Naujienų srautas

Tavo LRT2016.06.01 14:18

Radijo dokumentika: dėl šeimos narių pakeičia gyvenimo planus

Ankstyvą rytą Širvintų rajone esančiame Vileikiškių kaime Andželikos ir Rimvydo Bagočiūnų namuose tikras sujudimas – du iš jųdviejų vaikų ruošiasi į mokyklą, dvi mažylės pusryčiauja ir rengiasi į darželį, o joms padeda dar viena vyresnė dukra. Tai ne visi Bagočiūnų vaikai, dar keturi jau užaugę ir gyvena atskirai. Nors visi vaikai į Andželiką ir Rimvydą kreipiasi mama ir tėti, iš tikrųjų, be keturių savų sūnų, šeima globoja penkias mergaites.

Dar prieš sutariant dėl mūsų susitikimo, Andželika perspėjo, kad daug laisvo laiko pokalbiui neturės, nes jiems su vyru reikės vežti vaikus į mokyklą, darželį, būrelius, o kur dar abiejų darbo reikalai. Tuo metu, kai vyresnioji Aurelija išeina į mokyklą, esančią gretimame kaime, tėtis Rimvydas veža jaunėlį sūnų Rimvydą Jaunių į Širvintose esančią pradinę mokyklą, Andželika ruošia Kamilę ir Pauliną į greta esantį darželį.

Tiek Andželika, tiek Rimvydas dėl vaikų pasirinko darbą iš namų. Kitu atveju vaikų praktiškai nematytum – sako tėvai. Šiandien jiedu džiaugiasi priimtu sprendimu globoti vaikus ir kitokio gyvenimo sako net neįsivaizduojantys, nors prieš beveik 20 metų šeima svajojo įsivaikinti tik vieną mergaitę. Laukdami eilės įsivaikinti Bagočiūnai sulaukė pasiūlymo – vietoje vienos laikinai globoti tris sesutes – Aureliją, Stanislavą ir Ritą.

Daugiau vaikų Andželika ir Rimvydas globoti nebeketino, tačiau prieš kiek daugiau nei metus netikėtai jų namuose atsirado dar dvi globotinės – sesutės Kamilė ir Paulina.

[...]

Kita pasakojimo herojė – penkiametė Upė. Vilniaus Santariškių vaikų ligoninėje Upė su mama Rūta lankosi kelis kartus per metus. Mergaitei atliekama reabilitacija.

Upė nuo pat gimimo turi judėjimo negalią – stuburo smegenų išvaržą. Netolimus atstumus ji gali eiti naudodamasi ramentais. Nuo pat vaikystės mergaitė lankosi fizinės medicinos ir reabilitacijos centre, kur, be kitų procedūrų, jos laukia viena smagiausių vietų – baseinas ir jos reabilitologė Zita.

Stuburo įskilimas įvyksta dėl to, kad formuojantis vaisiui tinkamai nesuauga stuburo slanksteliai. Įskilusį stuburą lydi ir kita liga – vandenė. Pirmieji mėnesiai praleisti ligoninėje Rūtai Udraitei Mikalauskienei ir jos šeimai buvo itin sudėtingi. Tuomet Rūta palaikymo ieškojo pas tėvus, turinčius vaikų su tokia pat negalia. Ilgainiui panašaus likimo šeimos susibūrė į tėvų, auginančių vaikus su įskilusiu stuburu, organizaciją.

Viso pasakojimo apie šias dvi šeimas klausykitės įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą