Tavo LRT

2021.04.08 14:06

LRT pristato pirmąją tinklalaidę lenkų kalba „Polski meet“

LRT.lt2021.04.08 14:06

LRT RADIJAS pristato pirmąją Lietuvoje tinklalaidę lenkų kalba – „Polski meet“. Tinklalaidės vedėjai LRT Tautinių programų grupės vadovė Evelina Mokšecka ir žurnalistas Antoni Radčenko sieks išaiškinti viešojoje erdvėje sklandančius mitus apie Lietuvos lenkus.

Kas yra Lietuvoje gyvenantys lenkai? Tinklalaidės vedėjai leisis į pažintį su tolimiausiais Vilniaus krašto kampeliais ir ten gyvenančiais žmonėmis bei kalbins svečius radijo studijoje.

„Tinklalaidę „Polski meet“ kuriame norėdami pasiekti lenkakalbę auditoriją, būti jiems patikimas informacijos šaltinis apie Lietuvos lenkų problemas ir aktualijas. Pavadinimas sufleruoja ne tik galimybę susiklausyti, bet sąskambis yra aliuzija į mitus, kuriuos naująja tinklalaide ketiname griauti, tinklalaidės kūrėjai dekonstruos ir propagandą.

Tai – pirmoji tinkalalaidė skirta Lietuvoje gyvenančiai lenkakalbei auditorijai. Tikimės, kad naujoji tinklalaidė prisidės prie daugiakultūriškumo puoselėjimo ir kultūrų dialogo mezgimo mūsų visuomenėje. Klausantys „Polski meet“ tinklalaidės tikrai sužinos daugiau apie Lietuvos lenkus, apie jų problemas ir džiaugsmus, o Lietuvos lenkai gaus išsamią tiek politinių, tiek socialinių temų analizę“ – teigia LRT Radijo naujienų tarnybos vadovė Dovilė Javinskaitė.

Nauji tinklalaidės epizodai pasirodys kas antrą ketvirtadienį, tinklalaidė taip pat skambės šeštadieniais LRT KLASIKOS eteryje laidos „Santara. Laida lenkų kalba“ metu.

Pirmame epizode tinklalaidės kūrėjai aiškinosi, kodėl lenkas iš Lenkijos negali suprasti Lietuvos lenko? Klausytojų laukia pokalbis su rašytoju, pirmojo tarmiško romano „Robczik“ autoriumi Bartošu Polonskiu. Pirmasis epizodas čia.

Išgirsti tinklalaidę galite LRT audiotekoje ir populiariausiose tinklalaidžių platformose.