Tavo LRT

2016.05.30 16:31

Abejoja, ar V. Gapšys paseks E. Masiulio pavyzdžiu

LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2016.05.30 16:31

Abejotina, ar Vytautas Gapšys pasektų Eligijaus Masiulio pavyzdžiu ir atsisakytų Seimo nario mandato, LRT RADIJUI sako žurnalo „Veidas“ apžvalgininkas Audrius Bačiulis. Jo teigimu, vargu ar V. Gapšys galvoja apie partijos ateitį, ypač atsižvelgiant į tai, kad jo paties politinė ateitis dar nėra aiški. Pasak Mykolo Romerio universiteto (MRU) docento Sauliaus Spurgos, liūdniausia yra tai, kad ši situacija susidarė dėl rinkėjų sprendimo.

Anot A. Bačiulio, turbūt jau niekas nesistebi, kad STT atlieka kratas būtent Darbo partijoje. „Tuo labiau niekas nesistebi, kad už sukčiavimą Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje jau nuteistas V. Gapšys vėl krečiamas prokurorų ir STT pareigūnų. Tokia yra tos partijos kasdienybė turbūt pastarąjį beveik dešimtmetį“, – priduria A. Bačiulis.

Jis primena, kad 2006 m. prasidėjo pirmosios Darbo partijos bylos. „Manau, kad tai ne paskutinis kartas, kai pas juos ateina. Yra kitas reikalas – kaip liberalai turi jaustis, kai iš esmės juos padėjo ant vienos lentynėlės greta Darbo partijos?“ – sako A. Bačiulis.

Jam antrina S. Spurga, kuris atkreipia dėmesį, kad V. Gapšys jau kartą buvo nuteistas ir yra padaręs rimtų pažeidimų. „Jam buvo iškeltų kur kas rimtesnių kaltinimų. Žinoma, tai tikrai garbės nedaro. Kyla didelis klausimas dėl visų mūsų politikų. Kaltinimai, pareikšti liberalams, yra tikrai labai sunkūs – kyšiai. Jei tai pasitvirtins, net negali būti kalbos, kad ant vienos ar ne ant vienos lentynėlės yra šios dvi partijos. Tai [...] smūgis visai mūsų politinei sistemai“, – tvirtina S. Spurga.

A. Bačiulis atkreipia dėmesį, kad V. Gapšys atstovauja partijai, kurioje vienokie ar kitokie kaltinimai partijos narių atžvilgiu nestebina jos rinkėjų. Todėl, įsitikinęs A. Bačiulis, kol kas nėra aišku, kokios įtakos V. Gapšio politinei karjerai turės susiklosčiusi situacija.

S. Spurgos tvirtinimu, V. Gapšys turėtų atsisakyti Seimo nario mandato, nes tai būtų teisingiausias kelias.  „Tuo labiau kad šešėlis krinta jau antrą kartą, – priduria MRU docentas. – Bandymas atsistatydinti ir ieškoti teisybės, apginti savo tiesą, ypač šioje, įelektrintoje, situacijoje pasitarnautų ir Lietuvos politinei sistemai, ir mums visiems, bet, žinoma, tai jau priklausys nuo paties Seimo nario.“

Pasak jo, liūdniausia, kad ši situacija susidarė dėl pačių rinkėjų balsavimo. „Jei rinkėjai balsuoja už tokius politikus, kurie jau 10 metų turi reikalų su teisėsauga, [...] belieka tik skėsčioti rankomis“, – sako S. Spurga.

A. Bačiulis linkęs abejoti, ar V. Gapšys prisipažins ėmęs kyšį. Taip pat tvirtina, kad mažai tikėtina, jog politikas atsisakys Seimo nario mandato. „Stebėčiausi, jei V. Gapšys, žinant jo ankstesnę istoriją, imtų ir prisipažintų. Jis spardysis iki paskutiniųjų. Labai abejoju, kad jis pasektų E. Masiulio pavyzdžiu ir atsisakytų Seimo nario mandato. Vargu ar jis galvoja apie partijos ateitį, kaip galvojo E. Masiulis, priimdamas tokį sprendimą. Turime žmogų, kuris jau perėjo daugybę teismų, tardymų, prokurorų tyrimų. Tai geras, patyręs, nuteistas finansinis nusikaltėlis“, – teigia A. Bačiulis.

S. Spurga priduria, kad intriga išlieka tik dėl Darbo partijos pirmininko V. Mazuronio reakcijos. Anot jo, iki tol partijos pirmininko pareigas ėjęs V. Uspaskichas sulaukė tokių pat kaltinimų, kaip ir V. Gapšys, todėl situacija skyrėsi. „Iki šiol buvęs partijos lyderis V. Uspaskichas su V. Gapšiu sėdėjo vienoje valtyje ir, savaime suprantama, tokia kultūra buvo būdinga šiai partijai. Tai tapo jos firminiu ženklas. Dabar V. Mazuronis tarsi pakviestas iš šono. Jam būtų galimybė būti principingesniam“, – daro išvadą S. Spurga.