Tavo LRT

2016.05.27 17:37

Ką reikia žinoti, kad vaiko kelionė į užsienį nesibaigtų dar oro uoste

Kad vaiko kelionė nesibaigtų dar oro uoste, tėvai privalo pasirūpinti į užsienį vykstančių nepilnamečių dokumentais, LRT RADIJUI sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos Prevencijos skyriaus vyriausiasis specialistas Rokas Pukinskas. Svarbu nepamiršti, primena jis, kad nepilnamečiai turi turėti vieno iš tėvų sutikimą vykti į užsienį netgi keliaudami į kai kurias Europos Sąjungos valstybes.

Pernai dėl netvarkingų dokumentų keliones pasienyje teko atidėti 58 nepilnamečiams, net 55 iš jų į užsienį vyko lėktuvų reisais.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Prevencijos skyriaus vyriausiasis specialistas Rokas Pukinskas pabrėžia, kad nepilnamečių tėvai, kurie planuoja keliones į užsienį, pirmiausia turėtų atkreipti dėmesį, į kokią valstybę vykstama, t. y. ar ji priklauso Šengeno erdvei, ar ne.

„Jei nepilnametis vienas vyksta į šalį, kuri nepriklauso Šengeno erdvei, reikia pasirūpinti vieno iš tėvų sutikimu. Anksčiau tvarka buvo griežtesnė – reikėjo abiejų tėvų sutikimo. Be to, jei nepilnametis vyksta su asmeniu, kuris nėra teisėtas jo globėjas, taip pat reikia bent vieno iš tėvų sutikimo laikinai išvykti į užsienį“, – primena R. Pukinskas.

Taip pat, priduria jis, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad yra valstybių, kurios priklauso Europos Sąjungai, bet nesivadovauja Šengeno teisynu ir kontrolė ten vykdoma visiškai kitaip.

„Tarp tokių valstybių yra ir Jungtinė Karalystė bei Airija, kurios netaiko Šengeno teisyno nuostatų pasienio kontrolei, – sako R. Pukinskas. – Jei nepilnametis į šias šalis tiesioginiu reisu vyksta vienas,  jis pasieniečiams privalo pateikti bent vieno iš tėvų sutikimą – tik tada jis bus išleistas į užsienį.“

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovo teigimu, šiemet tokių atvejų, kai nepilnamečių kelionės pasienyje nutrūkdavo, jau buvo 11. „Mūsų tarnyba stengiasi apie tai informuoti, teikiamos konsultacijos telefonu. Pastebime, kad tokių atvejų mažėja, nes pamename laikus, kai į užsienį nepilnamečiai nebuvo išleidžiami šimtais“, – kalba R. Pukinskas.