Tavo LRT

2021.04.06 14:42

LRT kino gidas rekomenduoja: kriminalinio serialo premjera ir istorinės dramos iš festivalių

LRT.lt2021.04.06 14:42

Šią savaitę – kriminalinio belgų serialo „Klanas“ premjera, Europos kine tęsis pavasaris su lenkų filmais ir tikrais faktais paremta „Išganytojo aikšte“, „Elito kine“ lauks istorinė vengrų drama „Saulėlydis“, o „Kino žvaigždžių alėjoje“ – futuristinis pasakojimas apie meilę tarp robotų „Širdies signalai“.

LRT TELEVIZIJA pakvies žiūrėti įkvepiančią prancūzų dramą „Ateitis“ ir su jauna airių emigrantų pora keliauti į tolimąją Ameriką istorinėje dramoje „Tolimas kraštas“.

Trečiadienis, balandžio 7 d.

Trečiadienį laukia belgų kriminalinio serialo „Klanas“ (Clan, rež. Nathalie Basteyns ir Kaat Beels) premjera. Penkios seserys Hutals, dar ankstyvoje vaikystėje tapusios našlaitėmis, – neišskiriamos, tačiau keturios iš jų tarsi sutartinai nekenčia penktosios vyro. Ir ne be reikalo, nes Žanas Klodas Delkorpsas – baisus seksistas ir rasistas, nuolat visais manipuliuojantis, kankinantis žmones ir turintis daugybę priešų.

Keturios seserys vyro nekenčia taip stipriai, kad ima rimtai svarstyti, kaip jo reikėtų atsikratyti, ir net pasiryžta žmogžudystei. Tiesa, nė viena jų iš tiesų nėra dalyvavusi tokiame nusikaltime, tad, nors jį tobulai suplanuoja, įvykdyti užduotį bus kur kas sunkiau.

Serialo veiksmas vis keliauja iš praeities į dabartį, kur visos seserys susitinka Žano Klodo laidotuvėse. Išsvajotos ramybės dar reikės palaukti, nes vyro žudikas nėra aiškus. Išspręsti šį klausimą svarbu ne tik joms, bet ir prie bankroto ribos atsidūrusios draudimo bendrovės agentams broliams Tomui ir Matijui Devitams – jiems reikia įrodyti, kad vyro mirtis nebuvo natūrali.

„Klanas“ – ne tik labai juoda komedija, bet kartu ir pasakojimas apie toksiškus santykius, psichologinį smurtą šeimoje bei viską nugalinčią seserų meilę. Hutals klano nuotykius stebėkite kiekvieną trečiadienį, 23 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

Ketvirtadienis, balandžio 8 d.

Savaitės filmų maratoną pradės „Elito kinas“ ir „Saulėlydis“ (Napszallta, rež. Laszlo Nemes, 2018) – istorinė vengrų drama, rodyta Vilniaus Europos šalių kino forume „Scanorama“. Tai – juosta, tapusi vengrų pretendente 2018 m. „Oskarų“ geriausio filmo užsienio kalba nominacijai.

Filmas nukels į 1913-uosius, prašmatnių skrybėlių krautuvę bohemiškame Budapešte, kur įsidarbina jauna mergina Iris. Sugrįžimas iš globėjų namų Vienoje į vaikystės miestą ir tėvams praeityje priklausiusią krautuvę, merginai primena jos gyvenimo tragedijos – gaisro, nusinešusio tėvų gyvybes ir pavertusio ją našlaite, detales.

Iris tikslas – ne tik sugrįžti į po gaisro atkurtą krautuvę, kupiną vaikystės prisiminimų, bet ir kuo daugiau sužinoti apie šiurpiais gandais apipintą nepažįstamo brolio gyvenimą Budapešte. Atvykdama į miestą, mergina žino tik tai, jog vienintelis jos tikrosios šeimos narys – žudikas, galėjęs sukelti net ir jų tėvų žūtį nulėmusį gaisrą.

Tikrąją tuometinės Vengrijos padėtį atskleidžiantys pokalbiai ir kelionių atvirukus primenantys filmo kadrai byloja apie dar vienos, visą Europą sukrėtusios tragedijos užuomazgas.

Istorinę dramą stebėkite ketvirtadienį, 21.30 val. per LRT PLIUS. Rubrikoje „3 minutės iki kino“ filmą pristatys pianistas Petras Geniušas.

Penktadienis, balandžio 9 d.

Europos kine tęsiasi pavasaris su lenkų kinu. Jame – tikrais faktais paremta drama „Išganytojo aikštė“ (Plac Zbawiciela, rež. Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze, 2006), jautriai pasakojanti apie jauną šeimą, kurią ištinka gyvenimiški sunkumai.

Su vidutinio amžiaus moterimi jos bute netoli žymiosios Išganytojo aikštės trumpam apsigyvena sūnus su šeima – žmona ir dviem vaikais. Jauni sutuoktiniai dar tik kuria savo bendrą gyvenimą ir, grįžę gyventi pas vyro mamą, laukia, kol bus iki galo pastatytas namas, kuriame ką tik už visus turimus pinigus įsigijo būstą.

Naujo gyvenimo svajonės sudūžta tada, kai pora sužino apie statybų bendrovės, dirbančios su naujojo namo statyba, bankrotą. Šeima lieka be pinigų ir namų bei su didžiule skola, kurios neįmanoma sugrąžinti.

Filmas bus rodomas penktadienį, 21.30 val., per LRT PLIUS. Dar 30 dienų po parodymo per televiziją jį peržiūrėti bus galima LRT.lt mediatekoje.

Vėlyvą penktadienio vakarą, 1 val., LRT TELEVIZIJOS eteryje laukia prancūzų drama „Ateitis“ (L‘avenir, rež. Mia Hansen-Love, 2016), kuriai pagrindinį vaidmenį sukūrė „Auksinio gaublio“ ir daugybės kitų tarptautinių apdovanojimų laureatė Izabele Hupert.

Natali – filosofijos mokytoja vidurinėje mokykloje. Moteris turi gražią šeimą – vyrą ir du vaikus, artimai bendrauja su vienu iš savo buvusių mokinių bei rūpinasi savo sergančia ir labai reiklia motina. Moteris jaučia, jog dirba prasmingą darbą ir yra reikalinga artimiesiems, tačiau vieną dieną viskas apsiverčia: paaiškėja, jog Natali vyras Hainzas jau kurį laiką jai neištikimas ir, vaikų verčiamas pasirinkti tarp dviejų moterų, jis palieka savo žmoną.

Ima griūti ir kitos Natali gyvenimo dalys: miršta motina – vienintelis žmogus, kuriam moteris buvo besąlygiškai reikalinga, o ilgametis leidėjas nusprendžia nutraukti jos knygų serijos moksleiviams leidybą. Gyvenimui staiga pasikeitus, moteris ima baimintis dėl artėjančios senatvės ir pradeda jaustis labai vieniša. Natali prieš akis turi du kelius: nuo visų užsidaryti ar, priešingai, – naujame gyvenime atrasti viltį laimei.

Šeštadienis, balandžio 7 d.

Šeštadienį, 21 val., LRT PLIUS „Kino žvaigždžių alėjoje“ stebėkite nuotaikingą dviejų namų apyvokos robotų meilės istoriją filme „Širdies signalai“ (Heartbeeps, rež. Allan Arkush, 1981), už meistrišką grimą nominuotą „Oskarui“.

Jau prieš keturias dešimtis metų pasirodžiusi mokslinės fantastikos komedija vaizduoja visuomenę, visiškai priklausomą nuo įvairiausios paskirties robotų. Filmo centre – robotai Valas ir Akva, kurie, vienu metu sugedę ir išvežti remontuoti, susitinka taisyklos lentynoje.

Pažintis netrunka pavirsti į draugystę, o ilgainiui užsimezga ir šilti jausmai. Naivūs ir labai įsimylėję robotai nusprendžia iš taisyklos pabėgti ir kurti gyvenimą kartu: prasideda ilga kelionė žmonių pasaulyje, pilna nuotykių ir naujų pažinčių.

Sekmadienis, balandžio 11 d.

Jaudinančiai savaitės pabaigai – romantinė istorinė drama „Tolimas kraštas“ (Far and Away, rež. Ron Howard, 1992) su Tomu Cruise`u ir Nicole Kidman.

Filmas nukelia į XIX a. pabaigos Airiją, kur jauną merginą Šenon jos pasiturinti šeima ruošiasi ištekinti už daug žemių turinčio snobo. Mergina netikėtai susipažįsta su fermos darbininku Džosefu, kuris, siekdamas atkeršyti už savo tėvo nužudymą, nesėkmingai pasikėsina į Šenon tėvo gyvybę. Jaunuoliai iš karto pajaučia trauką vienas kitam ir Šenon Džosefui pateikia labai drąsų pasiūlymą – kartu pabėgti į Ameriką, įsigyti ten žemės ir įsikurti.

Tam, kad lengviau prisitaikytų nepažįstamoje Amerikoje, pora pirmiausia prisistato kaip brolis ir sesuo. Čia prasideda daugybė sunkumų, kuriuos reikia pereiti iki išsvajotos laimės – abu pradeda sunkiai dirbti, Šenon apiplėšiama, o išsiaiškinę apie jos buvimo vietą merginos pradeda ieškoti jos tėvai.

Tai, kaip porai seksis įsitvirtinti išsvajotoje šalyje, pilnoje galimybių ir iššūkių, stebėkite šeštadienį, 22.00 val., per LRT TELEVIZIJĄ.