Tavo LRT

2016.05.26 12:55

Apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ iškilmės – tiesiogiai per LRT TELEVIZIJĄ

LRT.lt2016.05.26 12:55

Penktadienio vakarą „Compensa“ koncertų salėje vyks jau 9-ieji Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“. Vos dienai likus iki didžiojo renginio, kurį tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA, organizatoriai atskleidė, kas pasirodys ant iškilmingos ceremonijos scenos ir ves renginį. Apdovanojimams diriguos talentingas režisierius ir aktorius Mykolas Vildžiūnas.   

„Jei labai reikia, tai mane galima vadinti apdovanojimų vedėju, – juokėsi režisierius ir aktorius M. Vildžiūnas. – Ceremonija bus graži, nes mes norime pagerbti tuos, kurie dirbo visus metus. Tai yra šventė, kuri turi būti graži, nuosaiki, pagerbianti ir įvertinanti kiną.“

Apdovanojimų organizatorė Lietuvių kino akademija jau ne kartą pabrėžė, kad šiemetiniai nacionalinio kino apdovanojimai bus kitokie, nei iki šiol buvę, ir pažers daug naujovių. Todėl ir M. Vildžiūną ant scenos išvysime vieną, o ne su žavinga partnere ar partneriu, kaip buvo įprasta matyti. 

M. Vildžiūnas atskleidė, kad jis – ir ceremonijos režisieriaus asistentas. „Mes nenorime šių apdovanojimų daryti senoviškų ir jau matytų, todėl kiekvienais metais, rengiant apdovanojimus, juos pristatai ir bandai padaryti naujoviškus, įdomius ir vertus žiūrėjimo. Šiemet į apdovanojimus sudėta labai daug darbo ir kūrybiškumo. Surinkta gera ir profesionali komanda. Mes norime, kad apdovanojimai būtų įdomūs renginio svečiams, nominantams ir televizijos žiūrovams“, – kalbėjo vyras. 

M. Vildžiūnui puikiai pažįstamas apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ laukimo jaudulys, mat 2014 metais jo režisuotas filmas „Nesamasis laikas“ buvo nominuotas net šešiose kategorijose. Šiemet režisierius nesirungs dėl prestižinės gervės statulėlės, todėl, pasak jo, jaudulys yra tikrai mažesnis. 

„Būti nominuotam yra labai smagu, bet kartu tu jauti ir tam tikrą įtampą ir nerimą. Tai yra kur kas sudėtingesnė būsena, nei ateiti kaip svečiui ar vesti patį renginį. Ši šventė nominantams yra sudėtinga, nes jie ne tik džiaugiasi, bet ir jaudinasi. O mes su kūrybine komanda darome viską, kad ši ceremonija būtų tokia gera, kad žiūrovas suprastų, jog ir kitais metais reikia ją žiūrėti“, – pasakojo renginio vedėjas ir režisieriaus asistentas. 

Neseniai visą žiniasklaidą apskriejusi žinia, kad Mykolas kartu su žmona aktore Oneida Kunsunga po kelių mėnesių sulauks šeimos pagausėjimo, pasak apdovanojimų ceremonijos vedėjo, šį pavasarį jam padarė ypač džiaugsmingą. 

„Kiekvienas pavasaris mano gyvenime turi ateiti su naujovėmis ir kiekvienu pavasariu aš džiaugiuosi. Tačiau šis pavasaris yra džiugesnis, nei įprastai“, – santūriai prisipažino M. Vildžiūnas.

2016 metų „Sidabrinė gervė“ statulėlės bus įteiktos jau šį penktadienį, gegužės 27 dieną, koncertų salėje „Compensa“. 9-tuosius metus vyksiančius apdovanojimus tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA. 

Primename, kad pirmą kartą bus transliuojame „Sidabrinė gervė“ raudonojo kilimo eisena, kurioje išvysime ryškiausias Lietuvos kino asmenybes. 

Tiesioginė raudonojo kilimo transliacija – per LRT KULTŪROS kanalą nuo 17.30 val. Besirenkančius svečius kalbins LRT vedėjai Eglė Daugėlaitė ir Richardas Jonaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.