Tavo LRT

2016.06.10 22:35

Lankytojų laukia atnaujinta Kauno redakcija bei radijo ir televizijos studija

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.06.10 22:35

LRT tęsia nacionalinio transliuotojo 90-mečiui skirtų renginių savaitę. Ta proga lankytojams duris atvėrė atnaujinta Kauno redakcija ir seniausia Lietuvoje veikianti radijo ir televizijos studija, kurioje atidaryta paroda.

1926 metais užgimęs Radiofonas įsikūrė Žaliakalnyje. Po kelerių metų studija perkelta į Laisvės alėją, o 1933 metais įkurtuvės jau buvo švenčiamos šiame pastate, kuriame iki šiol veikia Kauno redakcija.

90-mečio proga atnaujintas pastato fasadas – jį, LRT istorijos motyvais, ištapė Tadas Vincaitis-Plūgas.

Kauno redakcijos patalpose atidaryta paroda „Alio. Alio. Kalba Kaunas. Lietuva“, kurią parengė Kauno miesto muziejus.

„Toks sutapimas, kad pardavė ryšių muziejų Kaune, o kadangi nemaža dalis su mumis, su LRT, tai mes tiesiog susitarėme su Kauno miesto savivaldybe, su Kauno miesto muziejumi, kad bent laikinai dalį eksponatų priglausime čia LRT Kauno patalpose. Tai taip pat yra istorinis pastatas“, – pasakoja LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

Dalis eksponatų, tarp jų ir XX amžiaus pradžioje Prancūzijoje pagamintas gramofonas –  veikiantys. Veikia ir TV studija – čia bus galima pamatyti filmuojamas laidas, susipažinti su radijo studija.

„Įdomios yra ir tarpukario, ir sovietinės fotografijos iš radijo istorijos, taip pat labai smagu, kad yra virš 40 daiktinių eksponatų, veikiantis gramofonas, taip pat galima pasiklausyti tarpukario radijo įrašų, pasižiūrėti filmų apie radijo istoriją ir pažaisti keletą žaidimų pačioje parodos erdvėje“, – pasakoja Kauno miesto muziejaus Edukacijų sk. vedėja Skaidra Grabauskienė.           

Parodą apžiūrėjo ir prisiminimais dalijosi ilgamečiai LRT darbuotojai.

„Emocijos labai jaudinančios, tikrai labai jaudinuosi, nes LRT išdirbau 38 metus – 21 metus Vilniuje ir 18 metų Kaune. Aišku, skirtumas yra didžiulis, Vilniuje – toks avilys, o čia tokia kamerinė publika buvo“, – prisimena buvusi ilgametė LRT darbuotoja Janina Urbonaitė.

LRT 90-mečiui skirti renginiai vyko ir Vilniuje. Ant mažojo teatro pastato, dalyvaujant Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui, atidengta atminimo lenta, skirta šiose patalpose prieškariu veikusiam Lietuvos radijui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.