Tavo LRT

2016.06.17 14:21

„Labas rytas, Lietuva“ prodiuserė: nedaug televizijų ryžtasi studiją perkelti į lauką

Miglė Talalytė, LRT.lt2016.06.17 14:21

Penktadienio rytą laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjai su televizijos žiūrovais sveikinosi iš LRT kiemelio – jau antrą vasarą ryto laidos studija iškeliama į lauką. Prodiuserė Ieva Žigaitė tikina, kad tokia idėja yra techniškai sudėtinga ir tiesioginiam eteriui lauke ryžtasi nedaugelis televizijų, tačiau rezultatas viską atperka.

„Pernai padarėme eksperimentą ir ryžomės įkurti vasaros studiją. Kolektyvas mano, kad ši idėja pasiteisino, nes vaizdas yra natūralesnis, vasarą norisi žalumos, o LRT teritorijoje yra puikiai tam tinkamas kiemelis, pilnas medžių ir žolės, tad galime ten rytais smagiai įsikurti.

Be abejo, esame labai priklausomi nuo orų ir sekame prognozes iš anksto. Komandos nariai, kurie keliasi anksčiausiai, stebi orą. Tad nuo pusės penkių žiūrime į dangų ir sprendžiame, kur filmuosime šįryt“, – pasakoja I. Žigaitė.

V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Anot prodiuserės, tokių situacijų, kad filmavimas būtų planuojamas lauke, o vėliau reikėtų greitai persikelti į studiją dėl pasikeitusio oro, dar nebuvo. „Tikimės, kad jų nebus ir šiemet. Kolkas pavyksta nuspėti, koks oras laukia, naudojamės ir įvairiomis išmaniosiomis oro prognozių programėlėmis, kurios gana tiksliai nuspėja orą“, – tikina ji.

Techniškai studijos perkėlimas į lauką nėra labai paprastas dalykas. Laidoje dirba už technines detales atsakingas personalas, kuris turi atsižvelgti į įvairius niuansus. I. Žigaitės žodžiais, iš šono tai gali atrodyti gana paprasta, tačiau iš tiesų reikia žinoti daugybę subtilybių tam, kad visos grandys veiktų.

Studijos lauke paruošimas užima maždaug valandą laiko. Tad ir taip anksti besikeliantis personalas laidai, kuri eteryje startuoja šeštą ryto, pradeda ruoštis dar prieš penkias.

„Kai viską pavyksta atlikti kokybiškai, dirbti yra smagu bet kur. Vasaros turime labai nedaug, lauke galime dirbti maždaug du mėnesius, nes birželio pradžia dar būna ganėtinai šalta, tad norisi išnaudoti visą šį laiką.

Vedėjai ir spaudos apžvalgininkai taip pat sako, kad dirbti lauke smagu, tačiau turiu pastebėti, kad televizijos studijos perkėlimas į lauką nėra dažnas reiškinys būtent dėl techninių priežasčių – žymiai paprasčiau dirbti iš studijos, kur viskas yra žinoma ir atidirbta.

Tad tai yra iššūkis visam kolektyvui ir ypač techniniam personalui. Pastebėjome, kad laidos svečiai taip pat būna sužavėti šia idėja, ir dar niekas nesiskundė, kad filmuotis buvo šalta ar drėgna“, – tikina prodiuserė. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt