Naujienų srautas

Tavo LRT2016.06.13 11:20

Vilniuje ir Kaune atidengtos LRT radijo 90-mečiui skirtos lentos

Gedimino pr. 22, prie Vilniaus mažojo teatro, atidengta prieškariu pradėjusiam veikti Lietuvos radijui skirta atminimo lenta. O iškilmingą atidengimo ceremoniją pradėjo netikėtas Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro pasirodymas.

Gedimino prospekte simfoninio orkestro pasirodymą pradėjo smuikininkas Zbignevas Levickis, netrukus prie jo prisijungė kolegos, o galiausiai susibūrusiam Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui pradėjo diriguoti maestro Gintaras Rinkevičius. Užbaigę savo pasirodymą, muzikantai išsiskirstė ir netrukus susirinkusieji išgirdo trumpas Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus ir LRT generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus sveikinimo kalbas.

„Simfoninis orkestras šią ceremoniją pradėjo neatsitiktinai – muziką LRT radijas groja turbūt nuo pat 1926 m. Transliacijos iš Valstybės operos buvo kasdienybė, o 1939 m. štai iš šios vietos Lietuvos radijas transliavo Lietuvos kariuomenės įžengimą į Vilnių. Nuo 1939 m. iki 1960-ųjų ši vieta buvo Lietuvos radijo adresas.

LRT atminimo lentos yra šiek tiek neįprastos – sausio 13-osios įvykiams atminti skirta lenta, esanti ant pagrindinio LRT pastato, transliuoja vaizdą, o per šią radijo 90-mečiui skirtą audio lentą bus galima girdėti LRT RADIJO transliaciją“, – kalbėjo LRT vadovas.

„Prieš šimtą metų radijas buvo didelis stebuklas. Vilniaus atgavimas taip pat buvo labai didelis stebuklas Lietuvai. Istorinės lentos atidengimo proga noriu palinkėti, kad radijas ir toliau džiugintų, linksmintų ir informuotų. Radijas galbūt ir nebėra stebuklas šiandien, bet tegul ši lenta bus mažas stebuklo elementas – grojančių ir kalbančių atminimo lentų Vilniuje mes dar neturėjome“, – kalbėjo Vilniaus miesto meras.

12 val. 10 min. per lentą pasigirdo istorinis radijo įrašas „Alio, alio – Lietuvos radijas – Kaunas“, o netrukus savo darbą iš Kauno eteryje pradėjo LRT žurnalistai Živilė Kropaitė ir Artūras Matusas.

Kita atminimo lenta 16 val. atidengta Kaune – ji skirta radijo įkūrėjams pagerbti. Jubiliejaus proga lankytojams duris atveria ir nuo tarpukario veikianti LRT Kauno redakcija.

Atminimo lenta Kaune skirta radiofono studijai įamžinti, kuri pastate Laisvės alėjoje veikė iki 1933-ųjų.  Vėliau persikėlė į Daukanto gatvę. Čia LRT Kauno redakcija veikia iki šiol.

Radijo 90-mečio proga visa keturių aukštų redakcijos siena ištapyta LRT istorijos motyvais, o patalpos atvertos visuomenei.

Kauno miesto muziejus čia parengė radijo istorijai skirtą parodą bei unikalią senovinių radijo imtuvų, gramofonų ir televizorių ekspoziciją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą