Tavo LRT

2021.05.10 14:11

LRT Tautinių bendrijų grupės vadovei Evelinai Mokšeckai skirtas Płażyńsko fondo apdovanojimas

LRT.lt2021.05.10 14:11

LRT Tautinių bendrijų grupės vadovė Evelina Mokšecka pelnė apdovanojimą Płażyńsko fondo konkurse. Kategorijoje „Lenkų žurnalistas užsienyje“ jai buvo skirtas apdovanojimas už vertingų publikacijų apie Lietuvos lenkus bei Lietuvos ir Lenkijos santykius ciklą abiejų šalių žiniasklaidos priemonėse.

Maciejaus Płażyńskio vardo apdovanojimas, skirtas svarbias Lenkijai temas nušviečiantiems žurnalistams ir žiniasklaidai. Šis konkursas, kurį organizuoja ir inicijuoja „Press Club Polska“, vyko jau 10-tą kartą. Komisija nugalėtojus rinko iš beveik 90 atsiųstų žurnalistinių darbų, o apdovanojimus pelnė žurnalistai iš Danijos, Kanados, Lietuvos, Vokietijos, Lenkijos ir Vengrijos.

Apdovanojimai skiriami už žurnalistinį darbą praėjusiais metais keturiose kategorijose: lenkų žurnalistas užsienyje; nacionalinis žurnalistas, rašantis apie lenkus užsienyje; užsienio žurnalistas rašantis apie Lenkija ir lenkus; lenkišką redakcija už Lenkijos ribų.

Konkurso kategorijoje „Lenkų žurnalistas užsienyje“ buvo įvertintas E. Mokšeckos straipsnis „Lietuvos lenkės sėkmė rinkimuose“ 2020 metais publikuotas didžiausiame Lenkijos savaitraštyje „Polityka“. Žiuri taip pat įvertino LRT PLIUS laidą „Kas geresnio, kaimyne?“, be to, „Polska Press Club“ spaudos pranešime pabrėžiamas ir naujo, šiemet pristatyto projekto – tinklalaidės „Polski meet“ – išskirtinumas.

„Labai džiaugiuosi, kad esu LRT komandos dalimi, kad ir toliau galiu skleisti gerą žinią apie tautines bendrijas ir neseniai pravesta trikalbė diskusija apie skiepus, kuria galima buvo išgirsti per visus LRT kanalus byloja apie tai, kad Lietuvos nacionalinis transliuotojas yra atviras įvairovėms.

Manau, kad tai tik gero pradžia. Ateityje, kai mums leis epidemiologinė situacija, kartu su komanda planuojame išvažiuojamas transliacijas ir diskusijas organizuoti skirtinguose Lietuvos rajonuose, kuriuose gausu skirtingų tautinių bendrijų. Man asmeniškai šis apdovanojimas yra didelė staigmena, gilus džiaugsmas ir įsitikinimas, kad verta liesti sunkias ir nepatogias temas“, – teigia apdovanojimą pelniusi LRT Tautinių bendrijų grupės vadovė Evelina Mokšecka.

E. Mokšecka veda aktualijų laidą „Santara. Laida lenkų kalba“ LRT KLASIKOJE, kiekvieną savaitę pristato naują epizodą tinklalaidei „Polski meet“, neseniai kartu su kitais LRT RADIJO kolegomis organizavo trikalbę diskusiją skiepų nuo Covid-19 tema. Evelinos Mokšeckos žurnalistinius darbus publikuoja didžiausi Lietuvos ir Lenkijos naujienų portalai.

Tinklalaidė „Polski meet“ rengiama bendradarbiaujant su Baltijos šalių žurnalistinio meistriškumo centru (Baltic Center for Media Excellence) ir žiniasklaidos vystymo organizacija „Internews“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.