Naujienų srautas

Tavo LRT2016.06.11 21:27

Klausiate – atsakome. Ką daryti, jei virš namų skraido bepilotė skraidyklė?

Bepiločių orlaivių naudojimo taisyklės numato atstumus, kurių nuo įvairių statinių, automobilių ir žmonių turėtų laikytis bepilotės skraidyklės. O kai šios taisyklės yra pažeidžiamos, patiems atsakomybės imtis nevalia – reikia kreiptis į atsakingus asmenis, teigia Lietuvos bepiločių orlaivių naudotojų asociacijos prezidentas Antanas Gedvilas.

LRT RADIJO klausytojas domisi bepiločių skraidyklių naudojimo taisyklėmis. „Dabar dažnai kalbama apie liaudyje vadinamus „dronus“ – bepilotes skraidykles. Ką daryti, jei tokia skraidyklė pakimba virš privačios sodybos? Ar šeimininkas turi teisę „nukenksminti“ jį ir kaip tai būtų galima padaryti?“ – teiraujasi jis.

„Bepiločių orlaivių naudojimo taisyklėse yra numatyta, kad orlaiviai negali skristi šalia pastatų, automobilių ir žmonių arčiau nei 50 m. atstumu. Jei šios taisyklės yra pažeidžiamos, už tai yra numatyta bausmė, tačiau ją gali vykdyti tik teisėsaugos pareigūnai.

Namo ar automobilio savininkai gali tik pranešti pareigūnams apie nusižengimus. Patys savininkai negali pašalinti skraidyklių, be to, jie net ir neturi tinkamų priemonių, kuriomis galėtų tai padaryti“, – teigia A. Gedvilas.

Anot asociacijos prezidento, bepiločio orlaivio skraidinimas mažesniu nei 50 m. atstumu nėra toks pažeidimas, dėl kurio būtų galima naikinti pačią skraidyklę, nes nėra įrodyta, kad jis gali padaryti didelę žalą.

„Prisiminkime ir tai, kad labai dažnai bepiločius orlaivius skraidina ir vaikai, tad naikinti juos tikrai nėra racionalu. Be to, skraidyklių kameros nėra tokios galingos ir negali itin kokybiškai nufotografuoti – lygiai taip, kaip į šias kameras, galime reaguoti ir į turistus, kurie eina pro namą ir kažką užfiksuoja kamera. Juk nesvarstome, kaip sunaikinti turistų kameras“, – pastebi A. Gedvilas.

   

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą