Tavo LRT

2021.04.02 16:12

Šios savaitės LRT radijų laidų ir tinklalaidžių įrašai, kurių neverta praleisti

LRT.lt2021.04.02 16:12

LRT radijai pristatė naują skaitmeninę audioturinio platformą – LRT audioteką, kurioje klausytojai gali lengvai rasti mėgstamiausių LRT RADIJO, LRT KLASIKOS ir LRT OPUS laidų įrašus bei LRT tinklalaidžių epizodus.

Įsibėgėjant pavasariui bei artėjant Velykų savaitgaliui radijo laidose daugiausia skambėjo Velykų, gamtos, kultūros tematikos, tad kviečiame nepraleisti šių atrinktų laidų įrašų ir juos išgirsti LRT audiotekoje.

Laidoje „Vardan tos“ skambėjo pokalbis apie šv. Velykų prasmę, tarnystės ir pilietiškumo panašumus bei ateities pokyčius bažnyčioje. Laidos vedėja Luka Sinevičienė pozityviai, linksmai ir atvirai apie tai kalbėjosi su klierikais iš Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijos Mantu Jakštu ir Linu Braukyla.


Nors antrus metus iš eilės Velykos ne tokios, kaip mes jas įpratę švęsti, jokie atstumai tarp šeimų ir savivaldybių neužgoš to, kad tai ne tik pavasario ir gamtos prisikėlimo šventė. Tai ir vienos gražiausių legendų, o gal tiesų, kasmetinis prisikėlimas. Apie tikėjimą ir žinojimą su seserimi Viktorija Voidogaite diskutavo tinklalaidės „Daiktiniai įrodymai“ vedėjas Aidas Puklevičius.


Velykos, ko gero, neįsivaizduojamos be kiaušinių, tačiau kokius kiaušinius reikėtų rinktis? Ką žinote apie dedekles, kurios laisvai auginamos savame kieme ir kitas vištų gyvenimo sąlygas? Beata Nicholson savo laidoje „Geriausi dalykai namie“ apie vištas ir jų auginimą kalbėjosi su keturių vaikų mama, tinklaraščio autore Lina Narvydiene.


Apie gamtą ir jos tausojimą klausytojus toliau ragina domėtis laidos „Vienkartinė planeta“ autorė Vaida Pilibaitytė. Laidoje skambėjo pokalbis su ką tik „Kino pavasaryje“ parodyto filmo „Aš esu Greta“ režisieriumi Nathanu Grossmanu.

Pasak dokumentinio filmo autoriaus, tai juosta ne vien apie Gretą, bet ir apie daugybę jaunų žmonių, pernelyg anksti priverstų imtis klausimų, kuriuos turėtų spręsti suaugusieji. Laidoje mintimis apie Gretos įtaką dalijasi režisierius N. Grossmanas ir Lietuvoje veikiančio judėjimo „Fridays for future“ dalyvės.


Lietuvos miestuose formuojasi bendraminčių grupės, kurios siekia išsaugoti žalią miestų aplinką. Visgi jautrumas savo aplinkai dažnai lydimas nerimo. Aplinkos psichologijos specialistai, nagrinėjantys ekologinio nerimo reiškinį, pateikia įžvalgas apie tai, kodėl gyventojams svarbu dalyvauti priimant sprendimus dėl savo aplinkos.

Laidos „Homo cultus. Žmogus ir miestas“ viešnia – Audra Balundė, aplinkos psichologijos mokslininkė, tyrinėjanti aplinką tausojantį elgesį, įgyvendinanti doktorantūros veiklas Aplinkos psichologijos tyrimų centre Mykolo Romerio universitete bei Groningeno universitete Nyderalnduose. Laidos vedėja miesto antropologė dr. Jekaterina Lavrinec.


Tinklalaidės „Suolelis miške“ kūrėja Giedrė Čiužaitė. Šią savaitę skambėjusios tinklalaidės tema – agresyviai besidauginančios invazinės augalų bei gyvūnų rūšys. Ar šiuos ir kitus augalus ir gyvūnus, kuriuos pats įsivežė, žmogus pajėgus kontroliuoti? Gal turime nusiteikti, jog klimato krizės sąlygomis invaziniai augalai ir gyvūnai klestės vis labiau?

Tinklalaidėje skamba interviu su Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininke Grita Skujiene, invazinių rūšių eksperte.


Šią savaitę LRT radijuose netrūko temų apie kultūrą ir meną. Vaidas Jauniškis laidoje „Refleksijos“ kartu su dailės kritike Aiste Paulina Virbickaite kalbėjosi apie neseniai atsidariusius muziejus ir žmones, kurie akivaizdžiai pareiškė, kad jiems trūko apsilankymų galerijose ir muziejuose.


Paskutiniame laidos „Performansas“ epizode menininkai pasakojo ne apie prisitaikymą, o nenorą taikytis. Ir ne prie karantininės, o įprastos teatro realybės. Apie savo pasirinkimą negyventi vien teatru ir apie teatrą, kuris jiems nėra šventovė, kalbėjo iš jo išėję ar nuo jo atitolę kūrėjai: 1992-aisiais Jono Vaitkaus aktorių kursą baigusi verslininkė Daiva Lialytė, buvęs Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius Aleksandras Kleinas ir režisierius, kvapų namų „Smells Like Spells“ įkūrėjas Vilius Malinauskas.


Laidos „Pakeliui su klasika“ rubrikos „Be kaukių“ svečias – aktorius Paulius Tamolė. Pokalbyje su juo – apie teatro ir kino scenas, judesio meną ir Pauliaus gyvenime ypač svarbią skauto veiklą.


Daugiau radijo laidų ir tinklalaidžių įrašų rasite naujoje skaitmeninėje audioturinio klausymo platformoje LRT audiotekoje.