Tavo LRT

2021.04.01 12:37

Muzikinėje programoje „Velykų šviesa“ – COVID-19 persirgęs Repšys: izoliacija mane suartino su šeima

LRT.lt2021.04.01 12:37

Pandemija ne vieną privertė kardinaliai pakeisti gyvenimo ritmą. Ypač aštriai karantino sukeltus nepatogumus pajuto kultūros pasaulio žmonės. Ne išimtis ir antrąją šv. Velykų dieną LRT TELEVIZIJOS ekranus nuspalvinsiančios šventinės muzikinės programos „Velykų šviesa“ herojumi tapsiantis aktorius Marius Repšys.

„Pasiilgau spektaklių, renginių, noriu į koncertą, teatrą nueiti, vaidinti norisi. Neįsivaizduoju, kaip reikės vaidinti – praradau formą. Bet teatro pasiilgau, jau noriu į sceną“, – pasakos „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas.

COVID-19 su visa šeima persirgęs Marius sako, kad karantinas padėjo atrasti tikrąsias vertybes – vyras metė rūkyti, atsisakė socialinių tinklų. „Šis laikas – kažkuo labai ypatingas. Supratau, kad esu laimingas, kad turiu viską: nuostabią žmoną ir vaikus, mamą, brolį, močiutę, tėvą, patėvį, žmonos šeima nuostabi. Supratau, kad vaikiausi daug materialių dalykų, o šiuo laikotarpiu suprantu, kad mažai ko reikia“, – pasakos jis.

„Svarbiausi dalykai – ramus miegas, sportas, pasakyti žmonai, kad myli. Aš jos pasiilgstu: ji – darbe, aš visą laiką namie, skambinu kas pusę valandos. Labai pasiilgstu. Izoliacija labai suartina – bent mane suartino su šeima. Stiklinė būna pusiau pilna arba pusiau tuščia. Man ji – pusiau pilna. Per karantiną daug ką supratau. Svarbiausia, kad turiu šeimą – tai, ką myliu ir kas myli mane. Tai labai daug. Kai triniesi, maliesi darbuose paskendęs, to nematai. O čia pamatai – viskas yra labai gerai“, – dalysis aktorius.

Marius atskleis, kad šis laikotarpis keičia ne tik suaugusiųjų gyvenimą. „Vaikai pasidarė labai nuostabūs. Mažylis – labai draugiškas, dukra švelnesnė pasidarė. Ji nusipirko žiurkę su narvu. Sąlyga buvo ta, kad ji turi užsidirbti pinigų savo darbais. Pusantro ar du mėnesius grojo, tvarkė kambarius, skaitė – taip pripratinom prie skaitymo“, – džiaugsis jis.

Atvirai apie gyvenimą su bipoliniu sutrikimu kalbėjęs Marius sakys, kad šiuo metu džiaugiasi ramybe. „Ačiū Dievui, man jau kurį laiką – porą metų – ramu. Dabar pats jaučiu, kad subrendau, į daug ką kitaip žiūriu. Laikui bėgant išmoksti valdyti save, emocijas, jausmus, psichiką. Šiuo metu ramus ir laimingas, nes esu sveikas, galiu kurti, būti su šeima. Man to užtenka“, – pasakos jis.

Šventinė muzikinė LRT TELEVIZIJOS programa „Velykų šviesa“ žiūrovus prie ekranų kvies pirmadienį, antrąją šv. Velykų dieną, 18.30 val. Mintimis dalysis Prezidentas Valdas Adamkus ir kunigas Ričardas Doveika, įkvepiančių gyvenimiškų istorijų atskleis dirigentas Gintaras Rinkevičius, olimpietė Airinė Palšytė, motinystės stebuklu besidžiaugianti Laima Tamulytė-Stončė, savanoriu tapęs mokytojas Alius Avčininkas, socialinių iniciatyvų autorė Ieva Krivickaitė.

Šventinį vakarą muzikiniais pasirodymais nuspalvins Justinas Jarutis, Ieva Zasimauskaitė ir Rafailas Karpis, Petras Geniušas, Gabrielė Vilkickytė, „Il Senso“, Brūzgų šeimyna bei Tomas Varnagiris. Atlikėjų pasirodymai ir interviu su programos svečiais buvo filmuojami skirtingu metu, laikantis visų sveikatos saugumo per karantiną reikalavimų, buvo užtikrintas visų dalyvavusių ir dirbusių asmenų saugumas.