Tavo LRT

2021.04.03 08:07

Antrąją šv. Velykų dieną prie ekranų kvies „Velykų šviesa“: jautrios istorijos ir įspūdingi muzikiniai numeriai

LRT.lt2021.04.03 08:07

Antrosios šv. Velykų dienos vakarą, 18.30 val., prie LRT TELEVIZIJOS ekranų žiūrovus pakvies šventinė muzikinė programa „Velykų šviesa“. Jaukus ir užburiantis koncertas persipins su jautriomis bei viltingomis istorijomis.

Savo mintimis su žiūrovais dalysis prezidentas Valdas Adamkus. „Velykų simbolika stiprina viltį mūsų prisikėlimui. Aš galvoju, kad viltimi gyvendami turime stiprinti savo tikėjimą į savotišką prisikėlimą“, – sakys jis.

Dirigentas Gintaras Rinkevičius neslėps, kad sudėtingą laikotarpį jam padeda išgyventi šeima. „Žinote, esu stiprus žmogus, man nebuvo liūdnų momentų. Jei būna liūdnų momentų, žiūriu pirmą punktą – kad jų nėra.

Yra tik žmogaus sutikimas su tuo, kad tau liūdna. Jei žmogus tvirtas, stiprus, jis visada gali surasti sau labai gerų akimirkų. Galiu skaityti knygas, galiu mokytis partitūras, turiu nuostabų sūnų, kuriam metai ir devyni mėnesiai – jis niekada man neleis liūdėti“, – pasakos jis.

Šeimą aplankęs džiaugsmas karantiną nuspalvino ir Laimai Tamulytei-Stončei. „Kaip filmo scenarijus“, – taip apie patirtą motinystę sulaukus 41-ių metų pasakos ji. Apie tai, kad laukiasi, moteris sužinojo nėštumui jau gerokai įsibėgėjus – iki tol įtarinėjo sveikatos problemas.

„Gydytoja man sako: „Jums tuoj gimdyti“. „Palaukite, – atsakiau, – tam, kad gimdytum, reikia nėščiai būti“, – šypsodamasi pasakos moteris, dabar ant rankų sūpuojanti dukrelę Emiliją.

Savo istorijomis taip pat dalinsis po močiutės mirties į savanorių, kovojančių pirmosiose COVID-19 frontuose, gretas įsiliejęs lietuvių kalbos mokytojas Alius Avčininkas, olimpietė Airinė Palšytė, aktorius Marius Repšys bei socialinių iniciatyvų autorė Ieva Krivickaitė.

„Nuostabios šviesos ir muzikos garsų palydėti visi kartu įžengiame į nuostabią erdvę – į pavasariu kvepiantį ir žydintį sodą. Švenčiame Velykas. Juk iš tiesų švenčiame patį gyvenimą, švenčiame save, švenčiame Dievą, švenčiame žmogų, švenčiame pergalę“, – sakys kunigas Ričardas Doveika.

Šventinė muzikinė LRT TELEVIZIJOS programa „Velykų šviesa“ žiūrovus prie ekranų kvies pirmadienį 18.30 val. Šventinį vakarą muzikiniais pasirodymais nuspalvins Justinas Jarutis, Ieva Zasimauskaitė ir Rafailas Karpis, Petras Geniušas, Gabrielė Vilkickytė, „Il Senso“, Brūzgų šeimyna bei Tomas Varnagiris.

Atlikėjų pasirodymai ir interviu su programos svečiais buvo filmuojami skirtingu metu, laikantis visų sveikatos saugumo karantino metu reikalavimų, užtikrinant maksimalų visų dalyvavusių ir dirbusių saugumą.