Naujienų srautas

Tavo LRT2016.06.20 12:58

Pasaulio įdomybės: geidžiamiausias Naujosios Zelandijos vagių grobis – avokadai

Avokadų stygius Naujoje Zelandijoje tapo vagių pasipelnymo šaltiniu. Skaičiuojama, kad nuo sausio mėnesio buvo suorganizuota beveik 40 didelio masto avokadų sodų apiplėšimų šiaurinėje Naujosios Zelandijos dalyje, kai per vieną kartą pavogta mažiausiai 350 avokado vaisių. Po nesėkmingo praėjusio sezono derliaus vienas avokadas šalyje kainuoja 2,5–4 eurus.

Dažniausiai pavogti avokadai keliauja ant daržovių prekystalių šalikėlėse, į nedidelius sušių restoranus ar turgų Oklande. Vaisiai dažnai būna ne iki galo sunokę, neseniai nupurkšti chemikalais ir dėl šios priežasties gali sukelti alergines reakcijas. Artimiausiu metu laukiama gausaus avokadų derliaus, todėl spėjama, kad ir vagysčių turėtų sumažėti.

***

Astronomai atrado didžiausią iki šiol aptiktą planetą, kuri skrieja aplink dvi saules, taigi per parą vienoje vietoje būtų stebimi du saulėtekiai ir du saulėlydžiai. Naujoji planeta aptikta už beveik 4 tūkst. šviesmečių, tai yra beveik 10 trilijonų kilometrų nuo mūsų planetos.

Planetą atrado astronomų komanda iš NASA`os ir San Diego universiteto. Planetos, kurios sukasi aplink dvi saules, pramintos „Tatuinais“ – pagal tokio tipo planetą iš išgalvoto kino sagos „Žvaigždžių karai“ pasaulio. Pirmąjį „Tatuiną“ astronomai atrado 2011 m.

***

Jau trylikto iš eilės mėnesio vidutinė pasaulinė temperatūra muša rekordus. Naujausius duomenis praėjusią savaitę paskelbę mokslininkai perspėja, kad padėtis tampa kritiška ir nebėra tik pavojus ateities kartoms.

Išskirtinės karščio bangos vasario ir kovo mėnesį, rekordiškai greitai tirpstantys ledynai Arktyje, deginančios sausros Indijoje, nesustabdomai bąlantys koralų rifai. Pasak JAV Penn State universiteto profesoriaus Michealo Manno, šie pokyčiai nuolatos primena apie kritišką padėtį, prie kurios prisidedame patys, siekiant sustabdyti galbūt negrįžtamai kylančią pasaulinę temperatūrą, reikia mūsų visų pastangų.

***

„Twitterio“ paskyros, siejamos su „Islamo valstybe“, neseniai nusidažė vaivorykštės spalvomis –  į jas įsilaužė nenustatytas programišius, save vadinantis WauchulaGhost. Profilio nuotraukose rašoma „aš gėjus ir tuo didžiuojuosi“. Ši kibernetinį įsilaužimą daug kas sieja su išouolių Orlando gėjų klube, per kurį žuvo 49 žmonės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą