Tavo LRT

2021.04.02 15:13

Plaukų stilistas Ramūnas tarptautinę karjerą iškeitė į gimtuosius Miklusėnus

LRT.lt2021.04.02 15:13

„Reikėjo daug patirti ir pakeliauti, kad suprastum, kur pasaulyje geriausia“, – dabar juokiasi dešimtis apdovanojimų pelnęs ir gerą plaukų stilisto vardą ne vienoje šalyje užsitarnavęs Ramūnas Čiuplys. Po ilgų ieškojimų, po kelių bandymų viską pradėti iš naujo, Ramūnas grįžo atgal į Miklusėnus Alytaus rajone. Ten, kur viską pradėjo prieš 24 metus, kai nusprendė išvykti laimės ieškoti į Londoną.

Ramūnas sako, kad daug žmonių Londoną įsivaizduoja klaidingai, manydami, kad ten bus daug lengviau nei Lietuvoje. O iš tikrųjų, anot jo, viename didžiausių Europos didmiesčių pasitinka žiauri konkurencija, kurią atlaikyti gali tikrai ne kiekvienas.

„Dirbti žmonės ten atvažiuoja iš viso pasaulio: nuo Japonijos iki Brazilijos, o norint pasiekti rezultatų tenka aukoti net ir asmeninį gyvenimą“, – sekmadienį LRT PLIUS laidoje „Širdyje lietuvis“ pasakos Ramūnas.

„Geras uždarbis visai negarantuoja kokybiško gyvenimo“, – dabar pripažįsta plaukų stilistas ir sako, kad viską, ką tuo metu uždirbdavo, išleisdavo kasdienėms išlaidoms. Jis iki šiol sapnuoja, kiek tuo metu mokėdavo už savo nedidelio buto nuomą. Paskaičiavęs, kad Londone ilgiau pasilikti neverta, Ramūnas ieškojo naujos vietos, kur galėtų persikelti ir gyventi komfortabiliau.

Iš savo buvusių kolegų jis išgirdo itin egzotiškos vietos – Bermudos pavadinimą. „Po Londono Bermuda atrodė tarsi kita planeta, tačiau užsieniečiui ten pritapti labai sunku“, – pripažįsta Ramūnas, nes ši vieta tapo jo paskutine stotele prieš kelionę namo.

Taip pat laidoje:

Lietuvių kalbos užsienyje mokosi vos 6 procentai vaikų. Lituanistinės mokyklos parengė analizę ir laukia pagalbos. Valdžia pasiryžysi investuoti.

Pasaulio lietuviai dalinasi patirtimi. Daugiau nei 10 metų veikiantis projektas „LT Big Brother“ išsiplėtė į 24 šalis.

O savaitės lietuvio rubrikoje – prestižinius apdovanojimus renkanti režisierė Giedrė Žickytė, pasauliui pristačiusi nuo sovietų pabėgti bandžiosio jūreivio Simo Kudirkos istoriją.

Aktualios publicistikos laidą „Širdyje lietuvis“ žiūrovai gali stebėti kiekvieną sekmadienį 9 val. per LRT PLIUS. Visas laidas galima rasti LRT.lt mediatekoje.