erdvinių figūrų sudėtingose konstrukcijose.

„Tai buvo vienas sudėtingesnių iki šiol mūsų komandos darytų klipų. Ir ruošiantis – daugiau nei mėnesį intensyviai kuriant, modeliuojant dekoracijas, perspektyvas, kameros roboto judėjimo trajektorijas, – ir įgyvendinant – bandymams ir filmavimui skyrėme daugiau nei 48 val. Klipo režisierius Rokas Makarevičius ir dailininkas Nerijus Narmontas su komanda profesionaliai susitvarkė su išbandymu, perteikiančiu portalo LRT.lt nešamą žinią“, – teigia E. Žižytė.

Įvaizdinės kampanijos filmavimo užkulisiai:

2020 m. portalo auditorija, lyginant su 2018 m., išaugo daugiau nei tris kartus. 2020 m. gruodį LRT.lt portalas pakilo į didžiausią auditoriją turinčių naujienų portalų trejetuką. Vidutiniškai per mėnesį portalas sulaukia apie 1,2 mln. unikalių lankytojų. Didžiausią lankytojų dalį sudaro 35–44 metų amžiaus auditorija. Ši auditorija portale labiausiai vertina verslo, politikos bei kitas aktualijas.

Prieš dvejus metus stipriai atsinaujinęs LRT.lt portalas ir toliau ieško spendimų, kurie atlieptų visuomenės poreikį. 2019 m. startavo ypač didelio populiarumo sulaukusi LRT.lt portalo naujienų rubrika anglų kalba LRT ENGLISH. Buvo atnaujinta ir sustiprinta LRT.lt portalo naujienų rubrika rusų kalba LRT NOVOSTI. Pernai portale pradėjo veikti užsienio lietuviams skirta nauja informacinė platforma LRT LITUANICA. Joje pateikiamos išeiviams aktualios Lietuvos naujienos, skelbiama pasaulio lietuvių bendruomenių informacija, pasakojimai apie užsienyje gyvenančius lietuvius, vyksta pasaulio lietuviams skirtos televizijos LRT LITUANICA transliacijos.

Nuolat pildomoje portalo LRT.lt mediatekoje lankytojai gali rasti LRT televizijos laidų įrašus, legaliai ir nemokamai žiūrėti filmus, serialus. Radijo laidų ir tinklalaidžių epizodai nuo šio pavasario patogiai prieinami specialiai jiems skirtoje platformoje – LRT audiotekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.