Tavo LRT

2016.06.06 15:30

Pasaulio įdomybės: veganų kavinėje – dešrelių ir mėsos gabalų mūšis

Tbilisio centre įsikūrusi veganų kavinė buvo priversta atšaukti filmo peržiūrą, nes save kraštutiniais dešiniaisiais vadinanti grupuotė apmėtė susirinkusiuosius dešrelėmis ir sukėlė muštynes. Klientų teigimu, grupė gruzinų įsiveržė į kavinę apsivynioję dešreles aplink kaklus ir laikydami iešmus su mėsos gabalais.

Muštynės kilo tada, kai darbuotojai juos paprašė palikti kavinę. Susirėmimai išsiplėtė į gatvę, o prie muštynių prisijungė ir kaimynai – kai kurie stojo į restorano darbuotojų pusę, kiti palaikė užpuolikus. Gaujai pavyko pabėgti iki pasirodant policijai, tad pareigūnai nesuėmė nė vieno užpuoliko.

***

Prieš islamą nusistačiusios grupuotės „Pegida“ narius Vokietijoje papiktino ant šokoladukų „Kinder“ pakuočių atsiradę vaikų atvaizdai. Radikalams jie užkliuvo dėl to, kad vietoje įprasto šviesiaplaukio mėlynakio berniuko ant šokoladuko „Kinder“ jie pamatė tamsaus gymio vaikus. Savo pasipiktinimą jie išreiškė socialiniuose tinkluose. „Jiems nieko nėra švento. Ar tikrai galima tai nusipirkti? O gal tai pokštas?“ – piktinosi „Pegidos“ socialinio tinklo grupės administratorius.

Kiti socialinių tinklų vartotojai netruko pastebėti, kad du berniukai, kuriais pasipiktino radikalai, buvo Vokietijos nacionalinės vyrų futbolo rinktinės nariai vaikystėje. Artėjant birželio 10 d. prasidedančiam Europos vyrų futbolo čempionatui, kompanija „Ferrero“ išleido seriją „Kinder“ šokoladukų, ant kurių pavaizduotos Vokietijos nacionalinės vyrų futbolo rinktinės narių vaikystės nuotraukos.

***

Birželio 1 d. Šveicarijoje atidarytas ilgiausias pasaulyje geležinkelio tunelis. Jis po Alpių kalnais buvo kastas 17 metų. Kalnų gilumoje iškastų tunelių bendras ilgis – 152 kilometrai. Juos sudaro atskiri tuneliai kelionei į šiaurę ir į pietus, taip pat juos jungiantys skersiniai koridoriai ir pagalbiniai tuneliai. O ilgiausia tunelio atkarpa siekia 57 kilometrus.

Idėją iškasti tunelį po Alpėmis pirmasis 1947 m. pasiūlė šveicarų inžinierius Carlas Eduardas Gruneris. Traukinių kelionės tuneliu, tikimasi, suintensyvins keleivių pervežimą, nes, pavyzdžiui, kelionė iš Ciuricho į Milaną sutrumpės maždaug valanda ir truks kiek daugiau nei pustrečios valandos.

***

Lenkija antradienį iš naujo pradėjo procedūrą dėl „Oskaru“ apdovanoto kino režisieriaus Romano Polanskio ekstradicijos į JAV. Amerika siekia garsiam kino režisieriui paskirti nuosprendį byloje dėl neleistinų lytinių santykių su nepilnamete.

Spalį pietinio Krokuvos miesto teismas nutarė, kad R. Polanskis neturi būti išduotas JAV, o prokurorai sutiko, kad toks sprendimas yra pagrįstas. Tačiau Lenkijos teisingumo ministras savo ruožtu pareiškė, kad tokia nutartis yra stebinanti, ir sakė, kad ji bus peržiūrėta.

R. Polanskis yra ieškomas JAV, kurios nori paskelbti nuosprendį byloje dėl 1977 m. įvykusių neleistinų tuomet 43 metų R. Polankskio santykių su 13-mete. Režisierius tuo metu pripažino savo kaltę ir taip išvengė bylos perdavimo teismui, bet vėliau pabėgo iš šalies baiminamasis, kad jam bus paskirta griežta bausmė.

***

Vieno Rumunijos miestelio gyventojai rinks merą iš trijų kandidatų, kurių visų vardai ir pavardės tokie patys – Vasilė Čepojis. Vienas iš Vasilių siekia būti perrinktas jau ketvirtai kadencijai. Vietos žiniasklaida kelia prielaidą, kad šis vardų sutapimas gali būti kitų partijų gudrybė, kad būtų išrinkti jų kandidatai. Tačiau neatmetama, kad Čepojis – dažna pavardė regione, o Vasilė – populiarus vyriškas vardas visoje Rumunijoje.