Tavo LRT

2016.06.07 15:03

A. Siaurusevičius: išleisti knygą apie Lietuvos radiją – tas pats, kas rašyti valstybės istoriją

Miglė Talalytė, LRT.lt2016.06.07 15:03

Birželio dvyliktąją LRT RADIJAS švęs savo devyniasdešimtmetį. Ta proga LRT pradėjo renginių savaitę ir pirmadienio popietę pristatė enciklopediją „Lietuvos radijas 1926–2016. Faktai. Kūrėjai. Laidos“ bei atidarė LRT 90-mečiui skirtą fotografijų parodą.

„LRT RADIJO jubiliejų minime nuo pat metų pradžios. Nors knygoje ir specialiose laidose stengėmės apžvelgti įvairius LRT gyvenimo aspektus, tačiau, žinoma, aprėpti visos visumos yra neįmanoma.

Manau, tai būtų tas pats, kas parašyti antrą Lietuvos valstybės istoriją. Juk radijas vienaip ar kitaip dalyvavo visuose svarbiausiuose Lietuvos valstybės įvykiuose, įskaitant ir džiaugsmingus, ir tragiškus. Radijas turėjo pranešti ir apie okupacijos pradžias, ir apie išsivadavimus“, – kalbėjo LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

LRT vadovas pasidžiaugė, kad 1926 m. įkūrę radiją lietuviai nebuvo paskutiniai Europoje, bet tai galėjo padaryti dar anksčiau.

„Anksčiau įkurti radiją sukliudė lietuviškos intrigos – kilo ginčas, kurio gamintojo radijo techniką pirkti ir dėl to procesai užtruko net keletą metų“, – pasakojo A. Siaurusevičius. Pristatydamas enciklopediją LRT vadovas teigė, kad tai kol kas yra pats išsamiausias leidinys apie Lietuvos radiją, o kitais metais labai tikisi išleisti tokią pat knygą apie Lietuvos televiziją, minėsiančią šešiasdešimtetį.

Enciklopediją išleidusio Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro atstovė Irena Stankevičienė tikino, kad labai stengėsi šią kroniką padaryti ne nuobodžią, o patrauklią ir įdomią skaitytojams. „Aš rengiau tą knygos dalį, kurioje pasakojama apie tarybinius laikus, žinoma, stengiausi atrasti įdomių „perliukų“, bet labai pavydėjau savo kolegei, kuri rengė medžiagą apie radiją A. Smetonos laikais. Manau, kad būtent tame skyriuje galima atrasti labai juokingų ir netikėtų dalykų“, – teigė I. Stankevičienė.

LRT darbuotojus ir visus lietuvius su radijo atsiradimo jubiliejumi sveikino ir LRT tarybos pirmininko pavaduotoja Lolita Jablonskienė.

„Sveikinti reikia visą visuomenę, nes LRT yra žmonių radijas ir televizija. LRT taryboje visuomet atsimename, kad esame visuomeninis transliuotojas ir rašome ne tik Lietuvos valstybės, bet Lietuvos žmonių istoriją. Juk ši fotografijų paroda visų pirma rodo žmones, kurie dirbo Lietuvos radijui ir televizijai ir kūrė jų istoriją“, – tikino ji.

LRT RADIJO programų direktorė Guoda Litvaitienė taip pat pasidžiaugė, kad nuotraukų paroda ir enciklopedija parodys ir papasakos apie tuos LRT darbuotojus, kurių radijo klausytojai paprastai nemato. „Mintis išleisti knygą kilo LRT generaliniam direktoriui ir šią idėją mes labai palaikėme. Tokio išsamaus leidinio apie radiją dar nebuvo, čia užfiksuoti įdomiausi ir svarbiausi radijo istorijos momentai. Be to, visuomenei labiau žinomi televizijos žmonės, o radijo darbuotojai dažnai tiesiog lieka už mikrofono“, – dėstė ji.

Nuotraukų parodą atidžiai peržvelgęs LRT tarybos narys Česlovas Juršėnas teigė atradęs nemažai pažįstamų veidų. „Eksponuojamose nuotraukose pamačiau labai daug buvusių kolegų – diktorių, žinių darbuotojų, meninių laidų redaktorių ir t.t.

O devyniasdešimtmečio proga radijui norėčiau palinkėti būti pirmaujančia informacijos priemone, išlikti svarbiausiu informacijos šaltiniu, tokiu, koks ir yra – visapusišku, atspindinčiu ir tai, kas gera, ir kas bloga Lietuvos gyvenime, mokėti tai paaiškinti ir dirbti patraukliai – kad radijo norėtųsi klausytis“, – linkėjo LRT tarybos narys Č. Juršėnas.

Grandiozinis LRT 90-mečio koncertas – birželio 12 d. 18:30 val. per LRT TELEVIZIJĄ!

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.