Tavo LRT

2016.05.29 14:30

„Dainų dainelės“ baigiamajame koncerte: ir šeimyniniai ansambliai, ir daugkartiniai laureatai

Karolina Drigotaitė, LRT.lt2016.05.29 14:30

Net 15 sekmadienių LRT didžiojoje studijoje vykusį „Dainų dainelės“ konkursą sekmadienio popietę vainikavo laureatų koncertas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje.

Daugiau kaip iš 5000 konkurso atrankoje dalyvavusių moksleivių, 400 pasirodė „Dainų dainelės“ koncertuose. Vertinimo komisijos, kuriai vadovavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Virgilijus Noreika, sprendimu, konkurso laureatais tapo 40 solistų ir kolektyvų. 

Laureatais tapo 15-os savivaldybių atstovai. Daugiausiai konkursą laimėjusių moksleivių – iš Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių. Juos parengė 31 vadovas .

Susirinkusiems „Dainų dainelės 2016“ laureatams grojo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menu mokyklos simfoninis orkestras. Koncertą pradėjo 2004 metų lauretė ir šių metų konkurso vedėja Ona Kolobovaitė. 

Ji atliko tą patį kūrinį kaip ir prieš 12 metų – „Vivo Per Lei“. Prie jos prisijungė ir 2010 metų „Dainų dainelės“ laureatas, dabar – maestro Virgilijaus Noreikos studentas Ilja Aksionovas. Koncertą vedė O. Kolobovaitė ir Ignas Andriukevičius.

„Dainų dainelę“ globoja Lietuvos respublikos  prezidentė Dalia Grybauskaitė, ji susirinkusiems tarė sveikinimo žodį. 

Pirmasis šių metų „Dainų dainelės“ laureatas – Kristupas  Kerulis iš Palangos pradinės mokyklos. Jo vadovė Diana  Beržanskienė. Solistas atliko lietuvių liaudies dainą, aranžuotą Žeraldo Povilaičio „Čiulba  ulba“. 

Iš Šiaulių lopšelio – darželio „Žirniukas“ į sceną žengė vokalinis ansamblis  „Mažosios  žirniukės“.Mergaičių vadovė Regina Varpučianskienė. Susirinkusieji klausė aukštaičių krašto dainos „Vaikščiojo meškutė pušyne, pušyne“. „Vadovės R. Varpučianskienės „ žirniukai‘‘ dažnai tampa „Dainų dainelės“ laureatais ir laureatėmis, bet kaip pačios sako, užaugusios bus princesės ir karalaitės“, – sakė konkurso vedėjas. 

Nacionaliniame operos ir baleto teatre  – aštuonerių metų solistas  Mantas  Saukantas, kuris laureatu tampa jau antrą kartą. Jis atvyko iš Skuodo Barduvos  progimnazijos. Solisto  vadovė Jolanta  Raišutienė ir parašė jo atliekamą dainą  „Lietus “. 

Rugilė Klimaitytė atliko kultinį „Dainų dainelės“ kūrinį – „Sparnuotosios supynės“. Prie Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos auklėtinės prisijungė ir buvusi laureatė Vaida Genytė. Šią dainą ir dar nemažai kūrinių finaliniam koncertui aranžavo ilgametis „Dainų dainelės“ dirigentas, pianistas ir kompozitorius – Tomas Leiburas. Solistės mokytoja – Laima  Domikaitė. 

Klaipėdos licėjaus auklėtinė, trijų „Dainų dainelių“ laureatė Miglė Inga Kuprelytė atliko dainą  „Maža legenda“. Jos vadovė  Aušra Niparavičienė.

Berniukų duetas, Danilas Petrinko ir  Stanislavas Pajas, iš  Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos pasirodė su Joe Dassino daina „Taka takata“. Jų vokalo mokytoja – Vita   Pimpienė.

Scenoje – Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro Dainos studijos  „Keberiokšt“ 8–12 klasių vokalinis ansamblis su lietuvių liaudies dainą, aranžuotą  Algirdo Zigmanto „Plaukia  antela“. „Džiaugiamės,  jog „Keberiokšt“  – tai nuolatiniai „Dainų dainelės“ laureatai“, – sakė O. Kolobovaitė. Dainininkų vadovė Regina Vindžigalskienė

Laureatų koncerte dainą „Dvi vištelės“ atliko šešerių metų solistė  Viktorija  Popovaitė. Ji atvyko iš Klaipėdos rajono Agluonėnų  lopšelio – darželio „Nykštukas“. Mergaitės vadovė  – Regina  Valskienė.

Į sceną žengė ir mergaičių  kvartetas iš Mažeikių  lopšelio-darželio „Gintarėlis“. Ugnė  Dulinskytė,   Karina   Tallat-Kelpšaitė,  Kotryna  Antanavičiūtė  ir  Vaiva  Kaščiūnaitė atliko žemaičių  krašto dainą  „Šokinieje, bėginieje“. Jų vadovė – Roma Skirmontienė. 

Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinis ansamblis „Džiaziukai“ pasirodė su lietuvių  liaudies daina „Apie Joną ir molio uzboną“. Ansamblio vadovė – Lina Šarkienė. 

Iš Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklos atvyko „Dainų dainelės“ laureatų duetas  – Milėja  Stankevičiūtė  ir Aurimas  Salelionis. Jų  mokytoja – Irena Andriuščenkienė. Duetas  pasirodė su daina „Mūsų laivas“. 

Į sceną pakviesti „Dainų dainelės“ laureatai iš  Kauno  Aleksandro  Kačanausko muzikos mokyklos. Vokalinė grupė „L. Do“ atliko Dainiaus Pulausko aranžuotą dainą „Mėlynas dangus“. Dainininkų  vadovė  Jūratė  Miliauskaitė.

Plojimais pasitiktas ir dainininkas  Arminas  Stočkus iš  Šiaulių „Juventos“ progimnazijos. Jo vadovė – Elytė  Motuzienė. Vaikinas atliko dainą  „Per Te“. Prie vaikino scenoje prisijungė ir buvusi konkurso laureatė Evelina Sašenko. 

„Dainų dainelės“ laureatų koncertą Nacionaliniame operos ir baleto teatre tęsė ir į sceną žengė Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos solistas Jonas  Andriuškevičius. Jo vokalo mokytoja – Rasa Ivanauskienė. Dainininkas atliko lietuvių liaudies dainą „Aš – bernužis“.    

„Dainų dainelės“ laureatė Gabija Karabinaitė atvyko iš Raseinių meno mokyklos. Ji į konkursą atvažiavo su dzūkų krašto rugiapjūtės daina „Lydu, laidu saulele“. Solistės mokytoja – Stanislava Vežbavičienė.

Vaikinų duetas  iš Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro – Ignas Skučas ir Justas Plioplys – atliko Ovidijaus Vyšniausko dainą  „Tikiu“. Dueto vadovė – Edita Linkevičienė. 

Dar vieną vadovės E. Linkevičienės solistė – „Dainų dainelės“ laureatė iš Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro – Emilija Finagejevaitė. Dainininkė atliko Giacomo Puccini ariją  „O Mio Babbino Caro“ iš operos „Džanis Skikis“. „Sveikiname Emiliją jau antrąkart sužibėjus  „Dainų dainelėje“. Neabejoju, kad gražų jos balsą dar išgirsime ne kartą“, – kalbėjo O. Kolobovaitė.

„Dainų dainelės“ konkurso laureatų koncerte pasirodė ir merginų vokalinis ansamblis „Incanto“ iš Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos. Ansamblio vadovė – Natalija  Dapšienė. Merginos atliko žydų liaudies dainą  „Chiri biri bim“.  

Nacionaliniame operos ir baleto teatre –  Gabija  Kušleikaitė ir  Domanatas Gružas iš Šiaulių „Juventos“ progimnazijos ir Juliaus Janonio gimnazijos. Dueto vadovė – Loreta Stankuvienė. „Gabija ir Domantas šiemet trečią kartą tampa „Dainų dainelės“ laureatais “, – sakė O. Kolobovaitė. Duetas pasirodė su Celine Dion ir Andrea Bocelli atliekama daina „The Prayer“.  „Kartu su duetu šiandien – ir 2002 metų „Dainų dainelės“ dalyvis, operos solistas, nuostabus tenoras – Merūnas Vitulskis“, – svečią pristatė renginio vedėjas.

Plojimais pasitikti laureatai iš  Klaipėdos Jeronimo  Kačinsko muzikos mokyklos. Dainininkų  ansamblis „Vocalis“, kuris ir anksčiau jau ne kartą yra tapęs „Dainų dainelės“ laureatu, atliko kūrinį „Dangus tau dovanojo aukštį“. Ansamblio  vadovė  – Erlanda Tverijonienė. 

Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos solistas Laurynas Juozapas Aksamitas padainavo Figaro ariją iš W.A.Mozart operos „Figaro vedybos“. Solisto mokytojas – Liutauras Navickas.

Į sceną pakviestas ir Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos vokalinį ansamblis su lietuvių liaudies dainą „Bieg upelė“. Dainininkų vadovė – Rasa  Linkienė. 

Šešerių metų Tautvydas  Jonaitis garbingai atstovauja Skuodo lopšeliui-darželiui.  Jo vadovė – Jolanta  Raišutienė. „Solistas, kaip ir reikėjo tikėtis, padainuos vyrišką  dainą apie „Vabalų kautynes“, – pristatė O. Kolobovaitė. Kanklėmis solistui pritarė Asta Narvilienė ir jo mama, birbyne – tėtis. 

Visiems susirinkusiems dainavo ir dukart „Dainų dainelės“ laureatės, Šiaulių „Juventos“ progimnazijos mergaičių ansamblis „Kvarta“. Ansamblio vadovė – Loreta Stankuvienė.

Dainininkės atliko lietuvių liaudies dainą „Oželis“, kurią aranžavo vadovė. 

„Dainų dainelės“ laureate tapo ir penkerių Arielė Pekytė – jauniausia koncerto  solistė. Ji atvyko iš Šiaulių lopšelio – darželio „Žilvitis“. Mažosios dainininkės vadovė – Rasa  Jankauskienė. A. Pekytė pasirodė su lietuvių liaudies daina  „Staugia vilkas pagiry“. 

Alytaus jaunimo centro vokalo studijos „Bel canto“ solistė Vakarė Jarmalavičiūtė atliko Rositos Čivilytės dainą  „Baltas rytas“. Jai pritarė sesutės Paulina ir Lauryna.  

Solistės vadovė – Aldona  Ramanauskaitė. Prie merginos prisijungė ir 2008 metų „Dainų dainelės“ laureatė Monika  Linkytė. 

Nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje  – dainos studijos „Svirplys“ vokalinis ansamblis iš Gargždų muzikos mokyklos su grupės „The Real Group“ daina  „I sing, you sing“. Ansamblio  vadovė – Nijolė  Usevičienė.

Scenoje pasirodė ir solistė iš Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos. Tai – „Dainų dainelės laureatė Rusnė Tušlaitė su Kleopo Mykolo Oginskio romansu „Fallait  – il me querir“. Jos vokalo mokytoja – Edita Sargautytė.

Plojimais pasitiktas Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dainos studijos „Keberiokšt“  5-8  klasių vokalinis ansamblis. Dainininkų vadovė – Regina Vindžigalskienė. Ansamblis atliko Karlo Jenkinso choralą Nr. 6 „Sol – Fa“. „Kūrinys atliekamas išgalvota kalba, todėl žodžių prasmės neieškokite“, – pokštavo laidos vedėjas. 

Šiais metais LRT televizijos žiūrovai „Dainų dainelės“ laureate išrinko  solistę Augustę Rutkauskaitę iš Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos. Jos  mokytoja – Raimonda  Tallat –Kelpšaitė. „Už Augustę balsavo net  16 404  žiūrovai. Sveikiname dainininkę su tokia įspūdinga pergale“, – solistės sėkme džiaugėsi O. Kolobovaitė.

Mergina atliko  Mimi  dainą „Mėnesienoj žydinti žolė“ iš Tomo Kutavičiaus operos vaikams „Nykštukas Nosis“.

Toliau lietuvių liaudies dainą „Žaliam beržynėly“ atliko vaikinų duetas iš Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos.  Tai –   Lukas Liekis  ir   Simonas  Žižiūnas. Dueto vadovė – Aušra  Niparavičienė. „Žižiūnas  po 14 metų pertraukos vėl tapo „Dainų dainelės“ laureatu. Laureatais buvo ir jo tėvelis, ir sesutė – tikra  dinastija laureatų“, – atskleidė O. Kolobovaitė. 

„Dainų dainelės“ laureatėmis tapo mergaičių duetas iš  Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos  – Lukrecija  Kliučinskaitė ir Vakarė Vainaitė. Mergaičių vadovė – Vaida Jarusevičienė. „Skambės viena gražiausių lietuvių tremtinių daina  „Jei ne auksinės vasaros“ , – pristatė O. Kolobovaitė. 

Tvirtu laureatų žingsniu į sceną žengė vaikinų ansamblis iš Prienų „Žiburio“ gimnazijos. Jų  vadovė – Roma Ruočkienė. Ansamblis atliko lietuvių partizanų dainą, aranžuotą vadovės „Laukus, miškus ir klonius“. „Vadovė Roma Ruočkienė daug laureatų padovanojo „Dainų dainelei“, bet ypač visus žavėjo jos vokaliniai ansambliai ir originaliai atliekamos dainos be pritarimo“, – sakė I. Andriukevičius. 

Solistė iš Visagino Česlovo Sasnausko muzikos mokyklos Marija Polina Zinkevičiūtė pasirodė su Andriaus Borisevičiaus  daina „Lašeliai“. Solistei pritars Evelina, Gabrielė ir Polina. Mergaičių vokalo mokytoja –V. Pimpienė. Dainininkės atliko Česlovo Sasnausko ir Vinco Kudirkos kūrinį „Karvelėli  mėlynasai“. 

„Dainų dainelės“ laureatas Pijus Kondrotas iš  Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos pasirodė su lietuvių liaudies daina „Pamylėjau vakar“. Solisto vadovė – Nina  Gotalskaja. 

Finaliniame koncerte – ir solistė iš Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos. Tai – Justė  Dumčiūtė su Clemence Saint-Preux daina „Reverie“. Solistės vadovė – Diana Beržanskienė.  

Scenoje – ir daugkartiniai „Dainų dainelės“ laureatai vokalinė grupė „Jazz island“ iš Vilniaus Artūro Noviko džiazo mokyklos. Konkursui jie pasiruošė savarankiškai. Ansamblis atliko dzūkų krašto dainą, aranžuotą Artūro Noviko „Oi broliukai, broliukėlio“. 

„Dainų dainelės“ laureatu tapo ir Marius Kijauskas iš Vikaviškio vaikų ir jaunimo centro. Jo vokalo mokytoja – Edita Linkevičienė. Solistas pasirodė su daina „Your man“. 

Dar viena V. Pimpienės auklėtinė – Simona Skrebutėnaitė iš Visagino Česlovo Sasnausko muzikos mokyklos. Skambėjo Gaetano Donizetti daina „Me voglio fa na casa“. 

Paskutinis  „Dainų dainelės“ laureatų pasirodymas Nacionaliniame operos ir baleto teatre – vaikinų vokalinis ansamblis „BROS“. Iš Mažeikių Merkelio  Račkausko gimnazijos su Danieliaus Dolskio dainą „Sudiev, sudiev“. Jų vadovas – Laimonas Terasius.

Iškilmingą koncertą baigė visų laureatų bei V. Genytės, E. Sašenko, M. Vitulskio ir I. Aksionovo bendra daina „Con Te Partiro“.

Nuo 1974-ųjų rengiamas „Dainų dainelės“ konkursas į profesionalaus muziko kelią atvedė visą plejadą ryškiausių šiandienos scenos žvaigždžių. 

Projekto iniciatoriai ir rengėjai –  Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt