Tavo LRT

2021.05.10 15:06

LRT kino gide – prancūzų humoras ir Quentino Tarantino klasika

LRT.lt2021.05.10 15:06

Šią savaitę rekomenduojame nepraleisti komiškos prancūzų juostos „Tik be sparnų“, mėgautis vienu žymiausių legendinio režisieriaus Quentino Tarantino filmu, o sekmadienį leistis į jausmų keliones su Jane Austen romano ekranizacija.

Ketvirtadienis, gegužės 13 d.

Savaitės filmų rinkinį pradeda LRT PLIUS rubrika „Elito kinas“, kurioje – komiška prancūzų drama „Tik be sparnų“ (Comme un avion, rež. Bruno Podalydes, 2015).

Juostos herojus – Mišelis, visą gyvenimą svajojęs apie didžią kelionę: kur nors nuskristi, nuplaukti, pakilti aukštai į kalnus. Sulaukęs brandaus amžiaus vyras pamato įstabų paveikslą, kuriame vaizduojama baidarė leidžiasi žemyn upe. Vaizdinys be galo sujaudina Mišelį ir, nieko nelaukdamas, jis slapta nuo žmonos nusiperka valtį bei leidžiasi į kelionę.

Vyras plaukia nežinoma upe, čia jis jaučiasi labai laimingas. Apsistojęs vienoje užeigoje, Mišelis susipažįsta su šio nedidelio restorano savininke Letisija ir be galo žavia padavėja Mila. Vyras praleidžia čia naktį, o iš ryto supranta, kad šios vietos palikti jau nebegali.

Rubrikoje „3 minutės iki kino“ filmą pristatys menininkas Denisas Kolomyckis. Įsijunkite nuo 21.30 val. arba dar 60 dienų po filmo premjeros juostos ieškokite LRT.lt mediatekoje.

Penktadienis, gegužės 14 d.

LRT PLIUS Europos kino rubrikoje 21.30 val. pavasarį su lenkų kinu tęs biografinis pasakojimas „Katarakta“ (Zacma, rež. Ryszard Bugajski, 2016).

Julija Brystigerova – prieškario komunistų partijos veikėja ir pokario Saugumo ministerijos tardytoja, garsėjusi žiaurumu. Filme pasakojama apie jos bandymus rasti dvasinę ramybę, nuraminti sąžinę. Dėl to draugė Julija siekia susitikimo su Lenkijos bažnyčios kardinolu Stefanu Vyšinskiu, nors ypač žiauri ji buvo būtent su bažnyčios tarnais…

Filmą dar 30 dienų po parodymo televizijoje bus galima peržiūrėti LRT.lt mediatekoje.

Kiek vėliau, 22.55 val., prie LRT TELEVIZIJOS ekranų kvies legendinio režisieriaus Quentino Tarantino veiksmo trileris „Negarbingi šunsnukiai“ (Inglourious Basterds, rež. Quentin Tarantino, 2009), pelnęs „Oskarą“, „Auksinį gaublį“, BAFTA apdovanojimą – iš viso 133 įvairius kino apdovanojimus. Ši juosta rodyta ir tarptautinio Kanų kino festivalio konkursinėje programoje.

Veiksmas prasideda, kai keletas žydų kilmės amerikiečių kareivių susiburia į komandą ir žiauriai keršija naciams už skausmą ir kančias, kurioms jie pasmerkė žydų tautą. Kareivių įtūžis begalinis: jie žudo, skalpuoja, ant kaktos svastika ženklina priešus. Netrukus naciai juos pramina Šunsnukiais.

Žydų mergina Šošana Draifus stebuklingai išsigelbėja per esesininkų žudynes – po išgyvento siaubo ji persikelia į Paryžių ir, pasikeitusi vardą, tampa kino teatro savininke. Čia moteris rengia žiaurų keršto planą: jos šeimos žudikas, sadistas pulkininkas Hansas Landa persekioja ir žudo žydus visoje Prancūzijoje, o kino teatre kaip tik rengiama propagandinio vokiečių filmo, skirto karo didvyriams pagerbti, premjera...

Į ją pakviestas pats Adolfas Hitleris ir kiti aukšti reicho pareigūnai. Nacių priešai susivienija, kad kartu sunaikintų visą nacių viršūnę...

Šeštadienis, gegužės 15 d.

Vėlų šeštadienio vakarą, 23.05 val., per LRT PLIUS tęsis kinų režisieriaus Jia Zhangke filmų retrospektyva. Šią savaitę žiūrovų lauks suaugusiesiems skirta drama „Nuodėmės prisilietimas“ (A Touch of Sin, rež. Jia Zhangke, 2013), rodyta ir Vilniaus festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovams.

2013-aisiais Kanų kino festivalyje filmas apdovanotas už geriausią scenarijų, o jo pavadinimas buvo vienas dažniausiai minimų įvairiose kritikų apklausose apie geriausius tų metų filmus. Juosta paremta realiais Kinijoje įvykdytais nusikaltimais.

Sukurti šį filmą įkvėpė Kinijos laikraščių nusikaltimų antraštės, kurių netrūksta vykstant radikaliems socialiniams ir ekonominiams pokyčiams dabartinėje Kinijoje. Mažu atlyginimu nepatenkintas kalnakasys ima maištauti prieš korumpuotus kaimo lyderius. Migruojantis darbininkas grįžta namo sutikti Naujųjų metų ir įsitikina, kad jo ginklų pomėgis atveria daug naujų galimybių.

Jaunas fabriko darbuotojas neužsibūna viename darbe ir keičia profesijas, norėdamas pagerinti savo gyvenimą. Saunos registratūroje dirbanti gražuolė Siao Ju, patyrusi turtingo kliento pažeminimą, tampa nuožmia keršto deive. Filme pasakojamos keturios istorijos – savotiškas šiuolaikinės Kinijos portretas, kurio centre – smurto protrūkis.

Dar 30 dienų po filmo premjeros jį peržiūrėti bus galima LRT.lt mediatekoje, kurioje jau galima rasti ir anksčiau rodytus režisieriaus filmus „Miestas 24“ ir „Gaila, kad nežinojau“.

Sekmadienis, gegužės 16 d.

Sekmadienio vakarą, 21.50 val., LRT TELEVIZIJA rodys klasikinio Jane Austen romano ekranizaciją „Puikybė ir prietarai“ (Pride and Prejudice, rež. Joe Wright, 2005), kurioje pagrindinį vaidmenį atlieka garsioji Keira Knightley. Filmas pelnė 13 kino apdovanojimų ir 59 nominacijas, tarp kurių – įvertinimai „Oskarų“, „Auksinių gaublių“, BAFTA, Europos kino akademijos apdovanojimuose.

Nuostabios Benetų šeimos dukterys patinka visiems, tad nenuostabu, kad viena jų sužavi kaimynystėje apsigyvenusį turtingą aristokratą Čarlzą Binglį. Tačiau jo seseriai nepatinka beprotiškas brolio įsimylėjimas, jai atrodo, kad Benetai pernelyg neturtingi ir neverti bendrauti su aukštuomene.

Tokią jos nuomonę palaiko ir Binglio draugas Darsis, kol vieną dieną jis pats suvokia pamilęs kitą Benetų dukterį – gražuolę Elizabet, kuri... atstumia jaunąjį aristokratą. Protingai ir energingai gražuolei, kilusiai iš neturtingos, bet senos gerbiamos šeimos, Darsis pasirodo pasipūtęs ir pernelyg patenkintas savimi.

Tarsi to būtų negana, apylinkėje pasirodo paslaptingas ponas Vikemas, kuris, atrodo, atsineša paslaptį apie Darsio praeitį. Išpainioti tarpusavio santykių, meilės, neapykantos ir intrigų kamuolį darosi vis sunkiau, nes širdyse verda jausmų kovos, karštas jaunatviškas išdidumas ir sunkiai įveikiamos išankstinės nuostatos.

Kad visada pirmieji sužinotumėte kino industrijos naujienas bei gautumėte kokybiškas filmų, serialų rekomendacijas, kviečiame prenumeruoti kas savaitę pasirodantį LRT kino, serialų ir dokumentikos naujienlaiškį. Savo kokybiško turinio gidą jau dabar prenumeruokite čia: www.lrt.lt/kinonaujienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.