Tavo LRT

2021.05.11 09:50

Beata Nicholson: esu gero apetito mergina

LRT.lt2021.05.11 09:50

TV laidų vedėjos, žurnalistės, kulinarinių knygų autorės, keturių vaikų mamos Beatos Nicholson gyvenimas teka veržliai ir nesutramdomai, kaip srauni gaivališka upė, kuriai kaip sako LRT.lt laidos „Kur važiuojam?“ pašnekovė, būtinai reikalingi tvirti krantai. Jais tapo mylimas vyras, vaikai, sesuo, draugai, kūrybinės komandos žmonės. Su jais galėtų keliauti nors į pasaulio kraštą. O kol kas, sutikusi pasivažinėti, Nomedai tvirtai pareiškė – varom į Palangą.

„Beata Nicholson – pati kiečiausia kulinarė tarp žurnalistų ir žurnalistė tarp virėjų! Apie save norėčiau pasakyti panašiai – kiečiausia keramikė tarp žurnalistų ir žurnalistė tarp keramikų, deja, žurnalistiką studijavo tik mano sesė“, – teigia laidos „Kur važiuojam?“ vedėja Nomeda Marčėnaitė. „Beata rado puikų būdą nutildyti skeptikus – pabaigusi Vilniaus universitetą, savo meilę virtuvei ji įrodė kulinarijos studijomis Londone. Nuostabiai šiltas, atviras ir pozityvus pokalbis, bet su Beata kitaip ir negali būti, nes ji – optimizmo bomba ir labiausiai užkrečianti kvatoklė, kokią pažįstu!“

Gimusi Kėdainiuose, Vilniuje baigusi žurnalistikos studijas vėliau ilgą laiką gyvenusi Londone, Beata Nicholson sako sugebanti susikurti namus ten, kur tuo metu esanti jos šeima. Nesunkiai įsikurtų daugelyje pasaulio vietų, svarbiausia, kad mylimi ir artimi žmonės būtų šalia. Nenustygstanti vietoje imtusi kurti gražią aplinką, tvarkyti namų gerbūvį, užsiimtų kulinarija ar sodo, daržo reikalais. Pasižadėjusi šiais metais pati pasodinti darže bulves, Beata užsimena, kad ją vis labiau traukia noras pačiai užveisti daržą, užsiauginti daržovių ir virtuvei taip reikalingų prieskonių.

Užgriuvus karantino ribojimams, sustabdžius daugelį veiklų, Beata teigia, kad tokia unikali patirtis tik dar labiau suartino šeimą ir išmokė vertinti drauge praleistą laiką, kurį teko visiems išgyventi. Galėdama daugiau laiko skirti šeimai, buvimui su vaikais, džiaugėsi, kad tokia patirtis tik dar labiau parodė, kokie svarbūs vieni kitiems esame, vertinanti kiekvieną nugyventą dieną, kurioje kaskart galima rasti kažką naujo ir nuostabaus.

Apetitu gyvenimui nesiskundžianti Beata Nicholson teigia mėgstanti ir aukštąją virtuvę, ir paprastus kasdienius patiekalus. Kulinarija Beatai yra ta sritis, kurioje už kūrybą ne mažiau svarbus sunkus kasdienis darbas. Kokybiškai pamaitinti didelę šeimą, mokyklos klasę ar dirbančius žmones Beatos teigimu yra didesnis iššūkis, nei paruošti aukštosios virtuvės gurmanišką patiekalą. „Gero apetito mergina“, taip save vadinanti laidos herojė Beata Nicholson teigia, kad smalsumas, kūrybinis polėkis ir nuolatinis apetitas gyvenimui gali kiekvieną dieną paversti nuostabiai laiminga, unikalia ir nepakartojama. Atrasti stebuklus kasdieniuose dalykuose – anot laidos pašnekovės, toks kasdieninio džiaugsmo receptas. Ne mažiau svarbu paskaityti gerą knygą, pažiūrėti gerą filmą ar paklausyti mėgstamos muzikos kūrinį.

Kokios muzios grupės repertuarą Beata moka mintinai? Kokiems saldumynams negali atsispirti ir koks greito užkandžio receptas išalkus pagal Beatą Nicholson, sužinosite pažiūrėję Nomedos Marčėnaitės vedamą laidą „Kur važiuojam?“. Pokalbių laida transliuojama kiekvieną antradienį portale LRT.lt. Laidų įrašus galima peržiūrėti LRT mediatekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.