Tavo LRT

2016.06.10 14:10

Radijo istorija: diena prasidėdavo su radijo gaidžiais

Seni radijo imtuvai primena vadinamuosius Lietuvos radijo gaidžius, vakaro pasaką ir traškantį „Amerikos balsą“, prisimena LRT RADIJO žurnalistė Vaida Pilibaitytė. Panašiais prisiminimais ir įspūdžiais dalijasi ir kiti radijo klausytojai.

Tėtis juokauja, kad mūsų namo rūsyje Gargžduose be katilinės, maisto atsargų,  ir žvejybos reikmenų sandėlio dabar veikia jo asmeninis radijo aparatų muziejus.

„Muziejus“ gal ir per skambiai pasakyta. Tarp senų laikrodžių ir įrėmintų sesers vaikystės piešinių ant lentynos palubėje stovi sunkus sovietinis močiutės radijo imtuvas mediniu korpusu. Greta jo ir mūsų vėliau pirkta „Sony“ magnetola su kasetiniu grotuvu.

Jie man primena vadinamuosius Lietuvos radijo gaidžius, kurie žadindavo, keliantis į darželį ar mokyklą, vakaro pasakas ir traškantį „Amerikos balsą“.

Gaila, bet čia nėra virtuvėje ant spintelės nuolat buvusio įjungto plastikinio radijo taško, kurį norėdama pagarsinti ar pritildyti, turėjau lipti ant kėdės. Nėra nei nešiojamo latviško VEF‘o, kurio klausydavau prieš miegą arba vasarą sode pavėsinėje skaitydama knygas. Tėtis sako juos išmetęs dar tais laikais, kai vertingesnis atrodė, jo žodžiais, „iš jūros“ parvežtas užsieninis.

Jis ir šiandien palaiko kompaniją mano tėčiui darbuojantis garaže.

Jei jums apie 30 metų ir daugiau, greičiausiai turite panašių prisiminimų apie Lietuvos radiją savo namuose. Tačiau galimas daiktas, šiandien jo klausotės kažkaip kitaip. O gal ir ne.

Aš Vaida Pilibaitytė. Mano gyvenime radijas jau daugiau kaip tris dešimtmečius. Apie trečdalį to laiko pati dirbu Lietuvos radijuje. Šioje laidoje iš ciklo „Devyni radijo dešimtmečiai“ susitiksiu su ištikimais radijo klausytojais Vilniuje, Kaune, Radviliškyje, Gargžduose, o taip pat Kabelių kaime Dzūkijoje.

Viso pasakojimo klausykitės įraše.

Lietuvos radijo jubiliejui skirta laida bus transliuojama penktadienį nuo 12 val. per LRT RADIJĄ.